Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az rendben van ha...

Szerintetek az rendben van ha egy szülő belesulykolja azt a gyerekébe, hogy ő egy szerencsétlen kis k*rva, aki soha nem fogja vinni semmire?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendben, persze. Előfordulhat, hogy dühében kicsúszik ilyesmi a szülő szájából, de ha ez rendszeres, "sulykolja", nagy károkat okozhat.

Én is sok hasonlót kaptam anyámtól: "nem értesz semmihez" (durvábban mondta, csak nem akarom ide leírni), "abba az iskolába menj továbbtanulni, oda talán még téged is felvesznek" stb.

40 éves vagyok, két diplomám, jó munkahelyem van, de a mai napig bennem van az önbizalomhiány, az, hogy nem vagyok jó semmire, sokszor szorongó, félős vagyok.

2021. ápr. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendben! Nagyon nehéz egy ilyen környezetben felnőtt lánynak! Aki ilyen helyzetben van, kérjen segítséget, osztályfőnök derítse ki, hogy van-e pszichológus, aki fogadna ilyen gyereket a környéken, vagy minimum a családsegítőhöz menjenek el. Egy jó barát is megteheti ezt az áldozatért. Könyv a témában:

[link]

2021. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mantis religiosa ***** válasza:
32%
Igen. Tanulja csak meg minél hamarabb. Később jóval kevesebb csalódás fogja majd érni, és hálás lesz érte.
2022. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sőt, mi is hálásak vagyunk!
2022. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam en is hasonlókat. Még direkt úgy is voltak feltéve a kérdések, hogy ÉN magam mondjam ki azt hogy egy semmi lesz belőlem. Sajnos tudat alatt ezek megmaradtak, hiába végeztem a szakmát kiváló eredménnyel, nem mertem elindulni az utamon, mert úgy érzem nem vagyok elég jó.. Pedig ezen változtatnom kell, mert nyilván a laikus vendégköröm nem ért ezekhez a dolgokhoz... Úgyhogy most nagy belső munkán vagyok. Ennek első lépése a vállakozásom megnyitása lesz
2023. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!