Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk meg így Magyaror...

Hogyan éljünk meg így Magyarországon?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, apám után jöttünk ki pár éve, viszont egyáltalán nem szoktuk meg az évek alatt, a pénzen kívűl semmi nincs ami itt tartana, lelkileg megbetegít az, hogy távol vagyunk a barátainktól, családunktól. És még apámat is el kell viselnünk, aki egy borzasztó ember, nem bírunk vele együtt élni. Mindenben dirigál, nem lehet vele beszélni, hogy mi nem érezzük itt jól magunkat, mert elvárja, hogy ha neki bejött az itteni élet, akkor nekünk is jöjjön be, amint megemlítjük, hogy mennyire hazavágyunk már ordibál, szinte tilos beszélnünk a hazánkról, mert kiborul.

A lényeg, hogy mi 1 éven belül haza szeretnénk költözni. Viszont apám megmondta, hogy ha mi innen elmegyünk, akkor nem fog adni pénzügyi támogatást (ezzel próbál zsarolni, hogy maradjunk). Nekem mindenképpen dolgoznom kéne, és adnom a családi kasszába (3-an vagyunk: anya, húgom és én). Anyának csak vendéglátói végzettsége van, viszont abba nem akar visszamenni, már nem bírna annyit dolgozni, plussz így semmi szabadideje nem lenne, a húgom egyedül lenne egész nap, ő 12 éves, de olyan életképtelen, hogy még egy kenyeret sem tud megkenni. Én addigra már egyetemista leszek, szóval én sem tudok otthon ülni vele. És anya dolga lesz, hogy amikor hazaesik este 10kor hulla fáradtan adjon még kaját a húgomnak. Így arra gondolt, hogy elvégezne egy dajka képző tanfolyamot, viszont az addigra már 2 éves lesz, nem úgy mint eddig, hogy pár hónap alatt elvégezhető volt. Így nem biztos, hogy bevállalná már, hogy elvégzi, de ha be is vállalná, miből élnénk meg addig? 2 évet kéne tanulnia, mellette dolgoznia, így szintén semmi ideje nem maradna a húgomra, meg magára sem. Én mindenképpen dolgozni fogok az egyetem mellett, de anya addig amíg kitanulná a szakmát, addig hol tudna dolgozni? Vendéglátóba semmiképp nem akar, mindenképp olyan munka kéne, amiben nem kéne napi 8 órát dolgoznia, nem venné el olyan sok idejét, és a fizetésből is eltudná tartani a húgomat, hogy ne haljon éhen. Persze én is adnék pénzt, de én inkább úgy támogatnám őket, hogy magamat rendezem, tehát magamnak veszek kaját, meg szükségleteket, hogy ne legyek plussz teher.

És szeretném, ha anya olyan munkába tudna dolgozni, amit szeret. Eddig nem tudta soha még, hogy mi akar lenni. Most rájött, hogy gyerekekkel szeretne foglalkozni, ezért gondolt az óvodai dajkaságra. És én annyira örülök, hogy végre rájött, hogy mit szeretne, eddig azt se tudta, hogy minek akarna tanulni, de most végre van valami konkrét amihez lenne kedve. Viszont félek, hogy elvenné a kedvét az, hogy 2 évig kéne tanulnia, és így inkább lemondana róla, és egy olyan szakmában helyezkedne el amit utál. Mert eddig én is azt hittem, hogy a dajka tanfolyam továbbra is pár hónap alatt elvégezhető lesz, de nemrég olvastam utána, hogy ugyanúgy a többi okj tanfolyammal együtt azt is meghosszabítják évekre. És ezt anya még nem tudja. Olyan jó, hogy vannak tervei, hogy majd elmegy, kitanulja azt, és akkor több szabadideje marad mellette, meg nem kéne reggeltől estig bent lennie.

Tudja, hogy rohadt nehéz lesz otthon megélnünk, de jó, hogy vannak konkrét elképzelései. Viszont, ha megtudja, hogy 2 évig kéne tanulnia, úgy elmenne a kedve, és maradna a keserűség meg a bizonytalanság, hogy most akkor így mi lesz, meg miben dolgozzon nyugdíjas koráig.


Szerintetek mihez kezdjünk otthon? Miből éljünk meg, és anya mit kezdjen az életével?



