Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom feldolgozni,...

Hogyan tudom feldolgozni, hogy meghalt édesapám?

Figyelt kérdés

Ez az első eset, hogy közeli hozzátartozóm meghalt. Mindössze 54 éves volt. Csontvelőrákos volt, találtak neki donort, megtörtént az átültetés. Csakhogy még a kórházban elkapott egy hasmenéses vírust, 16 féle gyógyszert kapott, végül tönkrement az összes belső szerve, és meghalt. Hatalmasat csalódtam az orvostudományban, a szerencsében, vagy akár Istenben. (bár nem vagyok túl vallásos, de ha van is Isten, akkor nagyon kegyetlen). A doki azt mondta, hogy ezerből egy beteg kapja el ezt a vírust. Miért pont ő? Ráadásul 6 hónapig szenvedett a kórházban, vakon bízott az orvosokban, akik agyon böködték, túladagolták, majd magára hagyták. (Többször elesett éjszaka a wc-ben reggel találtak rá magatehetetlenül.) Végül kikötözték, hogy ne tudjon felkelni. Ráadásul rengeteg hálapénzt is adtunk, hátha az valamit segít. Persze elfogadták, de ennek ellenére így bántak vele.

Aki járt már hasonló cipőben, adjon tanácsot, hogy lehet ezt feldolgozni?


2008. dec. 6. 20:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%
22:25-ös válaszoló vagyok: Igen, kedves keresztények, ezt vártam tőletek. Mert aki nem keresztény, az hülye, gonosz, sátánimádó, igaz? Csöpögtök a rosszindulattól, népek, nézzetek már tükörbe! Nagyon érdekes, hogy aki nem arra biztatta a kérdezőt, hogy imádkozzon az Úristenkéhez, az le lett pontozva. Ennyit értek ti is, meg a vallásotok is.
2008. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg közhely, de az idő majd segít. De addig pokoli rossz lesz. Az én nagymamám is rákos volt, ötvenegynéhány évesen halt meg, három éve. Hordtuk kemora, aztán utána kapott egy erősebbet. Rá 4-5 napra meghalt. Nem bírta. És nemcsak ő volt így, ezt később tudtuk meg. Nekem is nehéz volt feldolgozni, de anyának még nehezebb. A temetésen anyukám majdnem összeesett a fájdalomtól, mindig sírt itthon is, és hónapokig nem tudott aludni, csak altatóval. Mindig a mamával álmodott. Amíg nem engedte elmenni, addig nem tudott helyrejönni. Amikor kimegyünk a sírjához, mindig szomorú leszek, de a legrosszabb az, hogy látom anyut szenvedni.


Az meg undorító, hogy azt mondják egyesek, hogy isten próbatétele. Nem láthatta felnőni az unokáit, nem mesélhette senkinek, hogy milyen büszke rájuk. Amióta ő nincs, nincsen aki összefogja a családot. Szigorú asszony volt, de senkinek nem ártott. És nekem erre senki ne mondja, hogy odafentről lát minket, mert ha így is van, akkor sincs itt, ahol szeretik. És ha isten olyan végtelenül jó lenne, akkor nem engedné szenvedni az embereket. 8 évig hittanra jártam, ezalatt sikerült elérni, hogy ne higgyek. A keresztény a legképmutatóbb vallás a világon.

2008. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem kezdj valamit az élettel! valami újba fogj bele, amikor úgy érted, hogy már elég erős vagy. Mozdulj ki, szakadj ki a környezetből, egy ideig kerülj midnekit aki épp gyászolja. Lásd meg újra a szépet az életben. Vedd észre hogy ezután is megy tovább.

Ez most csak úgy elméletben jött nekem, mert mikor másféléve az én nagyim meghalt én elég jól viseltem. Talán mert egy hétig haldoklott és azalatt én már bele is törődtem, még élt mikor én már gyászoltam:S ez így elég fura, de túllépte, rajta pedig nagyon szerettem őt kicsikoromban rendegetget voltam velük. Először persze nehéz volt, de ha arra gondolok h kicsiként már attól is sírtam ha scak rágondoltam, h egyszer meghalnak, ahhoz képest tényleg meglepően jól türtem. Pedig szörnyű halála volt. Nem értem miért kellett ennyit szenvednie.

Ami még fontos h engedd el! Endedd hogy átlépjen ebből a világból máshová, mert ott jó lesz neki. Ha folyton vissza akarod kapi azzal itt tartod.

Egyébként én masszív ateista vagyok szóval nem is hibázatatom Istent semmiért (mivel ne is hsizek benne). mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy tényleg legyen egy értelem a világban, ami nem tökéletlen, aki tiszta jóság és ennyire egyszínű, mint amilyennek sinetn ábrázolják. mellesleg nem is tiszta jóság... N etöpregj azon hogy az orvosok miért ilyneek. Esetleg jól beolvashatsz nekik hogy megnyugodj. Mellesleg én máig s etudom h nagymamám miért halt meg mert apám és nagyapám is mást mond és nagyapám szerint orvosi hiba, téves diagnózis.

2008. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, sose volt apukám 2 éves koromban öngyilkos lett. Súlyos depressziós volt. Különböző okok miatt sose láttam, nem beszéltem vele. Most lehet azt gondolod, nekem könnyebb hisz nem ismertem, nem hiányozhat. Ez nem így van, adj hálát az égnek, hogy eddig veled volt, szerethetted, szeretett. Az élet megy tovább, ami szörnyű, mert még idő sincs elgyászolni stb. de próbáld meg hinni, hogy jó helyen van és már nem fáj neki semmi. Sok kitartást kívánok!
2008. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerencsés vagy, hogy jóban voltál édesapáddal. Engem az enyém nem értékel, így nem is tudunk jóban lenni.

