Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy valaki egy...

Normális, hogy valaki egy ilyen semmirevaló ember legyen?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden. Régebben anyós, én és a barátom együtt éltünk, de mivel a barátom bátyja odaköltöztette magát és sok konfliktus volt miatta, pl. elette elölünk a kaját, kidobta a szerinte már nem kellö cuccaimat stb. mi különköltöztünk. Mostanában arra lettem figyelmes, hogy anyós mindennap nálunk eszik. Régebben néha eljött vacsira munka után, de most ez már napi szinten így folyik. Anyósom 64, delután 2 töl este hétig dolgozik, délelött meg eljár feketézni. A másik fia, aki vele lakik (40) nem képes se takarítani otthon, meg fozni sem a saját anyjának. Mindent anyósom csinál. Hozzánk jár enni, mert a sógorom nem képes egy szaros lekvároskenyeret se megcsinálni. Eddig anyós fõzött, de elege lett, hogy a fiának semmi se izlik, válogatós és most már nem föz. Mondjuk meg is értem, pláne ha belegondolok, hogy mennyi kaját ki is dobnak, mert a sógor olyan, hogy meglátja h a kész grillcsirkére egy pillanatra rászáll a légy és már dobja is kifelé az egészet. Ha a levest kiszedi és kihül, már önti is ki. Hogy kezeljem ezt a szituációt? Nem az zavar, hogy minden nap itt eszik, megengedhetjük magunknak és eleve szeretem az anyóst, csak felbsz, hogy nem ezt érdemli, hogy hazamegy hullafáradtan és nincs rendes kaja otthon, mert a sógor egy lusta fsz és inkább beszív és bealszik, minthogy megcsinálna egy alap pörköltet a saját anyjának. Nektek mi a véleményetek? Beleszóljak, vagy hagyjam úgy az egészet, ahogy van?
2021. ápr. 2. 11:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem költözhet ide senki, se õ, se senki más sem, ezt az elején megmondtam, ez így is marad. Úgy alakítottuk ki a lakásunkat, hogy itt még vendég sem tud ittaludni. Mi pont az miatt mentünk külön, hogy eleve nem voltam hajlandó a marijuanaszagot szagolni naponta, meg a sógor zabâlásait finanszírozni. Sokkal többet teszünk félre most, mint amikor ottlaktunk. Most már bocs, de ha reggel megsütök egy krumplikását egy g€cinagy terrakottába és este meló után pedig van 10x20 cm darab hagyva 3 embernek? Neharagudjon meg senki de ez a szememben egy rakás szart sem ér.
2021. ápr. 2. 13:16
 12/16 anonim ***** válasza:
87%
Hát kérdező, őszinte leszek, az anyósod is majdnem ugyanolyan semmirevaló, mint a fia, ha ahelyett, hogy rendet vágna otthon, a ti nyakatokra jár minden nap zabálni...
2021. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

13.ez igy igaz. Anyosnak is kényelmes ez a helyzet.

De a vegtelensegig a kérdező sem fogja toleralni, jogosan.

Pótol legalabb vagy segit valamit? Vagy a tanyert is te mosogatod el utána?

2021. ápr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte leszek. Mikor mi kulon mentünk, az én Anyukám is jött minden délután. Eleinte még tetszett is, de az az igazság, hogy egy idő után besokkaltam. Jött rendületlenül, ha épp kicsit ledölni akartam pihenni vagy elmenni valahová vagy bármi, nem lehetett mert ott ült órákat. Kesobbiekben már ott is kajált. Nem az ételt sajnáltam, hanem a magánèletünket. Szépen, lassan szertefoszlott.

Azt tudom tanácsolni, még most az elején állítsd le, szabj egy határt, mert a végén még saját kulcsot is akar majd.

2021. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem válaszoltál, hogy a barátod miért nem intézkedik?
2021. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mit kell masok eletevel foglalkozni! A sajatodeval kell foglalkozni kerdezo, ha meg az rendben van akkor orulj neki. Nem kell jotekonykodni masokkal.
2021. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!