Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk meg így Magyaror...

Hogyan éljünk meg így Magyarországon?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, apám után jöttünk ki pár éve, viszont egyáltalán nem szoktuk meg az évek alatt, a pénzen kívűl semmi nincs ami itt tartana, lelkileg megbetegít az, hogy távol vagyunk a barátainktól, családunktól. És még apámat is el kell viselnünk, aki egy borzasztó ember, nem bírunk vele együtt élni. Mindenben dirigál, nem lehet vele beszélni, hogy mi nem érezzük itt jól magunkat, mert elvárja, hogy ha neki bejött az itteni élet, akkor nekünk is jöjjön be, amint megemlítjük, hogy mennyire hazavágyunk már ordibál, szinte tilos beszélnünk a hazánkról, mert kiborul.

A lényeg, hogy mi 1 éven belül haza szeretnénk költözni. Viszont apám megmondta, hogy ha mi innen elmegyünk, akkor nem fog adni pénzügyi támogatást (ezzel próbál zsarolni, hogy maradjunk). Nekem mindenképpen dolgoznom kéne, és adnom a családi kasszába (3-an vagyunk: anya, húgom és én). Anyának csak vendéglátói végzettsége van, viszont abba nem akar visszamenni, már nem bírna annyit dolgozni, plussz így semmi szabadideje nem lenne, a húgom egyedül lenne egész nap, ő 12 éves, de olyan életképtelen, hogy még egy kenyeret sem tud megkenni. Én addigra már egyetemista leszek, szóval én sem tudok otthon ülni vele. És anya dolga lesz, hogy amikor hazaesik este 10kor hulla fáradtan adjon még kaját a húgomnak. Így arra gondolt, hogy elvégezne egy dajka képző tanfolyamot, viszont az addigra már 2 éves lesz, nem úgy mint eddig, hogy pár hónap alatt elvégezhető volt. Így nem biztos, hogy bevállalná már, hogy elvégzi, de ha be is vállalná, miből élnénk meg addig? 2 évet kéne tanulnia, mellette dolgoznia, így szintén semmi ideje nem maradna a húgomra, meg magára sem. Én mindenképpen dolgozni fogok az egyetem mellett, de anya addig amíg kitanulná a szakmát, addig hol tudna dolgozni? Vendéglátóba semmiképp nem akar, mindenképp olyan munka kéne, amiben nem kéne napi 8 órát dolgoznia, nem venné el olyan sok idejét, és a fizetésből is eltudná tartani a húgomat, hogy ne haljon éhen. Persze én is adnék pénzt, de én inkább úgy támogatnám őket, hogy magamat rendezem, tehát magamnak veszek kaját, meg szükségleteket, hogy ne legyek plussz teher.

És szeretném, ha anya olyan munkába tudna dolgozni, amit szeret. Eddig nem tudta soha még, hogy mi akar lenni. Most rájött, hogy gyerekekkel szeretne foglalkozni, ezért gondolt az óvodai dajkaságra. És én annyira örülök, hogy végre rájött, hogy mit szeretne, eddig azt se tudta, hogy minek akarna tanulni, de most végre van valami konkrét amihez lenne kedve. Viszont félek, hogy elvenné a kedvét az, hogy 2 évig kéne tanulnia, és így inkább lemondana róla, és egy olyan szakmában helyezkedne el amit utál. Mert eddig én is azt hittem, hogy a dajka tanfolyam továbbra is pár hónap alatt elvégezhető lesz, de nemrég olvastam utána, hogy ugyanúgy a többi okj tanfolyammal együtt azt is meghosszabítják évekre. És ezt anya még nem tudja. Olyan jó, hogy vannak tervei, hogy majd elmegy, kitanulja azt, és akkor több szabadideje marad mellette, meg nem kéne reggeltől estig bent lennie.

Tudja, hogy rohadt nehéz lesz otthon megélnünk, de jó, hogy vannak konkrét elképzelései. Viszont, ha megtudja, hogy 2 évig kéne tanulnia, úgy elmenne a kedve, és maradna a keserűség meg a bizonytalanság, hogy most akkor így mi lesz, meg miben dolgozzon nyugdíjas koráig.


Szerintetek mihez kezdjünk otthon? Miből éljünk meg, és anya mit kezdjen az életével?



2021. ápr. 4. 14:24
 31/93 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk azt nem értem, hogy a másik kérdésben öccse van, itt meg húga.
2021. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
68%
31-es, igazad van, ott öccse van, itt húga, jelentem mint trollt.
2021. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
61%
Kattintásvadász hivatásos hazudozó vagy, kérdező. Még annyi eszed sincs, hogy el ne felejtsd, a saját magad által linkelt másik kérdésednél még csak egy öcséd volt, ennél már meg csak egy húgod. Szégyelld magad.
2021. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
95%
Oké gyertek haza és éljetek meg hárman kb 200 ezerből (anyud és a te fizetésed eggyütt)
2021. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim válasza:
58%

Ne legyetek már retardáltak. Ott írta a link alatt, hogy "Tessék, itt van egy kérdésem régebbről. Annyi a bökkenő, hogy igazából nem húgom van, hanem öcsém, csak nem akartam, hogy bárki felismerjen, ezért ezt a kérdésemet..."


Látod, ebben az országban ilyen hülyék laknak. Ne akarj hazajönni kárpátpöcegödrébe.

2021. ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok könnyű helyzetben. Leginkább édesanyád miatt.

Öcsédről nem írsz, hogy ő mit szólna hozzá. Esetletleg ő maradna?


Én tizenegynéhány évig éltem külföldön. Megismertem különféle kinti magyarok, magyar családok életét.

