Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is úgy gondolja, hogy a...

Más is úgy gondolja, hogy a mozaikcsalád olyan, mint egy kirakó, ami nem akar összeállni?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet. 2017-ben váltak el a szüleim. Én 20, a húgom pedig 13 éves volt ekkoriban. Azóta mindkét szülő újraházasodott, de úgy tűnik, azóta mindketten megbánták a döntésüket, újabban gyakran panaszkodnak mindketten, noha egyik sem fogadná vissza a másikat, ahogy a szavaikból kivettem. Én igyekszem normálisan viszonyulni a két mostohaszülőhöz, tisztelettudóan viselkedni, noha nem egyszerű elvált szülők gyerekének lenni.

Azért is fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert tegnap találkoztam édesanyámmal. Elmesélte, hogy a mostani férje bármennyire is igyekszik, mindig is buta, faragatlan ember marad. Azt kell tudni, hogy a férfi egy kőműves brigádban dolgozik alkalmazottként, Anya pedig tanítónő. Én világéletemben naiv ember voltam, és őszintén meglepődtem, mert eleinte nem ezt az oldalát mutatta. Apa jelenlegi felesége sem úgy viselkedett az elején, ahogy mostanában, az utóbbi időben mutatta ki a foga fehérjét.


Igyekszem nagyvonalakban elmesélni a tapasztalatokat:

-Anya új férje betegesen féltékeny.


-Anya nem tudja elfogadni, nem szereti a férje előző kapcsolatából született gyerekét, noha a mostani férj elfogadott, kedvel bennünket.


-A férj exével sem találják a közös hangot. Ő kizárólag Anyát hibáztatta a kapcsolat felbomlásáért.


-Apa mostani felesége pedig számítónak, haszonelvűnek tűnik. 2 férjet fogyasztott el. Elmondom, miből gondolom ezt. A nő évekkel ezelőtt vásárolt hitelre egy házat, amit a két lánya nevére íratott. Amikor 2019 júniusában Apa és ő összeházasodtak, Apa felvetette, hogy adják el azt a házat, hiszen úgysem lakja senki, az eladott ház árához pedig hozzátenné a lakáskassza összegét, amit fizet egy pár éve. Erre a nő kijelentette, hogy ilyesmiről szó sem lehet, mert az kizárólag az ő gyerekeié, ő senkivel sem fog közösködni. Aztán, pár hónap elteltével Apa kötött egy életbiztosítást, kedvezményezettnek engem és a húgomat tett meg. Amikor ezt megtudta a hölgy, duzzogott, látványosan pofákat vágott. Szerintem ez igencsak kettős mérce. Nem tudom, mire apellált?!


-3 gyereke van, az egyik lánya felső tagozatos, a másik már önálló háztartást vezet, a harmadik gyereke pedig egy otthonban lakik, mivel középsúlyos értelmi fogyatékos.


-Anya és a mostoha között is feszült a viszony, ugyanis a nő olykor-olykor elhozza a fiát hozzánk. Anyukám pedig kerek-perec megmondta, hogy ő nem örül ennek, mert félt bennünket, szerinte egy sérült embert nem lehet kiszámítani. Erre a mostohaanya vérig sértődött.


-A nő kisebbik, felső tagozatos lánya pedig egyre önzőbb, követelőzőbb, és ezt nem csak én látom így, Van egy olyan érzésünk, hogy ki akar túrni bennünket, csak ő szeretne érvényesülni, mindent csak magának akar. Pedig Apa jelezte, hogy sosem fogja a saját gyerekeként szeretni, hiszen nem az ő vére. Előszeretettel kötekszik, fennhéjázó, azt képzelni, neki alanyi jogon jár minden. A vér szerinti apjával tartja a kapcsolatot, bár leginkább akkor szokta hívni, hogyha pénzt akar legombolni róla.


