Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a ilyen helyzetbe...

Mit tennétek a ilyen helyzetben? Mi van a feleségemmel? Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

7 éve az édesanyja lebetegedett, lebénult és egyből azt mondta hogy beadja öregotthonba. Nagyon tisztelem anyósomat és kiváló viszonyom van vele. Mondtam hogy szó sincs róla és én fizetem az ellátását. Úgy is volt.

Hála Istennek anyósom él és a körülményekhez képest fizikailag jól van, megtanult járni valamennyire, csak sajnos demens. De 90-hez közeledve nem csoda. Mindegy is, gondoskodik róla 2 nő felváltva a nap minden órájában.

Most a szüleim betegedtek le. Sajnos édesapámnak légzőszervi és keringési betegségei vannak, édesanyámnak ízületi és csont problémái. Mondtam hogy kell keressek egy személyt aki napi egyszer rájuk néz és esetleg elmegy bevásárolni, vagy megnézni hogy bevették-e a gyógyszereket stb. Hála Istennek amúgy még tudnak magukról gondolkodni annyira, hogy ne kelljen teljes ellátás. Amikor mondtam hogy keresek egy embert, látszott rajta, hogy nem tetszik neki az ötlet.

Tegnap nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy be kell őket adni egy otthonba.


Rettentő ideges lettem, nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy mikor lett ennyire önző és rosszindulatú... Ő meg folyton azt hajtogatta, hogy nem érti miért nem "nyomjuk az öregeket" (az anyjára is értette) egy otthonba, mert nekünk az jobb...Lényeg a lényeg, hogy annyira eldurvult a vita, hogy féltem hogy elvesztem az önuralmam, ezért elmentem otthonról.

Soha nem káromkodtam neki, nem is emeltem rá soha kezet, ezért most hogy elkerüljem hogy tettlegességé vagy trágársággá fajuljon a dolog, inkább elmentem.

Nagyon feldúlt voltam ma egész nap, nem is tudtam dolgozni. Megint vitáztunk egy kört, de ma leléptem még azelőtt hogy átment volna a dolog üvöltözésbe.

Nem tudom mit tegyek... 19 éve vagyunk házasok, komolyabb gondok soha nem voltak köztünk. Az biztos, hogy mindig anyagias volt, de nem viselkedett önzően.

Mi lehet ilyenkor? Különköltözés? Válás? Beszédszünet? Felejtsük el? Tényleg tanácstalan vagyok, ilyen nem történt soha a családunkban...



2021. márc. 21. 22:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/330 A kérdező kommentje:

58

Igen, én magamra vállaltam a gondozást. Nem kell a nyugdíjából egy fillért sem beleadjon.

A sógoromnak és a feleségemnek is jó így, belementek (persze ha nem ők finanszírozzák). Én azt nem értem, mi köze van ahhoz, hogy mennyi pénzt költök a szüleimre? Vagy hogy gondozom őket...


59

Az anyjával már le van tisztázva a téma. Boldog, jól él, lejtett arról a sógorom is hogy otthonba adja. Az már nem téma, 7 éve volt az.

2021. márc. 22. 09:14
 62/330 anonim ***** válasza:
97%
Amikor segítséget kért nem kellett volna belefolyni. Elfogadták mert nekik kellett fizetni. Kisse birka vagy, bocsi. En ertem h jót akarsz, de van amibe nem kell beleszólni.
2021. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/330 A kérdező kommentje:

62

Ez van. Nekem így jó, hogy az legyek.

2021. márc. 22. 09:15
 64/330 anonim ***** válasza:
74%

"Én azt nem értem, mi köze van ahhoz, hogy mennyi pénzt költök a szüleimre? Vagy hogy gondozom őket..."

Es neked mi közöd volt az ő szüleihez? Ezt értsd mar meg.

2021. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/330 A kérdező kommentje:

64

Én megtettem amit ő nem az anyáért. Ez nem téma. Ez le van tudva, nagyon jó így mindenkinek. Már lettetek az otthon ötletéről anyósom esetében.

Amúgy írt valaki privátban és lehet igaza van. Tulajdonképpen lehet hogy az is egy kihasználás volt. Hogy ne a sógor kelljen gondoskodjon róla, vagy esetleg a feleségem, inkább hatottak rám hogy magamra vállaljam, mert tudták hogy megteszem... Van benne valami.

2021. márc. 22. 09:19
 66/330 anonim ***** válasza:
78%
Elképzelhető az utolso verzió is. De meg mindig nem érted mi a gond azzal hogy te beleszóltal az o döntésükbe( mindegy hogy sajnalod anyosod) de te kikered magadnak az ő véleményüket. Az egesz házasság ilyen hogy te eldöntöd mi van, mindegy mit gondol a nejed?
2021. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/330 A kérdező kommentje:

Még egyszer! A kérdés nem arról szól, hogy jól döntöttem-e a szüleim esetében vagy nem. Nem kértem tanácsot a szüleim sorsával kapcsolatban, hanem itt a házasságomról szólt a kérdés.

Hogy megéri megmenteni egy ilyen kapcsolatot vagy inkább a válás? Különköltözés vagy inkább próbáljak megbékélni a helyzettel?

2021. márc. 22. 09:26
 68/330 anonim ***** válasza:
39%

15-ös részben igazad van,mert van,aki annyira társasági ember,például én,hogy tuti,ha annyi idős leszek öregek otthonába akarnék menni,de például az én nagyanyám,akinek semmi baja nem volt,a végtelenül önző és anyagias"anyám" beadta öregek otthonába,mert hát ez a nő gondoskodni sose szeretett senkiről se és csak 2 hónapig élt.


Állítom,hogy élt volna még évekig,ha nem adják be.


Szóval itt tudni kéne,milyen a mama karaktere...

2021. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/330 A kérdező kommentje:

66

Nem. Én egyszerűen nem engedtem beadni az otthonba anyósomat.

A szüleimmel kapcsolatban pedig semmi köze hozzá. Nem ő kell gondozza, nem kell fájjon a feje.

És az az érdekes, hogy most elért arra a pontra hogy nagyon is hálás azért mert támogatom az anyját és már nem adná be, de a szüleimről dönteni akar,mintha az ő pénzén történne a dolog vagy mintha az ő felelőssége lenne.

2021. márc. 22. 09:28
 70/330 anonim ***** válasza:
77%
67 ertem h nem errol kertel tanacsot! De azett irtam ennyiszer h te lszarod az ő véleményét, hogy segítsek mert ez probléma hogy nem tudjatok megbeszélni a dolgokat hanem egy valaki dont egy kapcsolatban. Nem érdekel hogy a szüleiddel mit csinalsz a te dolgod, te tudod mi a jobb nekik. Csak arra akartam rávilágítani hogy nem vagytok partnerek, mert csak egy vélemény számít a tied.
2021. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!