Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk meg így Magyaror...

Hogyan éljünk meg így Magyarországon?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, apám után jöttünk ki pár éve, viszont egyáltalán nem szoktuk meg az évek alatt, a pénzen kívűl semmi nincs ami itt tartana, lelkileg megbetegít az, hogy távol vagyunk a barátainktól, családunktól. És még apámat is el kell viselnünk, aki egy borzasztó ember, nem bírunk vele együtt élni. Mindenben dirigál, nem lehet vele beszélni, hogy mi nem érezzük itt jól magunkat, mert elvárja, hogy ha neki bejött az itteni élet, akkor nekünk is jöjjön be, amint megemlítjük, hogy mennyire hazavágyunk már ordibál, szinte tilos beszélnünk a hazánkról, mert kiborul.

A lényeg, hogy mi 1 éven belül haza szeretnénk költözni. Viszont apám megmondta, hogy ha mi innen elmegyünk, akkor nem fog adni pénzügyi támogatást (ezzel próbál zsarolni, hogy maradjunk). Nekem mindenképpen dolgoznom kéne, és adnom a családi kasszába (3-an vagyunk: anya, húgom és én). Anyának csak vendéglátói végzettsége van, viszont abba nem akar visszamenni, már nem bírna annyit dolgozni, plussz így semmi szabadideje nem lenne, a húgom egyedül lenne egész nap, ő 12 éves, de olyan életképtelen, hogy még egy kenyeret sem tud megkenni. Én addigra már egyetemista leszek, szóval én sem tudok otthon ülni vele. És anya dolga lesz, hogy amikor hazaesik este 10kor hulla fáradtan adjon még kaját a húgomnak. Így arra gondolt, hogy elvégezne egy dajka képző tanfolyamot, viszont az addigra már 2 éves lesz, nem úgy mint eddig, hogy pár hónap alatt elvégezhető volt. Így nem biztos, hogy bevállalná már, hogy elvégzi, de ha be is vállalná, miből élnénk meg addig? 2 évet kéne tanulnia, mellette dolgoznia, így szintén semmi ideje nem maradna a húgomra, meg magára sem. Én mindenképpen dolgozni fogok az egyetem mellett, de anya addig amíg kitanulná a szakmát, addig hol tudna dolgozni? Vendéglátóba semmiképp nem akar, mindenképp olyan munka kéne, amiben nem kéne napi 8 órát dolgoznia, nem venné el olyan sok idejét, és a fizetésből is eltudná tartani a húgomat, hogy ne haljon éhen. Persze én is adnék pénzt, de én inkább úgy támogatnám őket, hogy magamat rendezem, tehát magamnak veszek kaját, meg szükségleteket, hogy ne legyek plussz teher.

És szeretném, ha anya olyan munkába tudna dolgozni, amit szeret. Eddig nem tudta soha még, hogy mi akar lenni. Most rájött, hogy gyerekekkel szeretne foglalkozni, ezért gondolt az óvodai dajkaságra. És én annyira örülök, hogy végre rájött, hogy mit szeretne, eddig azt se tudta, hogy minek akarna tanulni, de most végre van valami konkrét amihez lenne kedve. Viszont félek, hogy elvenné a kedvét az, hogy 2 évig kéne tanulnia, és így inkább lemondana róla, és egy olyan szakmában helyezkedne el amit utál. Mert eddig én is azt hittem, hogy a dajka tanfolyam továbbra is pár hónap alatt elvégezhető lesz, de nemrég olvastam utána, hogy ugyanúgy a többi okj tanfolyammal együtt azt is meghosszabítják évekre. És ezt anya még nem tudja. Olyan jó, hogy vannak tervei, hogy majd elmegy, kitanulja azt, és akkor több szabadideje marad mellette, meg nem kéne reggeltől estig bent lennie.

Tudja, hogy rohadt nehéz lesz otthon megélnünk, de jó, hogy vannak konkrét elképzelései. Viszont, ha megtudja, hogy 2 évig kéne tanulnia, úgy elmenne a kedve, és maradna a keserűség meg a bizonytalanság, hogy most akkor így mi lesz, meg miben dolgozzon nyugdíjas koráig.


Szerintetek mihez kezdjünk otthon? Miből éljünk meg, és anya mit kezdjen az életével?



2021. ápr. 4. 14:24
 41/93 anonim ***** válasza:
0%

"Ezeket itt nem kell elviselnem, semmi közöm hozzájuk szerencsére."


