Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk meg így Magyaror...

Hogyan éljünk meg így Magyarországon?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, apám után jöttünk ki pár éve, viszont egyáltalán nem szoktuk meg az évek alatt, a pénzen kívűl semmi nincs ami itt tartana, lelkileg megbetegít az, hogy távol vagyunk a barátainktól, családunktól. És még apámat is el kell viselnünk, aki egy borzasztó ember, nem bírunk vele együtt élni. Mindenben dirigál, nem lehet vele beszélni, hogy mi nem érezzük itt jól magunkat, mert elvárja, hogy ha neki bejött az itteni élet, akkor nekünk is jöjjön be, amint megemlítjük, hogy mennyire hazavágyunk már ordibál, szinte tilos beszélnünk a hazánkról, mert kiborul.

A lényeg, hogy mi 1 éven belül haza szeretnénk költözni. Viszont apám megmondta, hogy ha mi innen elmegyünk, akkor nem fog adni pénzügyi támogatást (ezzel próbál zsarolni, hogy maradjunk). Nekem mindenképpen dolgoznom kéne, és adnom a családi kasszába (3-an vagyunk: anya, húgom és én). Anyának csak vendéglátói végzettsége van, viszont abba nem akar visszamenni, már nem bírna annyit dolgozni, plussz így semmi szabadideje nem lenne, a húgom egyedül lenne egész nap, ő 12 éves, de olyan életképtelen, hogy még egy kenyeret sem tud megkenni. Én addigra már egyetemista leszek, szóval én sem tudok otthon ülni vele. És anya dolga lesz, hogy amikor hazaesik este 10kor hulla fáradtan adjon még kaját a húgomnak. Így arra gondolt, hogy elvégezne egy dajka képző tanfolyamot, viszont az addigra már 2 éves lesz, nem úgy mint eddig, hogy pár hónap alatt elvégezhető volt. Így nem biztos, hogy bevállalná már, hogy elvégzi, de ha be is vállalná, miből élnénk meg addig? 2 évet kéne tanulnia, mellette dolgoznia, így szintén semmi ideje nem maradna a húgomra, meg magára sem. Én mindenképpen dolgozni fogok az egyetem mellett, de anya addig amíg kitanulná a szakmát, addig hol tudna dolgozni? Vendéglátóba semmiképp nem akar, mindenképp olyan munka kéne, amiben nem kéne napi 8 órát dolgoznia, nem venné el olyan sok idejét, és a fizetésből is eltudná tartani a húgomat, hogy ne haljon éhen. Persze én is adnék pénzt, de én inkább úgy támogatnám őket, hogy magamat rendezem, tehát magamnak veszek kaját, meg szükségleteket, hogy ne legyek plussz teher.

És szeretném, ha anya olyan munkába tudna dolgozni, amit szeret. Eddig nem tudta soha még, hogy mi akar lenni. Most rájött, hogy gyerekekkel szeretne foglalkozni, ezért gondolt az óvodai dajkaságra. És én annyira örülök, hogy végre rájött, hogy mit szeretne, eddig azt se tudta, hogy minek akarna tanulni, de most végre van valami konkrét amihez lenne kedve. Viszont félek, hogy elvenné a kedvét az, hogy 2 évig kéne tanulnia, és így inkább lemondana róla, és egy olyan szakmában helyezkedne el amit utál. Mert eddig én is azt hittem, hogy a dajka tanfolyam továbbra is pár hónap alatt elvégezhető lesz, de nemrég olvastam utána, hogy ugyanúgy a többi okj tanfolyammal együtt azt is meghosszabítják évekre. És ezt anya még nem tudja. Olyan jó, hogy vannak tervei, hogy majd elmegy, kitanulja azt, és akkor több szabadideje marad mellette, meg nem kéne reggeltől estig bent lennie.

Tudja, hogy rohadt nehéz lesz otthon megélnünk, de jó, hogy vannak konkrét elképzelései. Viszont, ha megtudja, hogy 2 évig kéne tanulnia, úgy elmenne a kedve, és maradna a keserűség meg a bizonytalanság, hogy most akkor így mi lesz, meg miben dolgozzon nyugdíjas koráig.


Szerintetek mihez kezdjünk otthon? Miből éljünk meg, és anya mit kezdjen az életével?



