Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig engedjem...

Szerintetek meddig engedjem el este a 15 éves lányomat a barátaival?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 17:56
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Anyuka!

Én úgymond burokban növök. Nem bíznak bennem - du. 4-kornem akarnak elengedni fagyizni a barátnőimmel, pedig mindenkit ismernek. Vannak rendezvények: utcabálok, Fiatalok bálja (14-24 éves korig, de tanárok figyelnek minket), meg ugye van a mindig nyitvatartó TINIDISZKÓk.

Az egyik vesémet odaadnám egy igazi buliért (nem innánk csak táncolnánk meg beszélnénk, nekem meg a barátaimnak ez a buli, de ők el is mehetnek, nem csak álmodoznak róla itthon)!

Egyrészt nem tudjátok, milyen az, amikor mindenki jól érzi még magát (fél 10 - szülői felügyelettel, nekem), és egész úton haza, gyalog, a könnyeid nyeled, mert nem táncolhattál csak fél órát. Tudom, túlérzékeny vagyok. Nem. Nem szoktam soha máskor bőgni, csak azon, meg az Oroszlánkirályon. ("Csak még egy félórát, maradjatok Ti is!!!" "Legközelebb el se jöhetsz!")

Azt mondja anya, hogy őket sem engedték el sehová. De a barátnőim szüleit sem! Velük mi van?


Olyanra meg, hogy fiúk, gondolni sem merek.

Ha valakit burokban nevelnek, mint engem, az erőnek erejével tör ki a burkából. És ha egyszer elpattan a burok, gondolhatja, mi lesz...

2010. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor ennyi idős voltam először 10-ig mehettem. Miután anyu megbizonyosodott róla hogy a barátaim megbízhatóak és esetleg beszélt a szülőkkel is és tudta hogy hol keressen ha baj van, akkor ott is aludhattam. De én házibulizni jártam ilyenkorban.

24/L

2010. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Engem 15 évesen max. 8ig engedtek el, de akkor is csak ide a környékre vagy a főtérre (ami gyalog is fél órára van tőlünk), sosem engedtek el discoba meg ilyen helyekre, de nem is bánom, szerintem nem maradtam ki semmiből.

19/L

2010. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
100%

Kedves utolsó!

Örülök hogy így gondolkodsz :) Ezzel én is ugyanígy vagyok, hogy úgy érzem, felesleges elmennem is. Magyarul nekem nem kell azon görcsölnöm, hogy na most ekkorra meg akkorra haza kell érnem :D

18/F

2010. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
En is 15 eves vagyok, a szuleim neha szabjak meg, hogy mikor menjek haza. Alltalaba azt mondjak nekem, hogy maradjak addig amig van tarsasagom. Es mindig hazajovok, nem ulok sokat. De ha megszabod neki akkor lehet nem fog hazamenni, vagy megsertodik rad.. Lehet az elejen kicsit sokat ul, de hidd el meg lehet unni. A kovetkezo alkalommal mar nem fog olyan keson hazamenni mint az elso este.
2010. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Bp-en több szórakozóhelyen is üzemel ún. tinidiszkó. ezek du. 5-től este 10-ig tartanak, legalábbis 5-10 éve még így volt. én 17 éves koromig ide lettem elengedve, nagyon jól éreztem magam. ide elengedném, aztán utolsó busszal/metróval itthon legyen!
2010. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
83%

Engem 15 évesen 11-ig engedett ki anyum, de soha nem értem haza időben..Aztán átálltunk arra, hogy akkor megyek haza, amikor gondolom. Valamiért mindig hazaestem 11 előtt..:D

Én nem mondanék neki konkrét időt, úgyis hazamegy, ha unja a dolgot..

19/L

2010. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!

Eddig csak 8 óráig engedtem el, amivel ő persze nagyon nem ért egyet. Ha valahova elmegy, akkor utána mindig vitatkozunk, pedig általában időben haza is jön. A baráti társaságában szinte ő a legidősebb, és neki kell hazajönni a legkorábban. Azt hiszem én is burokan nevelem, mert engem is így neveltek, de én nem is kívánkoztam eljárni. Ő viszont igen, és én ezen nem tudok túllépni, szerintem még nagyon korai. De ahogy mondtam a többieket elengedik 10-11 óráig, szóval azt hiszem, hogy változtatnom kell. Mit gondoltok erről?

2010. aug. 22. 10:27
 29/40 anonim ***** válasza:
52%
tokmindegy hany orara kell hazajonnie, este 10 elott is megdughatják szoval tokmindegy
2010. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Szerintem éjfélig, sok olyan hely van ahol 10kor este, még nincs sok élet a szorakozohelyen, és 11töl érzi jol magát az ember, en nem voltam bulizos meg nem is ittam, mégis rossz volt 10-re hazamennem, mikor mások még csak akkor jöttek.
2010. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!