Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom feldolgozni,...

Hogyan tudom feldolgozni, hogy meghalt édesapám?

Figyelt kérdés

Ez az első eset, hogy közeli hozzátartozóm meghalt. Mindössze 54 éves volt. Csontvelőrákos volt, találtak neki donort, megtörtént az átültetés. Csakhogy még a kórházban elkapott egy hasmenéses vírust, 16 féle gyógyszert kapott, végül tönkrement az összes belső szerve, és meghalt. Hatalmasat csalódtam az orvostudományban, a szerencsében, vagy akár Istenben. (bár nem vagyok túl vallásos, de ha van is Isten, akkor nagyon kegyetlen). A doki azt mondta, hogy ezerből egy beteg kapja el ezt a vírust. Miért pont ő? Ráadásul 6 hónapig szenvedett a kórházban, vakon bízott az orvosokban, akik agyon böködték, túladagolták, majd magára hagyták. (Többször elesett éjszaka a wc-ben reggel találtak rá magatehetetlenül.) Végül kikötözték, hogy ne tudjon felkelni. Ráadásul rengeteg hálapénzt is adtunk, hátha az valamit segít. Persze elfogadták, de ennek ellenére így bántak vele.

Aki járt már hasonló cipőben, adjon tanácsot, hogy lehet ezt feldolgozni?


2008. dec. 6. 20:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
94%
nagyon nehéz lesz feldolgozni, hogy meghalt és nincs tobbé!talán konnyebb lett volna, he nem olyan korulmények kozott hal meg. én úgy gondolom, hogy neked is ez a legnagyobb problémád, mert állandóan arra gondolsz ,hogy esett el, hogyan kotozték ki milyen embertelen korulmények kozott szenvedett és halt meg.ti pedig édesanyáddal csak tehetetlen nézoi lehetettek/mert mit is tehettetek volna, bíztatok az orvosokban/ , nem tudtatok rajta segíteni és a lelked mélyén ott belul talán hibásnak érzed magad, hogy talán nem tettél meg mindent érte.mert ha édesapád emberi korulmények kozott hal meg és úgy, hogy az orvosok is és a novérek is a lehetséges legtobbet megtették volna, talán konnyebb lenne.ez nem az isten hibája. ezek mind emberi mulasztások és a társadalomé amelyben ilyen az egészségugy , hogyha valami bajod van/akár kicsi is/ és bemégy a kórházba , nem biztos , hogy hazajosz!amivel megtudlak "vigasztalni" az az ,hogy nálunk szlovákiában is ez a helyzet. és mindegy ,hogy mikor hány évesen veszítetted el édesapádat kulonosen , ha nagyon szeretted- a halál nagyon tud fájni!én egy évvel ezelott veszítettem el édesanyámat 83 évesen hasonló korulmények kozott.a novérem otthagyta a baleseti sebészeten és mikor bementem anyám tiszta meztelen fekudt október 20 korul egy nyitott ablakú kórteremben.szóval mindent megtettek, hogy meg ne gyógyuljon.nem részletezem , van mit feldolgoznod.én azóta is magamat vádolom, hogy nem vittem haza "meghalni".szóval ezeket a korulményeket nehéz feldolgozni és ehhez a vallásnak semmi koze.azoknak a hozzászólóknak volt igazuk akik az idot írták a legjobb feldolgozónak.kulonben a pap is mondhatot volna megnyugtatóbb szavakat és ezek a nagy "szentfazek" válaszírók is tudhatnák, hogy amit írtál azt elkeseredésbol írtad .akár van másvilág akár nem szerintem édesapádnak az lenne a legjobb , ha továbblépnél, megnyugodnál és lélekben vele egyutt orulnél a kisbabádnak. én ehhez kívánok neked sok lelki erot és jó egészséget.a kicsinek szuksége van rád.
2008. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám 11 éve halt meg. Pár éve sokkal jobban hiányzik, mint akkor. És tudod, mi történik velem? Használom a szófordulatait. Amiket gyerekként nem kedveltem. Most viszont nagyon közel van hozzám! Folyton mesélek róla a páromnak. Már ő is kívülről fújja nagyanyám jópofaságait...! És ha századszor is elmondom ugyanazt, párom mindig mosolyog. Együtt nevetünk!! És ez a lényeg: mesélni kell a szeretteinkről, a velük töltött időről, a szokásaikról... Mesélj a gyermekednek róla, még akkor is, ha közben sírsz. Ő érzi az igazi érzéseidet - ez a sírás nem riasztja majd. Mesélj apukádról, minél többet - és egyszer csak észre veszed, hogy már te is mosolyogsz. Már öröm, hogy így marad meg az emlékezetedben... És hidd el: nagyon büszke lesz rád, mint ahogy az is volt mindig!!
2008. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó hozzászóló!nagyon szépen írtál a nagymamádról a hozzá fuzodo érzéseidrol, mintha a szívem legmélyérol szóltál volna.én ugyanígy érzek és ugyanígy emlegetem az egy éve meghalt édesanyámat, a régebben meghalt apámat és a tobbieket is .nincs még arra sem szukségem, hogy a temetobe menjek ki, ha mesélunk róluk és emlegetjuk oket olyan mintha itt lennének kozotttunk.ma is láttam egy újságban egy cserép orchideát és már mondtam is a fiamnak, hogy ha mamád élne most ilyent vennénk neki karácsonyra.igen még én is sírva mondom, még nagyon fáj és elszorul a szívem. nagyon orulok annak, hogy vannak még a világon hozzám hasonló mély érzésu emberek . minden ilyennek kívánok nyugodalmas ,békés boldog karácsonyt és neked is kedves kérdésfeltevo ezen a szomorú elso karácsonyon.
2008. dec. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
HELLÓ igazából nem olvastam végig a tanácsokat de megértem mit érzel ez én faterom 40 évesen halt meg öregapám nemrégen igaz ő szép időt 71 évet lenyomott nagyon nehéz időszakon mentem végig főleg a papám miatt mert ő nevelt kiskoromban na és egyszer egy haverom karján megláttam a megoldást...TETOVÁLÁS csináltass egy frankó portré tetkót nem kell hogy feltünő helyre azis elég hogy te tudod hogy rajtad van a képe hidd el segít a gyászban és azután is bárhol bármikor érezni fogod hogy veled van lehet hogy hülyén hangzik de ez van...
2009. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
neharagudj ez a tetoválás nem valami jó otlet.
2009. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
A férjem már régóta nyúz egy tetoválásért. De nem hiszem, hogy ilyenre gondolt volna...
2009. jan. 6. 12:19
 27/27 anonim válasza:
Egy idő után feldolgozod majd.Nekem is meghalt édesapám 69 éves volt azon a szombatom még fákat permeteztünk a kertben,este rosszul lett elvitte a mentő és vasárnap reggel meghalt a szíve adta fel.Nekem azóta,nem akarok olyat írni talán jobban mennek a dolgaim sok mindent sikerült és minden majdnem egyszerre,munka,autó,ház mintha segítene a kis öreg.Ott lesz veled mindig nem apád halt meg,csak a teste ő mindig ott van mikor gondolsz rá akkor ő gondol rád.
2011. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!