Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg otthon,...

Hogyan mondjam meg otthon, hogy balkezes vagyok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és oviban ugye még "nem alakult ki", nyilván ezért írtam bal kézzel. De mivel otthon és az osztályban is mindenki azt hitte, hogy jobbkezes vagyok, megtanultam azzal írni. De egy éve kb. kiesett a toll meg a ceruza, de még a villa is a jobbkezemből. Egyszerűen kiesett. 10 perc gyakorlás után már olyan volt az írásom, mint jobb kézzel. Anya mindig ki van akadva, hogy de én jobbos vagyok, és nem kellene "ilyet játszanom", mert még amúgy is kiforratlan az írásom. Suliban hagyják, hogy aztcsináljak, amit akarok, de itthon nem. És kiesik, kihull a toll a kezemből (ha jobbal írok), egyszerűen nem tudok már, csak ballal. Megcsináltam egy csomó tesztet is (amúgy minden mást ballal csináltam, kislabda-dobás, ollóval vágás, késsal vágás, fakanalazás), de anya mindig azt mondja, hogy olyan idétlen, és hogy ez csak dac, csak egy rossz szokás. És miután ezt mondja, mindig ki vagyok bukva, és DADOGOK!!! Mint egy 4 éves! Pedig nem vagyok érzékeny ember, és beszédhibám sem volt soha. De mikor rákényszerít, hogy csináljak valamit jobb kézzel, mindig ez van. Nem merek írni, csak a szobámban, és mindig az ajtóra nézek, nehogy kinyíljon. És mindig megkérdezi, hogy ezt melyikkel írtam. És ha írnom kell előtte, kihull a jobbkezemből a ceruza, és azt mondja, direkt csinálom. Pedig tényleg nem. Amikor iskolában vagyok, és egész héten ballal írok (tavaly ottmaradtam délutáni tanulószakkörön, most erre nincs lehetőség), nincs semmi baj, csak ha hazaérek, és jobbal kell írnom.


Miért nem tudja elfogadni azt, aki vagyok és/vagy lettem???


2010. aug. 23. 10:35
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
84%
a középkorban adottságnak tekintették a balkezességet, minden hadvezér balos volt. Az világháborúk idején lett "szégyen". Én balkezes vagyok, soha nem akartak átnevelni. Ne hagyd magad.
2010. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
90%
Tuit nem lesz vége ennek egyhamar ha majd dadogsz meg diszleksziás leszel,akkor te leszel a szemét lusta buta gyerek miközben ők tehetnek az egészről.
2010. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 Septimius ***** válasza:
85%
Ez tényleg nagyon durva, sosem gondoltam volna, hogy egyesek "csúnya" meg "rossz" kéznek nevezik a balt. Az ilyeneknek azt tanácsolnám, hogy egy napig csináljanak mindent kizárólag a jobb kezükkel! Akkor talán rájönnének, hogy mindegyik kezünk egyformán fontos! Épp ezért azzal a kezeddel írsz, amelyik neked tetszik! (Remélem, tényleg megmutatod anyukádnak a kommenteket:) )
2010. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj meg kérdező, de anyád tiszta hülye! Szerintem őt kéne leszoktatni az idióta gondolkodásáról! Nyomtasd ki a cikket, de még a válaszokat is, és mutasd meg neki! -.- Amúgy meg mégis mi köze van hozzá, hogy melyik kezeddel írsz? Önálló ember vagy, nem vagy a tulajdona! Pff..
2010. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

én balkezes vagyok a kezdetek óta, és nekem nem erőltettek semmit.

jobbkézel kislabdázok, jobb kezem az erősebb, de bal kézzel írok. otthon elfogadták és kész. :)

21/F

2010. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
73%
Én bal kézzel írok,de vannak olyan dolgok,amit a jobb kezemmel csinálok.Például teniszezni jobban tudok jobb kézzel,de ballal is jól megy.Ugyanez a pingponggal.A kanalat,villát a bal kezemmel fogom,a kést a jobbal.De engem nem is akartak átszoktatni.Mondd meg a szüleidnek,hogy ennek súlyos következményei lehetnek!
2010. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
74%
A balkezeseknek még világnapja is van (augusztus 13.), vállald fel és kész. Én is balos vagyok. Anyu is balosnak született, de őt még átszoktatták, sose volt érzelmileg stabil.
2010. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a cikket most köpte ki a nyomtató. Apa azzal érvelt, hogy ha bal kezes vagyok, akkor "bumm neki! Akkor mi van? Ez még nem a világ vége! Ha meg nem az, akkor majd rájön, hogy jobb neki jobbal." Anya meg azzal, hogy de "nem lehet balkezes, senki nincs a családba, mit szólnak majd a többiek, meg a szomszédok, stb." Fura, de még mama (aki általában eléggé konzervetív hozzáállású) most ment el a százasba balkezes ollót vásárolni. És ezt egy cikk miatt. Köszönöm a gyors válaszokat! Szorítsatok! :)
2010. aug. 23. 11:15
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
Anyádnak fontosabb h mit szolnak mások a szomszédok,mert senki se balkezes a családban,úúú,fontosabb neki a látszat kifelé mint a gyereke egésszége gratulálok.
2010. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez azért elég durva...mondjuk én jobb kézzel írok, de ha esetleg ballal merészelek pl. vágni egy szelet kenyeret(ami semmi megerőltetst nem jelent számomra), és anyám ezt látja, már rögtön szörnyülködik. Írj azzal a kezeddel, amelyikkel tetszik, de amúgy semmi negatív következménye nem lesz annak, ha valaki nem azt a kezét használja, amelyik kezes eredetileg, maximum ügyesebb lesz a másik.
2010. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!