Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg otthon,...

Hogyan mondjam meg otthon, hogy balkezes vagyok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és oviban ugye még "nem alakult ki", nyilván ezért írtam bal kézzel. De mivel otthon és az osztályban is mindenki azt hitte, hogy jobbkezes vagyok, megtanultam azzal írni. De egy éve kb. kiesett a toll meg a ceruza, de még a villa is a jobbkezemből. Egyszerűen kiesett. 10 perc gyakorlás után már olyan volt az írásom, mint jobb kézzel. Anya mindig ki van akadva, hogy de én jobbos vagyok, és nem kellene "ilyet játszanom", mert még amúgy is kiforratlan az írásom. Suliban hagyják, hogy aztcsináljak, amit akarok, de itthon nem. És kiesik, kihull a toll a kezemből (ha jobbal írok), egyszerűen nem tudok már, csak ballal. Megcsináltam egy csomó tesztet is (amúgy minden mást ballal csináltam, kislabda-dobás, ollóval vágás, késsal vágás, fakanalazás), de anya mindig azt mondja, hogy olyan idétlen, és hogy ez csak dac, csak egy rossz szokás. És miután ezt mondja, mindig ki vagyok bukva, és DADOGOK!!! Mint egy 4 éves! Pedig nem vagyok érzékeny ember, és beszédhibám sem volt soha. De mikor rákényszerít, hogy csináljak valamit jobb kézzel, mindig ez van. Nem merek írni, csak a szobámban, és mindig az ajtóra nézek, nehogy kinyíljon. És mindig megkérdezi, hogy ezt melyikkel írtam. És ha írnom kell előtte, kihull a jobbkezemből a ceruza, és azt mondja, direkt csinálom. Pedig tényleg nem. Amikor iskolában vagyok, és egész héten ballal írok (tavaly ottmaradtam délutáni tanulószakkörön, most erre nincs lehetőség), nincs semmi baj, csak ha hazaérek, és jobbal kell írnom.


Miért nem tudja elfogadni azt, aki vagyok és/vagy lettem???


2010. aug. 23. 10:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%

Ha bal kezes vagy, akkor a balt használd. Ha jobbkezessé akarod/akarnak átnevelni, annak rengeteg rossz következménye lehet. Diszlexia, diszgráfia, dadogás...


Nyomtasd ki édesanyádnak ezt a cikket:


[link]

2010. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
92%
pont az a baj, hogy bal kezesnek születtél, de mindig is próbáltak jobb kezesnek szoktatni. ezt nem szabadna! még talán időben vagy és vissza tudsz állni a balkezességre. a jobbot ne erőltesd! egyszer csak megértik a szüleid, bár elszomorító, hogy ilyen korlátoltak ebben a kérdésben. talán egy orvos kéne, hogy felvilágosítsa őket
2010. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
83%
hogy lehet ilyen anyád?? már bocs, de ez beteges h nem "bírja" elfogadni h bal kezes vagy...
2010. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
ettől nem lesz senki sem kevesebb, hogy balkezes! elég szomorú h át akartak szoktatni:-S
2010. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
91%

Anyukádnak mitől van ez a komplexusa?



Maradandó károsodásod lehet attól, ha másik kézzel írsz mint amilyen vagy.


Azért kiforratlan 16 évesen az írásod, mert rossz kézzel írtál eddig.

2010. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%

Én balkézzel írok, de majdnem minden mást jobb kézzel csinálok, mivel pl. mikor kicsi voltam nem volt balkezes olló meg ilyenek.

Van is rendesen tanulási nehézségem.

2010. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen szemellenzős begyepesedett agyú embereket komolyan mondom! Írj bal kézzel, mi ez az átszoktatás??? Basszus a KÖZÉPKORBAN volt ez menő, de hahó, ez a XXI. század!

Szerintem mutasd meg a szüleidnek a kommenteket, hogy gondolkozzanak el rajta! A dadogás meg valószínűleg azért van, mert az átszoktatás idegrendszeri zavarokat is okoz!

(Rá lehet keresni!)

ESZEDBE NE JUSSON jobb kézzel írni!

2010. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
87%
Mutasd meg a cikket,és mond neki,hogy pl. Obama is balkezes! Ma nagyon sokan balkezesek,és semmi gond nincs ezzel.
2010. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
80%
Nem gondoltam volna, hogy a 21. században még mindig vannak ilyen korlátoltan gondolkodók. Ez egyáltalán nem gáz, hogy balkezes vagy, ilyennek születtél és kész. A cikket pedig tényleg nyomtasd ki, és anyukád fogadja el, hogy ilyen vagy, ez nem betegség, nem lázadás, egyszerűen van aki jobbkezes, és van aki bal. Ez olyan, mint a hajszín, valaki szőke, valaki barna... Remélhetőleg egyszer a szüleid is felfogják.
2010. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
85%
sőt! sok nagykoponya között van balkezes.
2010. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!