Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig engedjem...

Szerintetek meddig engedjem el este a 15 éves lányomat a barátaival?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 17:56
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Lefognak pontozni - nyilván érthetően- de leírom.


14 ( vagy 15 nem emlékszem pontosan) éves voltam amikor először elmentem a helyi diszkóba. Apa fél 1-ig engedett el, de mivel sz*rt se tud/tudott rólam ezért hiába magyaráztam volna kivel mivel megyek el, úgyse tudta volna. Valami chates lánnyal mentem el alig ismertem. Szerencsére nem ittam, és a diszkókat is rühelltem.


Valaki írta hogy inkább legyen rocker a lányod mint diszkós. Nem tudom egyet értsek e de az én tapasztalatom szerint is inkább rocker mint diszkós.


Történt az hogy új suliba jöttem, ahol nem tolerálták a rocker énemet, ezért megváltoztam. Maggassarkúba jártam, színes ruhákba teljesen kifordultam magamból. Sikerült összeszednem a világ legrihe*rongyabb barátnőjét, egy utolsó iszákos csajt és bandáját. Egyik éjjel ( november elsején) úgy leitattak ( 1 sör is kikészített szóltam hogy már cak üdítőt kérek, de össze kavarták a piáimat- persze rájöhettem volna de hülye voltam) kórházba kerültem, nem detox csak pár c*gánygyerek kihívta a mentőket hogy kirabolhassanak feltűnésmentesen. A "barátaim" otthagytak.. A nővér azt mondta 1-2 órán belül teljesen kihűltem volna. Akkoriban apa akár reggel hétig is elengedett. Egy barátnőmet sem ismerte. Azt se tudta mifélékkel vagyok. Teljesen összeomlott mert én pia és cigi ellenes voltam és ő is így tudta. Ennek ellenére nem vesztetem el a bizalmát. Már egy kortyot sem iszok pedig ez majdnem egy éve történt. Nagyon buliba sem mentem. A mostani barátaim, mind jó ember, egyetemisták és úgy érzem közülük 2-3 igaz barát. Sajnos mind hímnemű, hiányzik már egy igazi csajszis barátnő. Ők persze időnként becsípnek, de engem már nem is kínálnak tudják hogy én nem apa is ismeri őket.


Hozzátenném hogy amíg rocker időszakomat éltem, jártam koncertekre, iszonyú sokat ökörködtem, headbang, stb, persze az öltözködésem más volt, apa nem is nagyon szerette de akkoriban mindig tudtam mi a helyes és a társaság is más volt. Nagyon bízom benne hogy vissza tudok térni, már nagyon várom hogy újra ennek a közösségnek a tagja legyek mert amióta a stílusomat elhagytam önmagam sem vagyok.


Remélem új évnek nézek elébe és mindent el tudok felejteni. Remélem megint az az élénk, vidám csaj leszek aki koncertekre járt és maximum egykor már ágyban volt.


A te lányod fiatal. Semmi szüksége diszkókra. A diszkóban csak a részegség megy, a hányás, és a fertő. Engedd el tízig és ismerd meg a barátait! Ez a legfontosabb.


17/L

2010. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Max. este 10-ig szoktam elengedni a gyereket. Ha esetleg volt valami buli (mondjuk a suliban), akkor éjfélig és természetesen érte mentem kocsival. Nem teljesen a suli elé hanem úgy, hogy a barátai ne vegyenek észre.
2010. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Max. 10

21/l

2010. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
22:18 ne má milyen rendes szülő :D
2010. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Szerintem a lányodnak is jobb lenne,ha az alkalomtól függően közösen megegyeznétek valamiben, amit ő is nagyjából elfogadhatónak tart, és - amennyiben tudod, kikkel van! - Te is rugalmas lennél. Pl. ha 11-ig van elengedve, de jól érzi magát (és nem hallod a telefonban, hogy részeg lenne, vagy ilyesmi) akkor maradhat még egy kicsit (persze ha meg van oldva a hazamenetel). Vagy ha még tart a koncert, megvárhatja a végét, ilyenekre gondolok. Ő is szívesebben fog "engedelmeskedni", ha nem úgy állsz hozzá, hogy "márpedig én vagyok a szülőd,lesz.arom, hogy jól érzed magad, az van, amit én mondok"
2010. aug. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
8 óra
2010. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem időpontfüggő, hanem hogy kikkel megy, milyen helyre, van-e nála pénz, haza tud-e menni éjjel. Ha este 10-kor megpróbál egyedül hazamenni részegen a Keletin keresztül éjszakai busszal, az rosszabb, mint hajnali 6-kor, már józanul, barátaival együtt taxival. Csak hogy szélsőséges példát mondak. Szóval szerintem nem időponthoz kell kötni, hanem az alapvető bizalom a fontos. Ha te nem élsz vissza a "hatalmaddal", és asszisztálsz ahhoz, hogy érezze jól magát, cserébe írjon sms-t néha, hogy mi van, mikor megy haza, akkor írni fog. De nem árt, ha ismered nagyjából a haverjait, nem mindegy, hogy milyen arcok.
2010. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
19.22: Szabályosan szíven ütött a hozzászólásod.. Bocs, hogy ilyet mondok, de az ilyen embereknek nem szabadna, hogy gyermekük legyen. Sok erőt és sikert kívánok a mihamarabbi kitöréshez! Nem lehetetlen, anyu is lelépett 18 évesen. Lett hamar albérlet meg munkahely, mert rákényszerült, mondjuk akkor még más idők voltak. De lényeg, hogy hajrá! 18 éves korodtól jogilag független leszel, szóval tipli onnan! Nem muszáj teljesen megszakítani a kapcsolatot, mert abba belepusztulhatnak, de már nem kell tudniuk, pontosan hol vagy!
2010. aug. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
(Nem 19.22 hanem 21, mindegy.)
2010. aug. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kellene elengedned, maximum hetente este 10-ig 11-ig, aztán ha folyamatosan betartja az időpontokat, akkor egy megbízható és idősebb barátnővel engedném el. Amúgy meg olyan 17 éves korában ráér elkezdeni az éjszakázást.
2010. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!