-A nevelőanya olykor engem is piszkál. Rendszeresen megkapom, hogy én túl későn tanultam bele a dolgokba, nem az életre neveltek a szülők, nem kellett volna egy büfészakos diplomára (anglisztika) pazarolni az időt, bezzeg az ő lánya már 19 évesen a saját lábán állt. Én pedig "csak" 22 éves korom óta dolgozom. Olykor megkapom a fejmosást az öltözködéssel kapcsolatban is. Tudni kell, hogy nem veszek ruhát minden hónapban, amikor viszont vásárolok, nem a kínaiba vagy a turkálóba megyek. Erre a fejemhez vágta, hogy nekem dunsztom sincs, mi az élet, majd akkor döbbenek rá, ha nekem is 3 gyereket kell majd nevelnem. Egyfelől: a saját szüleim nem avatkoznak bele az életembe, nem osztogatnak kéretlenül tanácsokat. Másrészt: én sosem turkálok mások zsebében. Mindig is azt vallottam, hogyha XY megdolgozik a pénzért, hadd költse arra, amire éppen szeretné. Ő körülbelül havi 30 ezret elkölt cigarettára, mégsem teszi szóvá senki. Ha az ő gyereke elmegy étterembe, moziba, koncertre, egy árva szót sem szól, nekik jár minden, ha viszont én vagy a húgom tesszük ugyanezt, rögtön meg vagyunk feddve, hogy ne szórjátok a pénzt.


Ti ismertek jól működő mozaikcsaládot?



2021. ápr. 27. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál, köszönöm az építő jellegű kommentet!
2021. okt. 24. 14:33
 82/89 anonim ***** válasza:
Szomszédunk is ilyen 5 gyerek 4 egyik szülőjé 1 a másiké, közös gyerekük nincs.
2021. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 A kérdező kommentje:
Akkor ott is biztos vannak súrlódások. Köszönöm, hogy válaszoltál!
2021. okt. 24. 18:42
 84/89 anonim ***** válasza:
66%
🥰🥰
2021. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, kiabálás stb biztos nincs.
2021. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 A kérdező kommentje:
Értem.
2021. okt. 24. 21:42
 87/89 anonim ***** válasza:
87%
Én is így érzem. Apám új nője kifejezetten kapzsi, irigy apa pénzére, idejére. Valamirevaló anya szerintem szólna a faszijának, hogy halló van két gyereked, 25 évig az életed része voltak csak jó lenne velük is talizni. Ehelyett richtig mindig rászervez ha tesóm vagy én akarunk valamit, apu hordja az ő gyerekét edzésre, vesz neki ezt azt az rendben van de szerinte minket kb el kellene felejteni. Ez pepitában anya új párja, az a saját volt családját szarná le önként csak mindig anyámmal legyen. Ez se normális. Mi meg pislogunk középen gyerekek. Apám nője egy időben nagyon próbálkozott nagycsaládosat játszani, vihetnénk majd a gyerekét ide-oda, állatkert mozi strand ilyenek. Nyilván a felütés sem volt anno szerencsés, de megmondtam neki, hogy nekem egyetlen egy testvérem van, és ez így is marad amíg élek. Miután a szüleim házassága is tönkre ment, nem nagyon hiszek benne, hogy az új párok maradnának örökre, huszonéves fejjel meg néhány évre lízingelt “kistesókra” nincs szükségem. Valószínűleg én is fenyegető aurás vagyok a sztoriban, de nem gondolom, hogy a “gyerekeknek” kellene a szülők fszságait korrigálni és helyettük is értelmesen viselkedni. Akinek anno nem volt fontos a jó viszony, azzal nekem sem az. Ez van :)
2021. nov. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
100%
Ez intelligencia kérdése, nem a mozaik családé. Vannak emberek, akik nem szülőnek valók, de szülők lettek, mert d.gtak annó (bocsi a nyers megfogalmazást, de ez az igazság). Aki lesz.rja a gyerekét új kapcsolat miatt, az egyértelműen ez a kategória. Nálunk működik a mozaik, igaz, csak anyámnak volt előző házassága, apám eredetileg agglegény akart volna maradni szigorúan. Messze nem tökéletes a mi családunk sem, csak nálunk nem a mozaikból lettek a problémák...
2021. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:

87-es válaszoló, sajnálom, hogy így jártál, de teljesen egyetértek veled. 👍


88-as válaszoló, neked is köszönöm, hogy leírtad a véleményed. Van igazság a soraidban. Örülök, hogy a ti esetetekben működik a mozaikcsalád. ☺️

2021. nov. 6. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!