Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg otthon,...

Hogyan mondjam meg otthon, hogy balkezes vagyok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és oviban ugye még "nem alakult ki", nyilván ezért írtam bal kézzel. De mivel otthon és az osztályban is mindenki azt hitte, hogy jobbkezes vagyok, megtanultam azzal írni. De egy éve kb. kiesett a toll meg a ceruza, de még a villa is a jobbkezemből. Egyszerűen kiesett. 10 perc gyakorlás után már olyan volt az írásom, mint jobb kézzel. Anya mindig ki van akadva, hogy de én jobbos vagyok, és nem kellene "ilyet játszanom", mert még amúgy is kiforratlan az írásom. Suliban hagyják, hogy aztcsináljak, amit akarok, de itthon nem. És kiesik, kihull a toll a kezemből (ha jobbal írok), egyszerűen nem tudok már, csak ballal. Megcsináltam egy csomó tesztet is (amúgy minden mást ballal csináltam, kislabda-dobás, ollóval vágás, késsal vágás, fakanalazás), de anya mindig azt mondja, hogy olyan idétlen, és hogy ez csak dac, csak egy rossz szokás. És miután ezt mondja, mindig ki vagyok bukva, és DADOGOK!!! Mint egy 4 éves! Pedig nem vagyok érzékeny ember, és beszédhibám sem volt soha. De mikor rákényszerít, hogy csináljak valamit jobb kézzel, mindig ez van. Nem merek írni, csak a szobámban, és mindig az ajtóra nézek, nehogy kinyíljon. És mindig megkérdezi, hogy ezt melyikkel írtam. És ha írnom kell előtte, kihull a jobbkezemből a ceruza, és azt mondja, direkt csinálom. Pedig tényleg nem. Amikor iskolában vagyok, és egész héten ballal írok (tavaly ottmaradtam délutáni tanulószakkörön, most erre nincs lehetőség), nincs semmi baj, csak ha hazaérek, és jobbal kell írnom.


Miért nem tudja elfogadni azt, aki vagyok és/vagy lettem???


2010. aug. 23. 10:35
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
o.O
2010. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
0%
kamu kérdés....
2010. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Miért gondolod ?
2010. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

" Azt még egyszer hangsúlyoznám, hogy nem az ügyetlen kéz szabad akaratból történő használata, hanem az ügyetlen k..."

Éppen ellenkezőleg. Az ügyetlen kéz használata szervileg okoz zavart. Az agyféltekék cseréje miatt. "Keresztbe megy" az impulzus, úgy tudjuk elképzelni. És ütközik. Ezért blokkolja pl. a beszédközpontot. Az ügyetlen kéz használata fizikai (biológiai) zavart kelt.

Aki nem hiszi, próbálja ki!

Körözz balra a lábaddal, közben jobbra a bal(jobbkezeseknek) kezeddel(írj) és mondd el a Szózatot eközben!

2010. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

A balkezességre inkább büszkék szoktak lenni.


És különben nem kell a többséghez tartozni mindig. Olimpiai bajnokunk se sok van, mégse szégyellik!

2010. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
A bátyád jófej, meg a nagyid is. Remélem, anyukád is belátja, hogy ennél nagyobb gondja ne legyen az életben (mármint neki, mert neked ez nem gond). Én is balkezes vagyok, szerencsére nekem volt egy óvónénim, aki látta, hogy bár ballal rajzolok, mindig átrakom jobb oldalra a ceruzát, mint a többiek... Elmagyarázta, hogy nem baj, hogy én a másik a kezemmel írok. Aztán anyukámnak is elmagyarázta gondolom. Otthon azért még jó pár évig elhangzott egy-egy "hogy lett ez a gyerek balkezes?" sóhaj, ennek hatására még sokáig jobbal ettem, de írni már ballal írtam. Minden étkezésnél előbb megnéztem a szemben ülőt, hogy melyik kezébe fogja a kanalat. Egyszer aztán, úgy 12 éves koromban, egy balkezes ült le velem szemben, aki nyugodtan evett ballal, ránéztem, gondosan átellenes kezembe vettem a kanalat és hirtelen az tűnt fel, hogy milyen könnyen megy az evés, milyen jól esik. Onnantól nem érdekelt, ballal ettem és kész. Korábban étvágytalansággal vittek párszor orvoshoz is...
2010. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

"Akkor bejött mama, aki jelképesen vásárolt egy balkezes ollót, jelképesen ráragasztott egy piros masnit, és azt mondta: "Kislányom, Én így is büszke vagyok rád. (elég kemény asszony, ritkák nála az ilyen szavak). No, Klára; négy az öt ellen. Vita lezárva. Kislyányom, kezdd el főzni az ebédet, mer így sose eszünk!"



"A bátyám meg kiállt a teraszra, és kiüvöltötte, hogy balkezes húga van.

Nagyon jólesett, mert tudva, hogy milyen hiú, ezt nem tette volna meg bármikor, mert mindig félti a hírnevét a haverjai előtt."


mekkora meseszerű már.....ugyan:D

2010. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Szerintem szomorú, hogy az emberekben nincs annyi bizalom, hogy egy ilyen "meseszerű" dolgot felfogjanak.

Nem bizonygatom, hogy nem kamu, minek? Úgyis jó kedvem van :) Nem rontjátok el :D

2010. aug. 23. 18:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!