Hozzánk sincs közöd :D

2021. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 A kérdező kommentje:

39, pont úgy ahogy, mint az a 10 millió aki otthon él, és azok akik hazamentek külföldről. ;) TEsóm nemsokára felnő, akkor már anyámnak nem lesz nagy dolog eltartania saját magát, miután ránk már nem kell költenie. EGyedül egy minimálbérből is meg lehet élni, neki jó a vajas kenyér is, nekünk akar mindenből jót, de ő, ha már ránk nem lesz gondja, akkor megtud élni bármennyi fizetésből.

Én szinúgy, nekem is tökéletes a vajas kenyér, meg nem költekezek minden hülyeségre, tehát én nem igénylem mindenből a legjobbat, az is jó, ha van fedél a fejem felett, meg nem halok éhen, nem vagyok egy luxusra vágyó ember, nyilván aki arra vágyik az ne Magyarországon képzelje el a jövőjét, meg az ne is maradjon ott, mert ha csak nem megy hozzá egy milliárdoshoz, akkor nem fog luxuséletet élni Magyarországon. De akinek kicsit sem nagyok az elvárásai, csórón is megél, annak nem kötelező külföldre költözni.

2021. ápr. 4. 16:40
 43/93 anonim ***** válasza:
28%

"Én szinúgy, nekem is tökéletes a vajas kenyér"


Az legolcsóbb kaják az egyenes út a diabeteshez :D Utána majd ötször annyit költhetsz étkezésre, hogy ne pusztulj meg a cukrodtól.

2021. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 A kérdező kommentje:

De titeket úgy képzellek el, hogy minden ismerőseiteket úszítjátok, hogy menjenek külföldre, meg mindenkire rá akarjátok ezt kényszeríteni a környezetetekben. Viszont inkább ajánlom, hogy foglalkozzatok a saját életetekkel, ha ti akartok menjetek, de ne akarjátok már másra rákényszeríteni az akaratotokat, mert az ilyen embereket sosem bírtam, olyanok vagytok mint apám, ő csinálja ezt, hogy midenkire rá akarja kényszeríteni, hogy jöjjön el Magyarországról, és aki nem akar az hülye meg mindennek el van mondva. Nem az átlag magyarokkal van bajom, hanem az ilyenekkel amilyenek ti vagytok, akik szerint külföldön kolbászból van a kerítés, meg automatikusan azt hiszik, hogy aki kimegy az milliókat keres, meg semmi pénzügyi gondja nincsen ott kint. Szerintem mindenki foglalkozzon a saját életével, és ne mást akarjon meggyőzni, hogy menjen ki és maradjon is ott. Nem irigylem az ismerőseiteket, mert gondolom ezt hallgatják tőletek, hogy ti őket is szinte kényszerítitek rá, hogy menjenek külföldre, még azt is meg akarjátok győzni aki jól él otthon, és havi 700 ezret keres (mert van ilyen is, csak ti akarjátok elhitetni, hogy mindenki csóró).

Meg mondom, menjetek csak, de nehogy már ki akarjatok tiltani a saját országomból. Én tisztában vagyok vele, hogy sz*r a helyzet, ami politikailag folyik az katasztrófa, de az az én hazám, szeretem ha használhatom az anyanyelvemet, hogyha magyar nyelvet hallok minden nap, a szép tájakat, helyeket, a kultúrámat...stb.

Ezeknek semmi köze a pénzhez, és örömet okoznak. De tudom, a ti köreitekben ciki kimondani, hogy valaki szereti Magyarországot, mert ti az mélységesen megvetitek, és elítélitek.

Mint mondtam, ha olyan rossz lenne a helyzet mindenki a híd alatt lakna, nem sokan, hanem MINDENKI, vagy legalábbis a lakosság fele, de annyi ember nem él a híd alatt. Akkor miről is beszéltek? Plussz SENKI, tehát nem sokan, hanem egy ember sem otthon tervezné az életét, nem vállalna SENKI gyereket, meg nem jelentkezne SENKI egyetemre, nem venne SENKI hitelt lakásra/házra. Sőt, mindenhol azt hallani, hogy a tanárok fizetése semmire sem elég, de még ők is megélnek valahogy, és még mindig vannak olyanok akik tanárnak mennek, és utána nem lesznek pályaelhagyók, hanem a pályán maradnak. Annyi, de annyi lehetőség van pénzt szerezni. Nyilván nem most a vírus alatt, de ha nincs vírus, akkor aki akar az megtud élni, de aki nem (mint ezek szerint ti) annak marad a siránkozás, meg az úszítás Magyarország ellen, és a külföldi luxuséletről való hablatyolás, ami nem létezik.

