Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a ilyen helyzetbe...

Mit tennétek a ilyen helyzetben? Mi van a feleségemmel? Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

7 éve az édesanyja lebetegedett, lebénult és egyből azt mondta hogy beadja öregotthonba. Nagyon tisztelem anyósomat és kiváló viszonyom van vele. Mondtam hogy szó sincs róla és én fizetem az ellátását. Úgy is volt.

Hála Istennek anyósom él és a körülményekhez képest fizikailag jól van, megtanult járni valamennyire, csak sajnos demens. De 90-hez közeledve nem csoda. Mindegy is, gondoskodik róla 2 nő felváltva a nap minden órájában.

Most a szüleim betegedtek le. Sajnos édesapámnak légzőszervi és keringési betegségei vannak, édesanyámnak ízületi és csont problémái. Mondtam hogy kell keressek egy személyt aki napi egyszer rájuk néz és esetleg elmegy bevásárolni, vagy megnézni hogy bevették-e a gyógyszereket stb. Hála Istennek amúgy még tudnak magukról gondolkodni annyira, hogy ne kelljen teljes ellátás. Amikor mondtam hogy keresek egy embert, látszott rajta, hogy nem tetszik neki az ötlet.

Tegnap nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy be kell őket adni egy otthonba.


Rettentő ideges lettem, nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy mikor lett ennyire önző és rosszindulatú... Ő meg folyton azt hajtogatta, hogy nem érti miért nem "nyomjuk az öregeket" (az anyjára is értette) egy otthonba, mert nekünk az jobb...Lényeg a lényeg, hogy annyira eldurvult a vita, hogy féltem hogy elvesztem az önuralmam, ezért elmentem otthonról.

Soha nem káromkodtam neki, nem is emeltem rá soha kezet, ezért most hogy elkerüljem hogy tettlegességé vagy trágársággá fajuljon a dolog, inkább elmentem.

Nagyon feldúlt voltam ma egész nap, nem is tudtam dolgozni. Megint vitáztunk egy kört, de ma leléptem még azelőtt hogy átment volna a dolog üvöltözésbe.

Nem tudom mit tegyek... 19 éve vagyunk házasok, komolyabb gondok soha nem voltak köztünk. Az biztos, hogy mindig anyagias volt, de nem viselkedett önzően.

Mi lehet ilyenkor? Különköltözés? Válás? Beszédszünet? Felejtsük el? Tényleg tanácstalan vagyok, ilyen nem történt soha a családunkban...



2021. márc. 21. 22:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/330 A kérdező kommentje:

48

Igen, jól látod. Megrendültem az embertelenségén és tapintatlanságán...

2021. márc. 22. 09:03
 52/330 anonim ***** válasza:
100%
Te kikéréd magadnak hogy ő döntsön a te szüleidről de te siman lesz.rod az ő véleményet mert neked van külön penzed es megteheted hogy fizesd az anyja ápolását is. Akkor ez most hogy van? A pénzedet fitogtatod ennyi. A kapcsolata az anyjával 2 emberen múlik, oka van ha nem jönnek ki.
2021. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/330 A kérdező kommentje:

50

Én nem azt kérdeztem, hogy rakjam-e őket otthonba vagy nem. Ez áll a kérdésben. Ezt én is el tudom dönteni, ez nem okoz dilemmát.

A dilemma itt a házasságom, ami úgy látszik megrendült a feleségem kegyetlen viselkedésétől.

2021. márc. 22. 09:04
 54/330 anonim ***** válasza:
83%

A végletekig szoktam hinni a kérdezőknek, de ez egyre kamugyanúsabb.


Ugyanis nem áll össze, elképesztő mennyiségű pénzt költ el gondozásra. Ráadásul az anyósára már 7 éve! Közben folyamatosan a gyakorin írogat. Mellesleg az egyik legmegosztóbb témában.

2021. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/330 A kérdező kommentje:

52

Nem fitogtatok semmit. Nem várok semmit az anyja gondozásáért.

Azért nem jönnek ki, mert a feleségem és a kedves sógorom otthonba akarták dugni és valamilyen szinten szégyellik az anyjukat, hogy idős és szenilis.

2021. márc. 22. 09:07
 56/330 anonim ***** válasza:
69%
53# kegyetlen..na jólvan..azert ha a draga anyósodra mindket gyereke alig nez rá nem véletlen.
2021. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/330 A kérdező kommentje:

54

Ha nem érdekel, ne foglalkozz a kérdéssel. Sem a pénztárcámban ne turkálj.

Én tudom mit engedhetek magamnak és be tudom osztani a pénzem, hidd el.

2021. márc. 22. 09:08
 58/330 anonim ***** válasza:
79%
Szégyellik vagy ugy gondolják biztosabb helyen lenne otthonba? Nem értelek van 2 gyereke de te eldöntöd hogy mi legyen,helyettük, de ha veled nem ert egyet valaki kikered magadnak.
2021. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/330 anonim ***** válasza:
79%
De ertsd mar meg hogy a sajat szüleiről mindenkinek maguknak kene dönteni nem neked! Mi ezen a nehéz? Ok sem dontenek a te szüleidről, de ha szól valamit a nejed kikéred magadnak.
2021. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/330 A kérdező kommentje:

56

Jaj persze, szegény 89 éves asszony lesz a hibás ezért... Nem. Azért nem néznek rá mert szégyellik őt és mert mindenáron otthonba akarták dugni és ő tőlem kért segítséget.



Amúgy az az érdekes hogy annak idején nem volt vita köztünk. Mondta hogy be akarja rakni és anyósom felhívott hogy megmondja mi a helyzet, de én mondtam hogy állok minden költséget, s belement anno a sógorom is, a nejem is...

2021. márc. 22. 09:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!