2. Őszinte részvétem.

3. Minden okkal történik, a halál is. Gondolj arra, apukád mennyit szenvedett a betegsége vagy akár a sok gyógyszer miatt. Gondolj arra, hogy most már nem szenved ezektől ott, ahova került.

4. Az egészségügy is vegyes, igen, tényleg vannak helyek, sajnos, ahol nem sokat foglalkoznak a beteggel, követnek el hibát, ez az ő hibájuk és felelőtlenségük. Ezért nagyon meg kell gondolni, ki hova megy, kire bízza rá az egészségét. Ha tehetitek, hasonló esetben nagyon alaposan nézzetek körül, hogy a lehető legjobb ellátást kapjátok vagy ti vagy szeretteitek.

6. Édesapád nagyon szerencsés, hogy kapott donort, hálás lehetsz még így is, mert nagyon sokan állnak évekig várólistán. És az életkor előrehaladtával egyre nehezebb találni olyat, amit a szervezet nem dob ki.

2008. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
95%

És 7. A fél világ hisz Istenben, a fél világ tagadja. Az egyik fél biztosan téved. Ha a hívők tévednek, sose derül ki, hogy tévedtek, nem tudatosul, de ha a tagadók tévednek, bennük akkor is tudatosul a tévedésük, függetlenül attól, tehetnek-e róla, vagy sem.

Velem is sok tragédia történt, sokan mondták már, csodálják, hogy még mindig bírom, ők nem bírták volna, mégis úgy érzem, Isten van, és a bajok ellenére is mögöttem áll és segít.

Nem, nem rossz, aki nem hisz, bizonyítékot úgyse tudok felmutatni, legfeljebb azt, hogy még mindig élek, és még mindig ép elmével, de ez úgyse bizonyíték értékű egy idegennek, aki nem tudja, mi mindent éltem át. De bizonyítani az ellenkezőjét se tudja senki. Szóval nem kell emiatt vitázni, mert az semmi jóra nem vezet, és (amennyiben a hívőknek van igaza, hogy létezik) Isten se nézi jó szemmel.

2008. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami apukáddal történt, és mélyen együttérzek veled. Az én apukám 2 éve karácsony napján halt meg, és ő is csontvelő rákos volt. Ő a sejtbeültetés után 1 évig élt. Sajnos visszatért a betegsége, és ahogy Te is írtad, az ő szervei is tönkrementek, nem bírta volna ki az újabb kemoterápiát, így kezelés nélkül 3 hét alatt meghalt. Az orvos csak azzal bíztatott bennünket, hogy vannak még csodák, de milyen csodában lehet bízni, ha az ember napról napra azt látja, hogyan épül le egy ember, aki a világon a legfontosabb volt? Hasznos tanácsot nem tudok neked adni, itt tényleg csak az idő múlásába lehet kapaszkodni. De ez is olyan dolog, hogy az ember fájdalma talán kicsit enyhül, viszont mindig történik olyan esemény, amikor eszünkbe jut a múlt, és az új élmények sem okoznak felhőtlen örömöt, mert tudjuk hogy Ő nem lehet részese. Én most várom az első babámat, és nagyon boldog vagyok miatta, de azt is tudom, hogy apu mennyire örülne neki. Próbáld meg ne a világot, és főleg ne magadat hibáztatni, hogy nem tehettél érte semmit, beszélj róla sok embernek, ha az esik jól, és ha úgy érzed segítségre van szükséged a feldolgozáshoz, ne szégyelj felkeresni egy szakembert. Én próbálok abba kapaszkodni, hogy apunak jobb így, és jó helyen van. Nekem sokat segít az a tudat, hogy nem hagytuk magára, úgy halt meg, hogy fogtam a kezét, és tudom hogy az a 2,5 év küzdelem, amíg ő betegeskedett, sokkal szorosabbra fűzte a kapcsolatunkat. Engem megnyugtat az a tény, hogy mindenből a legjobbat akartam neki, amit tudtam azt megadtam. Utólag mindig azon rágódik az ember, hogy mi lett volna ha...hidd el, nem érdemes! Csak a saját magad fájdalmát erősíti. A történteken akkor sem tudunk változtatni. Kívánom, hogy Te is felfedezd a hétköznapokban a szépet, és a jót, és minél előbb legyél túl ezen a nehéz időszakon!
2008. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm szépen, sok szép választ kaptam. Próbálom lekötni magam, most vagyok itthon GYED-en. A baba sokat segít, de azért elég egyhangúak így a hétköznapok. Sokszor ha ránézek a kicsire, akkor is csak sírnom kell, mert tudom, hogy apu mennyire várta, és csak kétszer láthatta. Egyelőre még mindenről ő jut eszembe, nem könnyű. Sajnálom azokat, akik hasonlót átéltek, és nekik is őszinte részvétem.

Aki meg nincs jóban a szüleivel, azoknak azt üzenem, hogy béküljenek ki, és szeressék egymást, amíg van rá lehetőség. Mi szerencsére nagyon jóban voltunk.

2008. dec. 7. 16:10
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, én próbáltam békülni, de amíg apám szemében rongy vagyok, lehetetlen. Te szerencsés vagy, remek apád lehetett. Add tovább, amit tőle kaptál, én apámtól semmit nem fogok tovább adni, mert nem tudok mit. Nem tőle tanultam meg szeretni.
2008. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Magyon sajnálom. Pedig a szeretet nagyon fontos. Azért remélem másoktól megkapod.
2008. dec. 8. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!