Vagy várom a válaszokat, hogy miért nem vágyik el mindenki akkor, ha nem lehet ott megélni? Miért terveznek ott emberek karriert, gyereket, életet? Az nem válasz, hogy mert buták és tudatlanok, mert nyilván ezt mondanátok, nektek rossz az az ember aki szeret otthon élni, de ez nem válasz, mert tanult, tapasztalt emberek közül sem mindenki vágyik külföldre, és sokan hazamennek pár év külföld után.

2021. ápr. 4. 16:57
 45/93 anonim ***** válasza:

#43


Off

Nagyon tévedsz. Én pl. a napi 2,5-3 liter kólától lettem cukorbeteg. Olcsóbb kajákon is lehet egészségesen élni, csak nem szabad elhízni, mozgásszegény életet élni.

Változtattam az életmódomon, azóta -gyógyszeresen- normál szinten van a cukrom.

2021. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
86%
Ajánlanám neked itt a baranyai falvakat, ahol a gyerekek most úgy tanulnak "online", hogy gyalog elmennek az iskolához, ahol papíron megkapják a feladatokat, mert otthon nincs net a 90%-nál. Ha erre a nyomorra vágysz, hát gyere és fulladj bele.
2021. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 A kérdező kommentje:
46, ki mondta, hogy én ilyen helyről származok? :D Nálunk mindig volt net, még a nyugdíjas nagymamám is tudja fizetni, pedig nem sok a nyugdíja, de mégis kijön belőle. :D Szóval az internet fizetése nem probléma. Én nem egy nyomorfaluban élek, szerencsére.
2021. ápr. 4. 17:07
 48/93 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom egyetemre is valami bölcsészszakra akarsz menni hogy tovább szenvedhess:-D
2021. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem semmivel sem rosszabb itt a helyzet mint kint(mert kint nincs covid és munkanélküliség emberek?!), igen vannak akik sírnak, hogy nincs munkájuk,de érdekes fodrász ismerősöm amikor be kellett zárni egyből elment melót keresni és postás lett, nem hisztizett vagy válogatott ahogy azt az ismerőseim többsége teszi "jaj nem megyek mekibe vagy tescóba hisz én mérnök voltam" stb.

Érdekes nekem elég ez a fizetés, mert míg kint tény hogy többet keres egy ismerősöm,de mesélte, hogy ott nincs az a nagy lazulás mint ami Magyarországon szokás, azért a több fizuért többet is kell melózni és nem jár ilyen-olyan segély,tb és társai(ebben sok magyar elvan tévedve hisz kint kolbászból van a kerítés szerintük). Ha ott nem vagytok boldogok és előre tudtok tervezni(tehát fixen várna állás, lakás stb.), mert nem árt előre beadni álláspályázatokat, akkor miért ne jöhetnétek haza? Egyrészt itt nem vagytok úgy elszigetelve apátok által, nem lennétek ilyen rövid pórázon tartva és nem utolsó sorban boldogok lennétek.

Mit nem adnék azért az időkért amikor kevesebb pénzünk volt,de apám nem volt egy pszichopata, alkoholista, aztán sok pénze lett most meg már nem is beszélünk vele, annyira tönkretette a családot, a pénz nem minden csak ezt azok nem értik akik nem élték meg a boldog/szegény és a gazdag/boldogtalan időket is...

2021. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
27%
Én még mindig nem tudom, hány éves vagy, kérdező? Iskolás még? És igazából nem értem, mi a nagy kérdés ebben. Apukátok nem akar hazajönni, jól érzi ott magát stb., úgy látom, mindenki elszánta magát, illetve főleg apukád és a magad hozzáállásáról írsz, szerintem mindenki letette a garast: apud ott marad és nem fogja érdekelni (nem támogat majd titeket anyagilag, szerintem lelkileg se, hiszen eddig is egoista módon, a ti érzéseitekkel nem foglalkozva állt a helyzethez), ti hazajöttök és kész. Te, ha évek óta ott élsz, nyilván tök jól megtanultál angolul, ez klassz. Anyukád semennyire. Ennél fogva ő nem is dolgozott évek óta semmit? És a lényeg: hazajöttök hárman, két kereső és egy öcsi, aki szerintem kiskorú még esetleg (nem tudom). Prímán találtok munkát, legalábbis ha Bp-en éltek. Jó, hát nem valami álommelót, csak egy vacakabbat, de minek is válogatna az, akinek meg kell élni? Később még lehet jobbra váltani, illetve te lehet, hogy az angoloddal már most is találsz valami jobban fizetőt, nem tudom. Kivesztek egy két szobát lakást hármatoknak, azt két fizetésből simán fenn tudjátok tartani. Szerintem nincs gond ezzel a tervvel. Miért kellene ott maradnotok, ahol nem szeretnétek élni? :) A legjobbakat.
2021. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!