Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk meg így Magyaror...

Hogyan éljünk meg így Magyarországon?

Figyelt kérdés

Angliában élünk, apám után jöttünk ki pár éve, viszont egyáltalán nem szoktuk meg az évek alatt, a pénzen kívűl semmi nincs ami itt tartana, lelkileg megbetegít az, hogy távol vagyunk a barátainktól, családunktól. És még apámat is el kell viselnünk, aki egy borzasztó ember, nem bírunk vele együtt élni. Mindenben dirigál, nem lehet vele beszélni, hogy mi nem érezzük itt jól magunkat, mert elvárja, hogy ha neki bejött az itteni élet, akkor nekünk is jöjjön be, amint megemlítjük, hogy mennyire hazavágyunk már ordibál, szinte tilos beszélnünk a hazánkról, mert kiborul.

A lényeg, hogy mi 1 éven belül haza szeretnénk költözni. Viszont apám megmondta, hogy ha mi innen elmegyünk, akkor nem fog adni pénzügyi támogatást (ezzel próbál zsarolni, hogy maradjunk). Nekem mindenképpen dolgoznom kéne, és adnom a családi kasszába (3-an vagyunk: anya, húgom és én). Anyának csak vendéglátói végzettsége van, viszont abba nem akar visszamenni, már nem bírna annyit dolgozni, plussz így semmi szabadideje nem lenne, a húgom egyedül lenne egész nap, ő 12 éves, de olyan életképtelen, hogy még egy kenyeret sem tud megkenni. Én addigra már egyetemista leszek, szóval én sem tudok otthon ülni vele. És anya dolga lesz, hogy amikor hazaesik este 10kor hulla fáradtan adjon még kaját a húgomnak. Így arra gondolt, hogy elvégezne egy dajka képző tanfolyamot, viszont az addigra már 2 éves lesz, nem úgy mint eddig, hogy pár hónap alatt elvégezhető volt. Így nem biztos, hogy bevállalná már, hogy elvégzi, de ha be is vállalná, miből élnénk meg addig? 2 évet kéne tanulnia, mellette dolgoznia, így szintén semmi ideje nem maradna a húgomra, meg magára sem. Én mindenképpen dolgozni fogok az egyetem mellett, de anya addig amíg kitanulná a szakmát, addig hol tudna dolgozni? Vendéglátóba semmiképp nem akar, mindenképp olyan munka kéne, amiben nem kéne napi 8 órát dolgoznia, nem venné el olyan sok idejét, és a fizetésből is eltudná tartani a húgomat, hogy ne haljon éhen. Persze én is adnék pénzt, de én inkább úgy támogatnám őket, hogy magamat rendezem, tehát magamnak veszek kaját, meg szükségleteket, hogy ne legyek plussz teher.

És szeretném, ha anya olyan munkába tudna dolgozni, amit szeret. Eddig nem tudta soha még, hogy mi akar lenni. Most rájött, hogy gyerekekkel szeretne foglalkozni, ezért gondolt az óvodai dajkaságra. És én annyira örülök, hogy végre rájött, hogy mit szeretne, eddig azt se tudta, hogy minek akarna tanulni, de most végre van valami konkrét amihez lenne kedve. Viszont félek, hogy elvenné a kedvét az, hogy 2 évig kéne tanulnia, és így inkább lemondana róla, és egy olyan szakmában helyezkedne el amit utál. Mert eddig én is azt hittem, hogy a dajka tanfolyam továbbra is pár hónap alatt elvégezhető lesz, de nemrég olvastam utána, hogy ugyanúgy a többi okj tanfolyammal együtt azt is meghosszabítják évekre. És ezt anya még nem tudja. Olyan jó, hogy vannak tervei, hogy majd elmegy, kitanulja azt, és akkor több szabadideje marad mellette, meg nem kéne reggeltől estig bent lennie.

Tudja, hogy rohadt nehéz lesz otthon megélnünk, de jó, hogy vannak konkrét elképzelései. Viszont, ha megtudja, hogy 2 évig kéne tanulnia, úgy elmenne a kedve, és maradna a keserűség meg a bizonytalanság, hogy most akkor így mi lesz, meg miben dolgozzon nyugdíjas koráig.


Szerintetek mihez kezdjünk otthon? Miből éljünk meg, és anya mit kezdjen az életével?



2021. ápr. 4. 14:24
 21/93 anonim ***** válasza:
78%

"nekem fontos, hogy a kultúra is érdekeljen"


Ne röhögtess. Egy könyvre, egy mozijegyre sem lesz pénzed a hazajöveteletek után.

2021. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
70%

"Amúgy meg mindenki megél valahogy."


Francokat él meg. Teli van hajléktalanokkal az ország. Magyar kormány terve erre: elviszik a rendőrők, mert bűncselekmény lett Mo-n hajléktalannak lenni :D

2021. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
55%
A 21-esnek van igaza. Okos ember a más kárán tanul, a buta a magáén. Gyere haza, majd nézhetsz.
2021. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Tessék, itt van egy kérdésem régebbről. Annyi a bökkenő, hogy igazából nem húgom van, hanem öcsém, csak nem akartam, hogy bárki felismerjen, ezért ezt a kérdésemet (amit most írtam ki) kicsit átalakítottam, de nyilván lesz aki ezen is fenn akad majd. A lényeg, hogy nézzétek meg milyen válaszokat kaptam ennél a régebbi kérdésnél. Szinte mindenki azt tanácsolja, hogy menjünk haza. És ebben a kérdésben konkrétabban leírtam a családi helyzetünket, a mostaninál nem tudtam ilyen részletesen kifejteni, mert már ígyis hosszú lett.