2021. ápr. 4. 14:24
 11/93 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj, az írásod alapján azt mondom, tipikus hazai magatehetetlen vagy, gyere haza, itt a helyed. Majd kölcsönkéregettek, amíg lesz, aki ad.
2021. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
43%
Probaljatok mar elni anhliaban, utazni, kirandulni
2021. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 A kérdező kommentje:

9, akkor mégis mit tanácsolsz? Rohadjunk meg itt, egy olyan országban ahol már elegünk van az itt élő népből, egy kisvárosban élünk és elképesztően buták az emberek, nem bírjuk már őket sem elviselni, mindig esik az eső, és SEMMI NINCS ITT A PÉNZEN KÍVŰL, ahogy ezt már 2x is leírtam. Akkor tényleg csak az anyagi biztonság miatt maradjunk egy olyan helyen amit gyűlölünk? Mert pont pár hónapja olvastam egy kérdést, amiben azt kérdezték, hogy melyik a fontosabb a lelki béke vagy az anyagi biztonság? Pont egy olyan ember tette fel a kérdést, aki külföldön él, Németországban, és szintén évek óta ott van, de nem boldog, viszont jól megél. És neki minden válaszoló azt írta szinte, hogy a boldogság fontosabb mint a pénz, és ha ennyire hazavágyik és nem jó neki ott akkor jöjjön haza, mert nem éri meg, ha kikészíti magát lelkileg, meg boldogtalanul leéli ott az életét a családja meg a barátai nélkül.


Van hová mennünk, arra már nem lenne gondunk, hogy hol éljünk, van otthon házunk, ahova visszamehetünk, egyedül a szükségleteket kell kifizetni.

Amúgy meg mindenki megél valahogy. Ha annyira nem lehetne akkor MINDENKI elvágyódna. De nekem az otthoni barátaim, akik nem gazdagok, szűkösen élnek, de ők sem vágyódnak el, csak 1-2, de az én ismerőseim közül a többség boldog, élvezi az életet, és otthon tervezi a jövőjét. Pedig egyáltalán nem prolik, meg tök normálisak, nem úsznak a pénzben, nehezen ugyan, de megélnek. Szóval ez hülyeség, hogy nem lehet megélni, mert akkor már senki nem lenne Magyarországon meg mindenki a híd alatt élne.

2021. ápr. 4. 15:19
 14/93 anonim ***** válasza:
69%
12-es, az egész család életképtelen, valószínűleg a nyelvet sem tudták megtanulni, apjuktól függenek, egy elköltözést, más munkát sem képesek elintézni, azt hiszik, itthon majd boldogulnak, illetve jó nekik a putrisoron is.
2021. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
70%
Mi a francból fogjátok fizetni a "szükségleteiteket", mikor 2019 óta 50-70%-kal nőtt mindennek az ára, az ingatlanoké pedig egyenesen a négyszeresére?
2021. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
77%
Hát figyelj, nekem van óvónő rokonom és nagyon megbánta már, hogy ezt a szakmát választotta. Egy dolog, hogy a fizetés kb csak zsebpénz, de nagyon fárasztó is egész nap egy rakás kisgyerekkel foglalkozni, szellemileg és bizony fizikailag is. Sokat kell emelni, hajolni, stb. És a dajkák még alacsonyabb szinten vannak a hierarchiában.
2021. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 A kérdező kommentje:

10, nem jön haza, ettől nem kell félnünk. Ő bele van bolondulva az Angliájába, nem vágyik máshova, ott tervezi leélni az egész életét.

Anya nem beszél angolul, ő semmiképp nem tudna máshova menni. Én sem vágyom sehová, max Amerikába mennék, de oda lehetetlen kijutni. Más ország meg nem vonz annyira, hogy letudjam ott élni az egész életemet. És csak angolul beszélek, erről a szigetről mindenképp menni akarok, és ide soha vissza nem jönni. És hiába tudok angolul, ha nem angol nyelvű országba megyek és nem tudom annak az országnak a nyelvét perfektül akkor mehetek ott is a híd alá. Meg mint mondtam, engem nem vonz egyik ország sem annyira, hogy a teljes életemet ott leéljem. Mert nem csak az a lényeg, hogy jól keresnék aztán már megyek is, nekem fontos, hogy a kultúra is érdekeljen, meg az adott ország maga, hisz csak a pénz nem tenne boldoggá.

2021. ápr. 4. 15:24
 18/93 anonim ***** válasza:
81%
Hany éves vagy? Mióta éltek kint, mit jelent a pár év?
2021. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
80%

"Rohadjunk meg itt, egy olyan országban ahol már elegünk van az itt élő népből, egy kisvárosban élünk és elképesztően buták az emberek, nem bírjuk már őket sem elviselni"


Itt is vannak ugyanannyira buták. Az egyetlen különsbég, hogy itt pénz sincs.

2021. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
77%
Olyan kis buta vagy, azt hiszed, hogy ha hazajössz az jobb élet lesz, szegényen is? Hát nem, a boldogság nem ezen múlik. itt is ostobák és idegesítőek az emberek, plusz még az anyagi biztonság sem lesz meg. De! úgy látom rádfér a pofáraesés, hogyhoyg költözzetek csak haza.
2021. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!