Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a feleségemm...

Hogy értessem meg a feleségemmel és/vagy legyen egy kompromisszumos megoldásnak abban a kérdésben, hogy egy gyermeket szeretnék csak?

Figyelt kérdés

Én mindig mondtam neki, hogy csak egyetlen egy gyermeket szeretnék, s ez rendben is volt 5 évig. Most derült ki a napokban, hogy a nejem terhes és szóba került ez a téma, mire én mondtam, hogy mindenképp csak egy gyermeket szeretnék (természetesen ha ikrek lennének, más a helyzet). De alapjáraton én egyet szeretnék. Ő viszont ma kissé fel volt háborodva, hogy egy gyermek az kevés meg hogy túl kicsi lesz a család és ilyenek...

Nem szeretnék erről vitatkozni vele, pláne most hogy terhes egy cseppet sem. Majd ha esetleg megszületik a gyermekünk, vagy ha olyan hangulatban kapom el. Mondtam neki különböző érveket: biztosak lennénk benne, hogy nincs testvérháború, biztosak lehetünk benne, hogy egyik gyermekünk sem érezi azt, hogy a másikat jobban szeretjük vagy ténylegesen, nem fordulna elő hogy egyet jobbat szeretünk (pl apám esetében apámat milliószor jobban szerették, s ezt a szemébe is mondták a két öccsénnek), meg hogy két gyermekkel nagyon nehéz, pláne ha egyik fiú, másik lány és van egy jó kis korkülönbség is, stb.

Mit tegyek? Minden hasznos segítséget nagyon megköszönök.



2021. ápr. 14. 20:14
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

15

Egyke vagyok és sosem szerettem volna testvért. Rohadt jó gyermekkorom volt, imádtam.

Anyám is egyke volt és szuper emlékei voltak mind a gyerekkoráról, mind a további évekről. Ellenben apám koránt sem volt mindig boldog, mert folyton viszájba keveredett a testvéreivel.


18

Igen,azt jelenti. Mindig azt mondta hogy igen, legyen ahog szeretném, neki nem fontos a nagy család. Most viszont kiakadt. Lehet hogy a hormonok de mindenképp szeretném majd tisztázni.

2021. ápr. 14. 21:49
 22/48 anonim ***** válasza:
53%
MOST nem érdemes vitázni, mert ahoyg írtad, a "hormonok".
2021. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vagyok egyke, kb alig kaptam valamit a szüleimtől a testvéreim kaptak szinte mindent.

Egyke gyereknél nincs boldogabb a világon, több testvérrel nélkülözés meg nyomor veszekedés jut az embernek

2021. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
85%
Hát amennyiben nem akarsz több gyereket, köttesd el magad és akkor nem kell a feleségednek hormonkészítményekkel szennyeznie a szervezetét és a gumival se kell baszakodni🤷🏻‍♀️
2021. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
19%

#24 hidd el sokan megtennék, nők és férfiak is.

Mindkét esetben a feltétel a 40. élet év betöltése és három vérszerinti gyerek. Be kell nyújtani a kérelmed, fél év múlva megerősíteni és újabb fél év mire meg is csinálják...

2021. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
14%
Ne dugd meg többet.
2021. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem életszerű, hogy testvérnél ilyen viszályok vannak(először is ez nagyon szülő függő,tehát te csak szimplán nem bízol magadban), másodszor az sem baj ha az egyik szülő jobban szereti a másikat, amíg a másik gyereket meg a másik szülő szereti jobban(ilyenre is volt példa), aztán mi van ha életed szeme fénye hirtelen meghal,de te öreg leszel másikat csinálni és ott állsz egyedül, összetört szívvel. Azt az érvet még megérteném, hogy nem elég jó az anyagi helyzet 2 gyerekhez vagy testi fogyatékos vagy és örülsz ha egyet nevelni tudtok vagy kicsi a lakás két gyerekhez stb.,de ez a kifogás naaagyon sérült lélekre vall.
2021. ápr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
29%
Most csendben elaltatnám témát 1 évre helyedben ,és örülnék annak hogy lesz gyerekem és nem idegesiteném feleségemet semmivel.szülés után hónapokban kérdeznék rá .
2021. ápr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

27

Mindegy,nem kell neked magyarázkodjak. Nekem bőven elég egy gyerek.

2021. ápr. 15. 07:24
 30/48 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezen most teljesen felesleges vitatkoznotok, meg idegeskednetek. Most koncentráljatok az első gyerekre, aztán visszatértek a témára, ha aktuális lesz.
2021. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!