Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy valaki egy...

Normális, hogy valaki egy ilyen semmirevaló ember legyen?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden. Régebben anyós, én és a barátom együtt éltünk, de mivel a barátom bátyja odaköltöztette magát és sok konfliktus volt miatta, pl. elette elölünk a kaját, kidobta a szerinte már nem kellö cuccaimat stb. mi különköltöztünk. Mostanában arra lettem figyelmes, hogy anyós mindennap nálunk eszik. Régebben néha eljött vacsira munka után, de most ez már napi szinten így folyik. Anyósom 64, delután 2 töl este hétig dolgozik, délelött meg eljár feketézni. A másik fia, aki vele lakik (40) nem képes se takarítani otthon, meg fozni sem a saját anyjának. Mindent anyósom csinál. Hozzánk jár enni, mert a sógorom nem képes egy szaros lekvároskenyeret se megcsinálni. Eddig anyós fõzött, de elege lett, hogy a fiának semmi se izlik, válogatós és most már nem föz. Mondjuk meg is értem, pláne ha belegondolok, hogy mennyi kaját ki is dobnak, mert a sógor olyan, hogy meglátja h a kész grillcsirkére egy pillanatra rászáll a légy és már dobja is kifelé az egészet. Ha a levest kiszedi és kihül, már önti is ki. Hogy kezeljem ezt a szituációt? Nem az zavar, hogy minden nap itt eszik, megengedhetjük magunknak és eleve szeretem az anyóst, csak felbsz, hogy nem ezt érdemli, hogy hazamegy hullafáradtan és nincs rendes kaja otthon, mert a sógor egy lusta fsz és inkább beszív és bealszik, minthogy megcsinálna egy alap pörköltet a saját anyjának. Nektek mi a véleményetek? Beleszóljak, vagy hagyjam úgy az egészet, ahogy van?
2021. ápr. 2. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell a sogorra irigynek lenni csak mert o rendszereto es ad a higieniara.
2021. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha én 40 évesen arra kényszerülnék a különbözõ drogból adódó problémáim miatt, hogy az anyám nyakára költözzek... Hát nemtom. Nem irigyelnivaló
2021. ápr. 2. 11:49
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Szólhatsz, úgyse mégy vele semmire. Anyóst nem zavarja, mert ha zavarná, már elküldte volna a retkes halál f,acára!

Ne avatkozz bele, barmennyire is faj.

Esetleg Anyóst kerdezd meg, miért nem tesz ellene. Bár amig nalatok van ellátása, gondolom igazán őt sem zavarja.

2021. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ki kell rakni a sógort, menjen máshová élősködni.
2021. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

A sógorod nem véletlenül ilyen semmire való. Ha jót akarsz anyósodnak is, akkor beszélj vele a sógorod függőségéről. Tudom, hogy aki nem akar, az nem is fog leszokni, de ez így tarthatatlan állapot.

Mondjuk, ha nekem idős koromban menekülni kellene otthonról, és a másik gyerekem hez kellene járnom enni, mert az egyik egy drogos semmire való, már rég kiraktam volna.

2021. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Anyósnak ez a fia a kedvence, akár bevallja, akár nem. Kidobni sose fogja, mert benne van az anyai ösztön és sajnálja. Leszokni sosem fog, az én nyakamra szokott járni pénzt kéregetni, de mondjuk nem errol szol a kerdes. Direkt nem irtam ezeket le a kérdésben, mert nem ez a lényeg. Engem csak simán bánt, hogy ez van. Feljelenthetném, de nem akarom.
2021. ápr. 2. 12:21
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, pont az ilyen mamakedvencéből lesznek a függő személyiségszerkezetű emberek, csak szólok. Szóval mama (is) bekaphatja, és egye, amit főzött.
2021. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Az anyós még az idén oda fog költözni hozzátok, és ott is marad. Nem irigyellek.
2021. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jelenthetned fel? Hogy drogozik vagy semmirekellő? Egyikkel sem csinalnak semmit, foleg ha anyuka védi. Legfeljebb annyit érsz el vele, hogy drogosan majd neked ugrik.
2021. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Azt azért ne hagyjátok, ahogy többen írták, hogy odaköltözzön. Egyébként meg csak téged zavar vagy a párodat is? Mert ha őt is akkor neki kéne intézkednie nem?
2021. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!