Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, terveztek a jövőben...

Fiatalok, terveztek a jövőben családot?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 21:24
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó 😂😂😂😂😂😂 milyen kis butus vagy
2021. máj. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
92%

#20

"Egyesek itt nem tul kotelesseg tudoak"

1. De "szerencsénkre" itt vagy te, egy névtelen arctalan idegen (miért is ne hallgatnánk rád életreszóló döntésekben) aki majd megmondja hogy mi a kötelességünk...

2. Ha nem születik elég gyerek akkor nem bűntudattal kell manipulálni a népet hanem meggyőzni és ösztönözni (pl. stabil életpálya-modellel, élhető bérekkel és az emberek mentálhigiénés állapotának javításával). A lószarra nem fogom azt mondani hogy hű de finom akkor se ha azt aranyozott tányérban hozod ki nekem. Engem nemigen lehet már rábírni a gyerekvállalásra mert láttam ahogy a szüleim éveken át küszködnek először azzal hogy maradjon pénz hó végén, majd a hitelek alatt roskadtak éveken át (először az autó ment a levesbe, végül már hó végén is csak vajas kenyérre futotta, miközben állandóan dolgoztak), végül egymással kaptak össze az egész rokonság előtt mert (szeretem őket de) nincs ki a négy kerekük. Tudom hogy a társadalom egyik alapköve a család és a házasság intézménye de ha az előbbi széthullóban van az utóbbi pedig a kimondatlan "legfeljebb elválunk" mentalitás miatt (akinek inge az öltözködjön) elértéktelenedik akkor a hiba nem az én készülékemben van csak mert nincs bizodalmam egyikben se.

3. Vannak akik azzal hoznak felelősségteljes döntést ha nem vállalnak gyereket mert tudják magukról hogy nem lennének jó szülők. Az én gyerekkorom egy demotiváló agyrém volt mindenféle követhető példakép nélkül, kiközösítéssel, molesztálással, a család szétesésével és egyre nagyobb nélkülözéssel. Az is csoda hogy nem keveredtem kétes társaságba, látva a környéket ahol felnőttem.

2021. máj. 13. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
94%

#20


Egyszeru a valasz. Mert minden idom,penzem magamra es a paromra akarom kolteni. Nem akarok azon stresszelni,hogy mi lesz a gyerekembol; megint mi a divat es ez alapjan mi kell a gyereknek (uj telo,konzol..stb);hogy miert bantjak a gyerekemet..es meg sorolhatnam. Ezen kivul amugy sem tartom magam egy jo apanak,igy reszemrol butasag lenne bevallalni.


Stresszmentes,nyugis eletet akarok tele elmennyel,utazassal. Nem egy lazado,bunko,akaratos,felszines kamaszt.


Inkabb tamogatom a szuleim.


Ez a sajat velemenyem es megertem,ha valakinek nem szimpatikus a valasz,mivel 2-3 gyerekes szulo akar lenni. Ezzel semmi gond nincs.:)

De a velemenyem miatt felesleges lesz lepontozni,hisz erthetoen leirtam az en nezopontom. Az mar mas,hogy ki ert vele egyet vagy ki nem.

2021. máj. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
21%
A 20-as írta is, hogy részeg volt az éjjel.
2021. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
86%
#23 mindig vannak véranyák akik lepontoznak, nem kell ilyenekkel foglalkozni. én se tartom magam alkalmasnak gyereknevelésre, ezért nem is lesz soha
2021. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim válasza:
94%

Nem, mert meleg vagyok.

20/F

2021. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nyolc, az tuti hogy gyerek nem lesz.
2021. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
91%

20 Már ne is haragudj, de hogy jössz te ahhoz, hogy meg akard szabni kinek, mi a “kötelessége” a saját életében és elszámoltasd miért nem vállal gyereket?!

Egyetlen életem van és azt úgy fogom élni, ahogy nekem megfelel, nem úgy, ahogy egy névtelen, arctalan senki a neten megmondta.

Gyereket vállalni NEM kötelező! Nem azért születtem a földre, hogy szaporodjak ész nélkül, akár akaratom ellenére is. A gyerekvállalás MAGÁNÜGY, senkinek semmi köze ahhoz, hogy kinek lesz és kinek nem.

Na és ha szerinted megengedhetnénk magunknak?? Mondjuk érdekelne miből sikerült ismeretlenül emberekről megállapítani, hogy ők amúgy meg megengedhetnék maguknak, de mindegy is, ne túrkálj más pénztárcájaban, se más életében. A pénzért, amit elköltünk én és a vőlegényem dolgoztunk meg, így hát arra költjük, amire csak akarjuk, pont. És ebbe bizony nem tartozik bele egy folyton folyvást bőgő, rengeteg stresszel, idegeskedéssel, aggodalommal és egyebekkel járó gyerek. Annyi okom van, hogy miért nem fogok soha szülni, hogy egy hétig tudnám szerintem sorolni, de nem teszem, mert egyrészt nem ez a kérdés, másrészt még mindig az én dolgom, harmadrészt idegeneknek pláne nem fogom magyarázkodni, nincs amiért.

2021. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
10%
26: ez nem indoklas. Ertem hogy jelenleg melegek nem fogadhatnak orokbe, de a kerdes az volt hogy szeretnel-e csaladot. Az szomoru ha csak amiatt nem szeretned mert jelenleg nem megoldott a dolog.
2021. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
93%

29 Ki vagy te, hogy neked bárki bármit is meg kelljen indokoljon??? Szálljál már ki más életéből és foglalkozz a sajátoddal, hidd el, mindenki el tudja dönteni nélküled is, miért nem fog gyereket vállalni.

Ráadásul nem kell semmiféle indoklás, a gyerekvállalás magánügy, az adott páron kívül senkire másra nem tartozik. Bőven elég indok az, hogy nem akar és kész.

Inkább az a szomorú, hogy léteznek hozzad hasonló emberek, akik ahelyett, hogy a saját kis életükkel foglalkoznának, idegeneket akarnak elszámoltatni.

2021. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!