2021. ápr. 4. 15:29
 25/93 anonim ***** válasza:
63%
Hol laknátok? Nyilván nincs ingatlanotok Magyarorszagon. Ha anyádnak nem tetszik a vendéglatas és nincs más végzettsége, max arufeltolto lesz belőle. Abból 3 ember albérletben nem el meg. Evidens, hogy apád enm fog benneteket támogatni, ha egyszer elhagyjátok. Igaza van. A kiskorú húgodra majd fizet tartásdíjat, de ennyi. Anyádat miért tartaná el, ha elhagyja?
2021. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem óriási hiba lenne hazaköltözni most, azért mert épp nem érzed jól magad. Azt mondod, egyetemre készülsz: egy dolog, hogy az angol egyetemek ezerszer színvonalasabb oktatást nyújtanak, mint a magyarok, de ráadásul tele vannak külföldi diákokkal a világ minden tájáról. Potenciálisan megváltozhatna a kinti életed egy szempillantás alatt, szereznél barátokat, elköltözhetnél a kisvárosból, amit nem szeretsz, stb. Elhiszem, hogy iskolásként nehéz egy idegen országban lakni, mert a gyerekek/kamaszok sokszor szemetek, kipécézik a kivűlállót, meg minden. De egyetemeken ez teljesen más. Az már egy szűrt közeg, sokkal nyitottabb és értelmesebb emberekkel, és még egyszer mondom, ott lesz egy rakás külföldi diák. Szóval én a helyedben azért adnék ennek még esélyt.
2021. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
88%
A 24-esre írom: abból a januári posztból látni, mert ott írtad, hogy másfél év múlva fogsz csak érettségizni. Gyerek vagy, azért nem látod át a dolgokat. Halvány fogalmad sincs a megélhetésről, a munka világáról, meg láthatóan semmiről sem. Édesanyád pszichésen problémás, a húgod fejében is baj van, ha egy kenyeret se bír megkenni, te meg gyerek vagy. Mi meg itt vitatkozunk egy kölökkel...:(
2021. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért, de évek alatt hogy nem volt képes a mama megtanulni egy nyelvet, ami ráadásul a legkevésbé sem a világ legnehezebb nyelve, anyanyelvi környezetben? Így azért nem csoda, hogy nem érzi jól magát, de masszívan magának köszönheti.
2021. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 A kérdező kommentje:
26, szerintem meg baromira nincs igaza, mert amíg otthon éltük addig mindig támogatott, akkor sem vele voltunk, és mégis küldött pénzt. Aztán beígért mindent, hogy itt mennyivel jobb életünk lesz, és utána jöttünk. Aztán a fenéket. Amíg nem volt a vírus apám éjjel nappal dolgozott, alig enged venni valamit, folyton ellenőrizget minket, meg anyámat, hogy a netről miket rendel. Még azokat is sajnálja tőlünk amikre szükségünk van pl.ruhák, mert kinőttük a régieket. Állandóan ellenőrzés alatt tart mindenkit. Még az ételt is sajnálja tőlünk, elvárja, hogy amikor anyával a boltba mennek, anya mindenből az olcsót válassza, szóval max annyira mentünk a kiköltözéssel, hogy ha kilyukad a zoknink akkor vehetünk másikat (persze olcsót, mert apám nem hagyja, hogy a drágát vegyük, pedig állítólag jól keres), de ezenkívűl nem élünk nagy lábakon. Azt se tudjuk mennyit keres apám, mert tikolózik, azt mondja, jól keres, de elég ellentmondásos, hogy még azt sem engedi, hogy megvegyük amire szükségünk van. Anyám fizetését is ő kapja, tehát anyám azt se tudja, hogy ő maga mennyit keres, csak kb-re. Vicc az egész, hogy egy ilyen emberrel kell együtt élnünk, és ha megmerjük jegyezni, hogy nem érezzük itt jól magunkat akkor fenyegetőzik, meg habzó szájjal őrjöng, hogy ha mi innen elmegyünk akkor ne számítsunk az ő segítségére soha többé. Azt se tudjuk, hogy komolyan gondolja-e. Mert tőle kitellik, hogy csak zsarol, meg fenyegetőzik, de nem tenné meg, csak a szája jár, mert azt hiszi, hogy ezzel maga mellé láncolhat és itt tarthat.
2021. ápr. 4. 15:43
 30/93 anonim ***** válasza:
70%
25-ös, a másik, linkelt kérdésben írja, hogy van itthon lakásuk. Nem az a baj, hanem hogy a kérdező kamasz, 16-17 év körüli, és mint ilyen nem ismeri az életet, mégis szervezni akarja az idegileg szétesett családtagjai hazavezénylését. Anyja depressziós, nyilván alkalmatlan munkára, hiszen a gyereke leírta az idézett linken, hogy a főzés meg a mosás is teher neki. A kislány visszamaradott, az anyag idegileg használhatatlan, a srác meg nem ismeri a világot. Tragédia.
2021. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!