2021. ápr. 4. 14:24
 61/93 A kérdező kommentje:
59, dolgozik ő is, de apám kezeli az ő pénzét is, tehát hiába keres jól, apámtól kell engedélyt kérnie, hogy vehessen ezt meg azt, mert ő adja rá a pénzt. Az egész családnak elege van már abból az emberből, és ha szólni merészelünk akkor meg megsértődik, hogy mi az, hogy mi számon kérjük őt, nyaljuk ki a se**ét, hogy kihozott ide minket, és fogjuk be a szánkat, legyen jó ez így ahogy van, hogy mindenben ő dönt. Ja, és azzal lécci ne gyere, hogy anyám még arra sem volt képes, hogy a nyelvet megtanulja. Mert apám is ezzel jön mindig, azt viszont nem érti meg, hogy anyám próbálkozott, de nem tudja. Van egy csomó angol könyve is, meg a neten is tanul angolul, de nincs semmi nyelvérzéke, meg ideje sincs rá, hogy tanulja. Mégis hogy tanulná, ha ő csinál mindent, főz, mos, takarít, gyereket nevel, míg apám csak fekszik a TV előtt egész nap, nem segít semmiben, meg még a porszívózást sem tudja megoldani, mert egy csomó helyen ki sem porszívózik. Én segítek anyának ahol tudok, van, hogy felmosok, vagy felporszívózok, de minden munkát nem tudok levenni a válláról. Hiába van most karantén, ami miatt nem dolgozik se apám, se anya, anya kidolgozza itthon a belét is, az öcsémmel is neki kell tanulnia, mert ő olyan lusta, hogy magától nem ülne oda, apám tudna vele tanulni, neki is kéne, mert ő tud angolul, tudna neki segíteni, ha nem ért valamit, de anyámnak plussz ideje megy el azzal, hogy fordítgassa le a feladatot, amit az öcsém sem ért, míg apám fekszik a nappaliban, oda nem menne, hogy segítsen. Az öcsém nem egy könnyű eset, végig ott kell vele ülni, nézni, hogy tanuljon, mert különben nem csinál semmit, ezzel elmegy anyának 2-3 órája is, és akkor még dobjon össze valami vacsit, rakjon kaját apám elé, vasaljon, takarítsa ki a házat, teregessen ki...stb. Így mégis hogy legyen ideje tanulni angolul? Mert még magára sincs ideje. Sokkal több problémánk van itt, mint otthon valaha volt, itt még apám elvárásainak is meg kell felelni plusszban, aki semmit nem segít a gyereknevelésben. De ő próbált megtanulni, de mindig ez volt, 3 éve vagyunk itt, mindig egyedül kellett mindent csinálnia, én besegítek, de még úgyis rengeteg dolga marad. Szóval ezzel ne jöjjön senki, mert ő tényleg próbálkozik, minden nap szán rá 10 percet (igen, csak tizet, több ideje nincsen), ha akkor ér csak rá amikor este 11kor végre leülhet, akkor is nekiáll, még ha emiatt később is fekszik le, mert alig alszik mostanában, ő fekszik le a legkésőbb, és ő kel a legkorábban, de még akkor is szán az angolra időt, de semmi érzéke nincsen hozzá sajnos.
2021. ápr. 4. 21:02
 62/93 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem tanulsz te az öcséddel, ha te tökéletesen tudsz angolul? Lehet, az nagyobb segítség lenne, mint hogy néha kiporszivozol.

Apádat meg nem kell kiszolgálni a tévé előtt. Ha éhes, majd feláll és eszik. Ha anyud dolgozik, nyisson egy bankszámlát, a munkáltatónak meg adja le a számot, hogy mostantól ide kéri a fizetését. Rögtön tudtok zoknit venni. Nem olyan nagy dolgok ezek, csak kicsit meg kell mozdulni és kézbe venni a dolgokat.

Anyud is mit dolgozik, ha nem tud angolul? Segíts neki elintezni a bankot, ne csak ide irkalj. Ez vagy csak mese habbal vagy tényleg életképtelenek vagytok.

