Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig engedjem...

Szerintetek meddig engedjem el este a 15 éves lányomat a barátaival?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 17:56
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
84%
Ma divat a fiataloknál az éjszakai bulizás. Én nem engedném el este 11 után. Ha később kezdődik a buli,akkor oda nem mehet el.
2010. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Max. 22:30-ig. És örülnék neki, ha elkísérnék hazáig. Szerintem ez barátok között természes dolog, hogy hazakísérik egymást.
2010. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
15 évesen csak éjfélig mehettem el,de akkor is úgy hogy a baráti társasággal együtt jövünk haza.De ha a közelben volt buli mehettem egyedül is anya néha felhívott hogy minden rendben van-e...
2010. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
21%
Éjfélig. Tök mindegy hogy 10kor megy haza vagy 2 órával később... hagy szórakozzon.
2010. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
6%
Adj neki pénzt az ilyen diszkókban nagyon drága a pia
2010. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
41%

Én nem értek hozzá, csak mint kívűl álló. Szóval engem addig engedtek el ameddig akartam lenni. Ha azt mondtam 3 nap múlva jövök, akkor akkor jöttem. Anyámék mindig megkérdezték h pénz vane nálam, és ezzel le van tudva. Nem is éltem vissza a helyzettel sose, nem is túl sűrűn járok el. Úgyhogy ezt inkább családja válogatja az emberfiának/lányának h meddig engedi el.

19/F

2010. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Szia! 22 éves lány vagyok, engem, mikor 15 voltam, csak hétvégén engedtek el, péntek-szombat este, 11-éjfélig, hétköznap tanulás. Ez a kompromisszum eleinte jól működött, de persze telhetetlen voltam, és mindig tovább akartam maradni.. Anyukám félt, h ha nem enged el tovább, akkor önállósítom magam, vagy úgy járunk mi is, mint az ismerősei gyereke, aki egy idő után elkezdett mindenfélét kamuzni a szülőknek, hogy mehessen. Szóval, inkább elengedett 3-ig, 4-ig,vagy amíg akartam, amíg a többiek is voltak, később meg már szinte bármikor mehettem. De cserébe mindig tudta, pontosan hol vagyok és kikkel. És gyakran el is jött értünk kocsival a buli végére. Szerintem ez jó megoldás volt így, de azért próbáld a lányoddal megbeszélni, hogy az igazán hosszú bulikkal még várhat 1-2 évet.:)
2010. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
54%
A jó kislány 10-kor már ágyban van... hogy éjfélre hazaérjen. 15 évesen én még nem nagyon mentem bulizni, de amíg nem voltam biztos abban, hogy éjszakaival hazatalálok, addig mindig utolsó metróval mentem aztán szépen fokozatosan egyre későbbi éjszakai. Most 18 évesen már akkor jövök haza, amikor akarok csak mielőtt elmegyek mondjam meg, hogy mikorra várjanak, ha balhé van akkor meg telefonáljak.
2010. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

15 évesen én is hajnalig jártam - nem volt jó, de nem azért, mert elengedtek (azaz inkább elmentem), hanem mert nem voltak stabil barátaim, és csak sodródtam. Alakulhatott volna jól is.


Ha nem engeded,vagy megszabod, hogy este 10-re menjen haza, azzal nem véded meg. Ismertem kiscsajt, akit így próbáltak "óvni" a szülők,rendesen beülni, vagy koncertre nem engedték, nem fogták fel, hogy ha az utcán "csövezik" (pl. egy parkban bandázik) issza a kannásbort este 8-10-ig, az sokkal gázabb, mint pl. egy koncertet (ami nincs i sminden hétvégén) meghallgatni, ami eltart mondjuk éjfélig. Sőt,az időkorlát miatt a kiscsaj rászokott a gázozásra, mert annak mire haza kellett mennie, kiment a hatása.

Oké, ez extrém eset, de szerintem érthető, mit akarok mondani.

Most ha koncertre akar menni, azt nem tudhatja előre, mikor kezdődik és meddig tart -lehet, 9-re volt kiírva, ls késik - akkor megnéz egy számot,és mehet haza? (és ha véletlen rocker, inkább örülj, ezerszer jobb,mint ha diszkós lenne. Mit ne mondjak, Kedvesemet annak idején az apja tudatosan nevelte rockernek :D (miután látta,hogy jógyerek sajnos nem lesz belőle) mert úgy volt vele,hogy a diszkóban rosszabb étrtékrendnek lenne kitéve.


Szóval: attól függ, hova megy, kikkel, mit csinál, és egyszeri alkalomnak szánja (pl. egy koncert olyan együttessel, amiért él-hal, és 5 évben egyszer jönnek), vagy rendszeresen akar ilyet minden hétvégén. Ha stabil,megbízható barátokkal megy, akikkel vigyáznak egymásra, jobban engedném.


Még az is jó (jobb, mint az x óra mint szentírás), ha megkéred, hogy x időben hívjon fel (ha részeg, vagy más baja van,azt úgyis akkor meghallod) és elé is mehetsz.

2010. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
36%
Én is 15 éves lány vagyok, anyu nem mondja meg h mikorra jöjjek haza, de csak a falubeli discoba járok el, vagy pedig haverokkal vagyok hétköznaponként. Hétköznap álltalában 2re itthon vagyok, ritkán előfordul, hogy nem. Hétvégén meg akár 5-6is, hangulattól függ. Mikor messzebbre megyünk discoba (ez ritka, a nyáron 3× fordult elő) Akkor csak is reggel, mert ugy van busz. Szerintem ne szabd meg neki, hogy mikorra érjen haza, hagy bulizza ki magát, hisz mindjárt suli. Ennyit megérdemel.
2010. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!