Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Máshol is van ilyen?

Máshol is van ilyen?

Figyelt kérdés
Anyukám és lány testvérem is egyedülálló. Mindketten ,mikor jön az a "férfi kell a háznál " legyen az kerti munka,kocsi ügy,felújítás... a férjemet hívják. Nagyon idegesítő. Tudom ,hogy rosszul hangzik,de zavaró. Miért vannak rá szállva? Van egy bátyám, illetve másik nővérem aki férjnél van. Őket nem ugráltatják...

2021. máj. 6. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nincs ilyen. Igaz, mi kinyitjuk a szánkat, ha valami zavar bennünket.
2021. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom a férjed az egyetlen aki ilyen szinten befogható ezekbe a munkákba. Én is tapasztaltam ilyet a rokonságban, aki hagyja azt ugráltatják is.

Meg kell tanulnia nemet mondani ha őt is zavarja. Ha pedig neki nem gond, akkor te se pörgesd ezen magad.

2021. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk is hasonlóan megy az én páromat kérik ilyenekre persze kap érte sokszor valamit ( nem pénzt)

De nálunk azért nem tesom párját mert hogy finoman fogalmaztam: csak a b.száshoz ért 😁😁

Ez persze csak poén, de tényleg kerti munkák vagy épp vakolás festés nos egyikhez sem ért.

2021. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Együtt éltek?
2021. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Tepfal ***** válasza:
94%
Nálunk is volt ilyen. Olyan munkákra kérték meg a páromat, mondván, hogy "ehhez férfi kell", amit korábban maguk elvégeztek, mert akkor muszáj volt, nem volt férfi. Nekem az a meglátásom, hogy ha valamit nem tudsz magad elvégezni, akkor hívj szakembert, de ez a "férfi kell hozzá" kiakaszt. Az, hogy a párodat és nem a bátyádat vagy a sógorodat kérik, valószínűleg azért van, mert ő kapható rá. Ha nem éltek együtt, mondjatok rá nemet és kész.
2021. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy ők is megtudnák csinálni. Úgy vagyok már vele, hogy szerezzenek anyámék saját párt és azt ugráltassák. Van magánéletünk, alig vagyunk együtt. Elveszik a közös időnket. Nem élünk együtt, mindenkinek külön otthona van már. És ha elmondanám mi a bajom,akkor tuti kiakadnának és azért megbántani se akarom anyuékat. Hát igen a férjem nemet nem tud mondani,ha lecseszem ezért akkor rám mérges, hogy mégis mit tegyen. Jön a jó idő és mindenki befogja találni ezzel-azzal.
2021. máj. 6. 18:56
 7/19 Tepfal ***** válasza:
90%
Mondjátok, hogy kevés időt töltötök együtt, és arra programokat szerveztetek. Hogy a program az, hogy otthon hemperegtek, vagy akármi, ahhoz semmi közük. Pl. ha jönne anyám, hogy permetezni kéne, akkor mondanám, hogy fú anyukám, nekünk a következő 3 hétben nincs szabad kapacitásunk, ezt meg ugye el kell végezni most vagy nem lesz elvégezve. Ha erősködne, akkor mondanám, hogy figyelj anyu, alig töltünk valami időt együtt, nagyon vágyunk már a programokra, amiket szerveztünk, nekünk is van saját háztartásunk, amit el kell látnunk, ez most nem fér bele, ne haragudj. Ha megsértődne, hagynám, majd megnyugszik.
2021. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Tepfal ***** válasza:
79%
Még annyi, hogy szerintem itt neked kellene elsősorban kiállnod, mert a te családodról van szó, megértem, hogy a férjed nem szívesen mond nemet. De előtte azért egyeztessetek, hogy mit mondtok :)
2021. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
Ha annyira zavar szólj Nekik! De csak remélheted, hogy nem lesz rájuk szükséged egy szép napon...
2021. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Tepfal ***** válasza:
84%
#9-es ez elég unalmas duma. Nekem nem azért van szükségem a családomra, hogy a háztartásomat ellássa, nem is kérnék ilyet senkitől. Úgy alakítom a környezetem, hogy képes legyek magamat ellátni. Ha valaki szívesen segít, azt jónéven veszem, de ezt elvárni minden, csak nem szeretet.
2021. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!