2021. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 A kérdező kommentje:
62, takarítónő. Szoktam segíteni az öcsémnek a tanulásban, de nekem is van tanulni valóm, mégtöbb mint az öcsémnek, szóval nem érek rá én sem ott ülni vele órákat, de szoktam segíteni. Igen, itt nagyon életképtelenek vagyunk. Otthon anya is eltudott intézni mindent, minden hivatalos ügyet, de itt mindig apám segítségére szorul, nem történhet semmi sem a tudta nélkül, szóval nem úgy van az, hogy elmegyek vele a bankba, aztán rendezzük az ügyeket. Ez még egy pont, hogy anyának is könnyebb volt otthon, a nyelvvel semmi baja nem volt, simán tudott szólni, ha valami nem tetszik neki, meg simán eltudott menni egyedül bevásárolni, rendezni az ügyeket, de itt apámnak van kiszolgáltatva. És mint mondtam apám figyeli minden lépésünket, nem engedne el minket ügyeket intézni. Én meg még nem értek a bankszámla nyitáshoz, meg a hivatalos ügyekhez, nem tudok professzori szinten angolul, még otthon sem tudnék elintézni semmit a bankban, mert még csak most tanulgatom ezeket a hivatalos ügyeket, nem értek még hozzájuk, azt a szintű angolt meg amit a bankban kéne használnom, azt nem tudom, mert még a magyar hivatalos ügyek nyelvét sem értem.
2021. ápr. 4. 21:59
 64/93 anonim válasza:
100%

Elvileg még egy évet kint kell lenned Angliában, vagy nagyon meg fogod szívni a tanulmányaiddal, ha korábban hazajöttök.


Már most el kell kezdeni tervezni a menekülést, hogy amint elvégezted az iskolát, le tudj/tudjatok onnan lépni.


Mit jelent az, hogy figyelni minden lépéseteket?

Van amikor nincs otthon. Akkor tudtok intézkedni.

Vagy mi a legrosszabb forgatókönyv ami történhet, ha lebuktok?

2021. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
64%
Ne gyertek haza. Tudod mennyit keres egy dajka?
2021. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
92%

62-es vagyok. Csak kifogáshegyek, amit leírtál. Nem mehettek sehova, de nem fér bele egész nap, hogy segíts az öcsédnek? Anyudnak bezzeg férjen bele. Ne csak azt hajtogasd, hogy milyen szar neki, hanem segíts, mert apádra hiába vársz.

Nem érted a hivatalos nyelvet még magyarul sem? Ne szivass már. A 8 eves fiam képes lenne ennyit elmondani a bankban. Szükség esetén beirod a google translate-ba a szöveget, és az is érthetően átfordítja.

Ha anyud dolgozni mehet, akkor útközben bemehet a bankba is, 10 perccel később ér haza.

Ha meg apád ennyire ellenőriz titeket, hogy nem tudtok félórára elmenni valahova, akkor majd engedi, hogy hazaköltözzetek? Ugyan már.

Akkor ellentmondások vannak itt, hogy ez vagy tényleg mese, vagy neked fogalmad sincs semmiről, ami 17 évesen elég gáz.

2021. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
38%

Mo-n van lelki egészség???


Nincs, a király újabb és újabb bromságaival van tele minden.

Oké, hogy ott vannak a barátok és a család, de mellette a nyomor, szegénység. Átvágás (pl albérelet), kosz, tömegközlekedés hacsak nem Bp és vonzáskörzetében élsz, szinte nulla, stb.


Munkáról ne is álmodjatok, ha hazaköltöztök, vagy valami semmit sem fizető vacak a maximum, amit megcsíphettek.

A vendéglátósok kb kapálnak a földeken vagy feketén vannak nyitva, mert az államtól semmi segítséget nem kapnak, és az éhenhalás fenyegeti őket, stb.


Értelmes ember nem költözik vissza oda.

2021. ápr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként valami ordas nagy kamu az egész... Sajnos.Szünet van, jön fel a sok hlyegyerek.
2021. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
kérdező azzal tisztában vagy-e hogy a 16-30 év közöttiek 80%-a közel tökéletesen beszél angolul? Ez a minimál elvárás.... Tehát a nyelvtudással nagyon nem fogsz kitűnni a tömegből.
2021. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
Takarítónőként jó fizetés? vagy te vagy ennyire naiv vagy anyud hazudik vagy te hazudsz...
2021. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!