Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudod szeretni a gyereket, ha...

Tudod szeretni a gyereket, ha nem szereted az anyját?

Figyelt kérdés

Tehát mindez rokonságon belül van. Adott a rokon nő, akivel nem jó a kapcsolat, (az mindegy, miért), és lett egy kisgyereke, majd rá egy évre még egy. Én járok hozzájuk, aranyosak, ragaszkodóak a gyerekek (persze nem sokszor megyek, csak szülinapon, és amúgy kb. kéthavonta egyszer). Nővérem viszont egy az egybe elzárkózik, ő azt mondja, ha nem szereti az anyát, ő a gyerekeket sem tudja kedvelni sem.

Kinél hogy alakult ez? (Csak egy példa, utált sógornő kisgyereke, stb.)



2021. máj. 1. 12:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%
Itt gyakorin inkább a macskákat kedvelik az emberek, mint a gyerekeket. Úgy tűnik viszont, hogy őket volt akik szerették, mert irkálják a hülyeséget. :D
2021. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a sógorom ál van egy kislány. Az apja egy elmebeteg, és üti, veri a gyereket, és az anyját is. A kislányon pedig látszik, hogy nem teljesen épp agyilag, ezért nagyon rosszul viselkedik. Mi próbáljuk azt nézni, hogy erről nem a gyerek tehet, így vele kedvesek vagyunk, és ha itt van nálunk, ugyanúgy megkínáljuk mindennel, mint a mi gyerekeinket is. De a szülők re nagyon haragszunk. Nekik még kávét sem.
2021. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem tehet a szülőjéről, és lehet, hogy különbül viselkedik, mint a felmenője. Nekem nem okoz gondot függetleníteni.
2021. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Azért annyira mégsem lehetsz rosszban az anyukával sem, ha kéthavonta odajársz, plusz az ünnepnapokon... hacsak nem valami más oka van, pl. te segíted ki őket pénzzel, étellel, gyerekruhákkal...

Távolabbi rokont még akkor sem látogatunk kéthavonta, ha jóban vagyunk.

Meg hát gondolom ha ilyen sűrűn ott vagy, foglalkozol a gyerekekkel, tehát azért eltöltesz ott pár órát, akkor nyilván anyukának sincs veled különösebb baja.

Maximum a család előtt adod ezt elő, hogy te sem kedveled, mivel ők nem bírják, ezért te nem mered felvállalni, hogy te meg simán elvagy vele. Mert ha tényleg komoly ellentét lenne, akkor biztos, hogy nem mászkálnál oda ilyen gyakran, még akkor sem, ha a gyerekek aranyosak.

Mert ugye őszintén, kit érdekel a másiknak a gyereke? Főleg egy X-edik rokonnak? Akit ráadásul utál mindenki? Oké, aranyosak meg cukik a gyerekek, most még, amíg olyanok nem lesznek, mint az anyjuk, és? Ettől még semmi közöd hozzájuk. Vagy te vagy a keresztanyjuk, vagy mi?

2021. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
én el tudom különíteni az anyát a gyerekeitől
2021. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#12

Szerencsetlen kislany sokra megy egy csokival, le kene allitani az apjat.

Nem csunyan kene nezni az apara hanem valamit tenni, szolni a

gyámügynek pl akár anonim?

2021. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

14, sehol nem írtam, hogy távoli rokon.

Kéthavonta egyszer pedig egyáltalán nem sok úgy látni egy(két) kisgyereket, hogy egy városban élünk.

Nem írtam, hogy utálom az anyját, ez nem fekete vagy fehér. Ha elolvastad volna a kérdést, látnád, hogy nekem nincs különösebb bajom, én el tudok vonatkoztatni (úgymond függetleníteni tudom) a gyereke(ke)t az anyjuktól, de nővérem egyáltalán nem, ezért is kérdeztem, hogy kinél mi a helyzet, mert kíváncsi vagyok rá.

2021. máj. 1. 14:04
 18/23 anonim ***** válasza:
47%
11, te viszont úgy tűnik, szeretet nélkül nőttél fel, azért lettél ilyen megkeseredett, rosszindulatú ember.
2021. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de nővéred borzasztó szűk látókörrel rendelkezik. Egy érett, felnőtt ember tudjon disztingválni!
2021. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, mivel én nem a nővérem vagyok.

Ő nem tudja kezelni nyilván a helyzetet, ezért is kérdeztem, hogy mi az általánosabb, elvonatkoztatni az anyától vagy nem.

2021. máj. 1. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!