Volt aki be tudott illeszkedni, volt aki nem.

A többség csak a pénz miatt maradt -mint én is. Csak én kint is a szakterületemen dolgoztam. Mások szemét munkát is elvállaltak a többszörös pénzért.


Én meg tudtam teremteni a normális alapot az itthoni élethez. De ti hogy jönnétek haza a "semmivel". Ráadásul a jelenlegi helyzetben.


Nagyon sajnállak benneteket, főleg édesanyádat.

Hiába írtál le sokmindent, kevés az információ, hogy mi lenne, ha hazajönnétek.

2021. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem írtam, hogy tök könnyű lesz megélni, és minden szuper lesz otthon. Nem tudom miből gondoljátok, egyáltalán nem vagyok már egy naív kislány, aki szerint az élet csupa boldogság és könnyű, főleg Magyarországon. Tudom, és a családban mindenki tudja, hogy baromi nehéz lesz boldogulnunk, ezzel tisztában vagyunk, nem kell felvilágosítás. Nyilván most a vírus miatt is drágult minden, de amúgy ha már az áraknál tartunk, itt most volt Brexit, ami miatt romlani fog itt a helyzet. Az itteniek is menekülnek már lassan innen, az árak emelkedni fognak, a fizetések meg megmaradnak ugyanolyanok. Szóval előbb utóbb ez az ország csődbe megy a Brexit miatt, sok angol készül is elmenni innen végleg, pont emiatt. Szóval nem hiszem, hogy ez a legjobb ország a jövő szempontjából. Itt is drágulnak a dolgok a vírus miatt is, de a fizetések ugyanazon a szinten megmaradtak. Az árak jelenleg tehát mindenhol emelkednek, míg a fizetések jelenleg nem nagyon. Persze ez Magyarországon a tízszerese, de én egyáltalán nem hallok olyan sok panaszkodást az otthoniaktól, amit kéne hallanom, hogyha ilyen rossz a helyzet otthon. Akkor mindenki azt mondaná, hogy amint lehet egyből jön is el onnan, de ehhez képest itt az oldalon sem látok túl sok ilyen kérdést, nem többet mint eddig. Csomóan gyereket készülnek vállalni Magyarországon, lakást/házat venni hitelre, egyetemre jelentkezni, tehát a többség még mindig otthon képzeli el az életét, és nem csak a korombeli, szerintetek "naív" kamaszok, hanem a huszonévesek többsége sem vágyódik el, pedig nekik már van tapasztalatuk. Olyanról is hallottam már, hogy aki tanárnak tanul, az akár 30 éves koráig is otthon él, mert annyira nincs pénze a fizetéséből saját lakásra, és tudja, jól, hogy ha kimenne külföldre dolgozni akár 1-2 évre azzal megszedhetné magát, de így sem vágyik rá, pedig az idegen nyelv nem akadály, kimehetne Ausztriába dolgozni, tud németül, de mégse megy ki, hanem inkább otthon boldogul ahogy tud. Ebből van elegem, hogy ha valaki szereti a hazáját azt már elítélik emiatt, meg már az sem jó, ha valaki hazaszerető, és minden hibája ellenére szereti Magyarországot. Nem, az emberek elvárják, hogy keressél másik hazát, meg költözz külföldre, különben mindenki téged támad, hogy miért maradsz Magyarországon, vagy miért jössz haza. Több ismerősünk is hazaköltözött, legtöbben Németországban éltek évekig (4-5 évig), és csak páran bánták meg, hogy hazaköltöztek, a többség köszöni, de jól megvan otthon is, és nem bánta meg, hogy hazament. Pedig egyik sem milliomos otthon, de kényelmesen megélnek. Szóval ti is mondjátok, hogy meg fogom bánni. Ezt nem értem, honnan tudnátok, ennyiből az ismerősömre is rámondtátok volna, hogy megfogja bánni, ha hazaköltözik Németországból (2 gyerekkel költözött haza, egyedülálló anyaként), mégsem bánta meg, és nem vágyik többé külföldre. És rajta kívűl van még 1 ismerősöm, aki Ausztriában élt 3 évig, hazajött, és nem bánta meg. 1 embert ismertünk még aki külföldön élt és hazajött, ő megbánta, de utána vissza is ment. Szóval ezt nem tudom miért van ráhúzva mindenkire, hogy 100%, hogy megbánod, mert sokan vannak akik mégse bánták meg, ezért ti nem tudhatjátok, hogy ki fogja megbánni és ki nem, nem tudhatjátok előre, hogy én hogy leszek vele.
2021. ápr. 4. 16:07
 38/93 A kérdező kommentje:
Amúgy meg írta valaki, hogy otthon is vannak buta emberek. Az lehet, de az a saját népem, szóval könnyebben viselem el a saját népem butaságát, hülyeségét, mint ezekét itt. Ezeket itt nem kell elviselnem, semmi közöm hozzájuk szerencsére.
2021. ápr. 4. 16:09
 39/93 anonim ***** válasza:
52%

Kedvesem,

Pontosan értem, hogy mi bajod van, csak azt nem tudom, hogy fogjátok elkezdeni ilyen körülmények között itthon az életet.

2021. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
96%

Írtam, hogy saját szakterületemen dolgoztam kint. (Két nyelvtudással + még néhány nyelven "nem lehet eladni".)


Ennek ellenére csak azért maradtam, hogy "foggal, körömmel" megteremtsem magamnak, s családomnak a megfelelő körülményeket itthon, s ahogy elértem célom, hazajöttem.

Persze ez mosogatással nem ment volna.

2021. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!