Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a feleségemm...

Hogy értessem meg a feleségemmel és/vagy legyen egy kompromisszumos megoldásnak abban a kérdésben, hogy egy gyermeket szeretnék csak?

Figyelt kérdés

Én mindig mondtam neki, hogy csak egyetlen egy gyermeket szeretnék, s ez rendben is volt 5 évig. Most derült ki a napokban, hogy a nejem terhes és szóba került ez a téma, mire én mondtam, hogy mindenképp csak egy gyermeket szeretnék (természetesen ha ikrek lennének, más a helyzet). De alapjáraton én egyet szeretnék. Ő viszont ma kissé fel volt háborodva, hogy egy gyermek az kevés meg hogy túl kicsi lesz a család és ilyenek...

Nem szeretnék erről vitatkozni vele, pláne most hogy terhes egy cseppet sem. Majd ha esetleg megszületik a gyermekünk, vagy ha olyan hangulatban kapom el. Mondtam neki különböző érveket: biztosak lennénk benne, hogy nincs testvérháború, biztosak lehetünk benne, hogy egyik gyermekünk sem érezi azt, hogy a másikat jobban szeretjük vagy ténylegesen, nem fordulna elő hogy egyet jobbat szeretünk (pl apám esetében apámat milliószor jobban szerették, s ezt a szemébe is mondták a két öccsénnek), meg hogy két gyermekkel nagyon nehéz, pláne ha egyik fiú, másik lány és van egy jó kis korkülönbség is, stb.

Mit tegyek? Minden hasznos segítséget nagyon megköszönök.



2021. ápr. 14. 20:14
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


4

Nem, én már 15 éve elhatároztam, hogy csak egy gyermekem lesz, semmi szín alatt nem szeretnék többet. Sajnos több rossz tapasztalatom van mint jó és úgy érzem, egy gyermek a legegyszerűbb választás is.


6

Nem,az sosem lesz. Nem szeretném. Láttam nagyon csúnya testvérviszályokat, testvérháborúkat, vagyonproblémákat, a gyerekektől belesokallt szülőket (a nő pszichiátrián végezte), stb.

De annak én is örvendenék, hogyha a szülés után ő mondaná, hogy nem kell több.

Nem tudtam hogy ő többet akar. Mindig azt mondta hogy egy gyerek OK neki is

2021. ápr. 14. 21:11
 12/48 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit későn kezdtétek el ezt a témát megbeszélni. Én esküvő előtt megkérdeztem a vőlegényemet, hogy hány gyereket szeretne, ha ebben nem egyezett volna a véleményünk, nem mentem volna hozzá. Ez olyan kérdés, amiben nem lehet kompromisszumot kötni. Te egyet szeretnél, ő 2-t, valamelyikőtök boldogtalan lesz így. Miért kellett így összeházasodni?
2021. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
84%

#6-os vagyok és abszolút egyetértek a #12-essel. Úgy gondolom ez egy olyan téma amit a legelején meg kell már beszélni.

És az álláspontodat is megértem, mert abszolút van ilyen és nem ígérheti neked senki sem, hogy ti lesztek a bűvös kivétel család.

2021. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
89%

#12.

Kérdés leírásának első sora:


,,Én mindig mondtam neki, hogy csak egyetlen egy gyermeket szeretnék, s ez rendben is volt 5 évig."

2021. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
27%

Meséljek neked az egykékről?

Semmi nem rosszabb, mint egykeként felnőni.

Arra esetleg gondoltál, hogy mi lesz, ha Isten őrizz valami baja lesz az egy szem gyereketeknek? Céltalanná válik az élet, nem tudtok felkelni a padlóról.

Olyan kapcsolatban, ahol a férfi titokban sterilizálja magát, a nő titokban teherbe esik, nem szeretnék élni, akkor inkább az örök magány.

Bízd a Létezésre, mindent megold majd. Aki terhes, tele van hormonokkal, nincs kivel beszélni.

Lehet, hogy volt egy rossz tapasztalatod, de hidd el, amit én látok, az az, hogy az egykék elviselhetetlen, szerencsétlen emberek, nagyon nehéz nekik az élet, elbuknak vagy függenek dolgoktól.

Én legszívesebben hármat vállalnék, vagy kettőt, csak már kicsit vén vagyok hozzá.

2021. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
86%
Várd meg a szülést, legyen minden rendben, és utána hozd fel neki...lehet kedve sem lesz még egy babához.
2021. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
46%

#14


Nem elég, ha az egyik fél hozzáállása ismert, a párjának is nyilatkoznia kellett volna erről, a kérdezőnek pedig megkérdeznie a párját. Egy párkapcsolatban szükséges a kommunikáció, nem elég, ha egyik fél kijelent valamit és azt tekinti szentírásnak. Itt ez történt.

2021. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
81%

... s ez rendben is volt 5 évig." Ez jelentheti azt is, hogy megbeszélték és eddig rendben is volt így, mármint ahogyan megbeszélték.


Ezt ők tudják.

2021. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
83%
"Nem tudtam hogy ő többet akar. Mindig azt mondta hogy egy gyerek OK neki is"
2021. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
81%

Most az a mondat jutott eszembe, amit a szülésznő mondott nekem, mikor még szültem a kislányomat.

Mikor meg lett a baba, én felsóhajtottam, és azt mondtam, "na a nehezén túl vagyunk" erre ő így válaszolt:" a neheze csak ez után jön, mert fel kell nevelni"

És milyen igaza volt!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet a terhesség és a szülés is könnyű, de majd jönnek a mindennapok, a hasfájás, fogzás, dackorszak, és ezek csak a legelején jelentkeznek. Lehet, ezek miatt ő fogja magát meggondolni.

Mindenesetre, én a helyedben azzal érvelnék, ha el jön az ideje, hogy egy legyen, de az kapjon meg mindent.

2021. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!