Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, terveztek a jövőben...

Fiatalok, terveztek a jövőben családot?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 21:24
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes az én környezetemben, aki határozottan és biztosan nem akar gyereket, az nem változott meg karikacsapásra sem 2, sem 5, sem 10 év múlva és a mai napig nem akar.


Mondjuk eleve ott kezdődik, hogy össze sem jövök olyan emberrel, aki akar, mivel ezt a kapcsolat elején letisztáztam minden exemmel, hogy gyerek szóba sem jöhet, úgy gondolja át a kapcsolatot. Ennek fejében jöttünk össze, majd házasodtunk meg a férjemmel, ő is pontosan úgy érez a gyerekekkel kapcsolatban, mint én. Ha közölte volna, hogy ő akar, nem jöttem volna vele össze, pláne nem mentem volna hozzá. Ha meg menetközben kitalálja, hogy de neki kell, akkor az a házasságunk végét fogja jelenteni, de szerencsére szó nincs erről. Ezek alap dolgok, amiket tisztázni kell már a legeslegelején, nem pedig évek múlva hallgatni, hogy a másik nyavalyog egy kölök miatt.


Nagyon remekül hangzik, hogy beadod a derekad, megalkuszol egy olyan dologgal kapcsolatban, ami egész hátralévő életedet visszafordíthatatlanul és gyökeresen megváltoztatja. Értelmes ember nem beadja a derekát, főleg nem egy ilyen fajsúlyú témában, de hát részben ezért is van ennyi inkompetens szülő, mert a párjuk b.szogatására beadják a derekukat, aztán vagy megbánják vagy nem.


"de ennél jobb dolog a világon nem történhet egy nővel"


Szerintem meg ennél rosszabb nem történhet. Nem ártana odatenni azt a SZERINTEM szócskát, mert hogy ez egyáltalán nem egy általános érvényű igazság. Akinek minden porcikája tiltakozik egy gyerek ellen, annak olyan messze van ez a legjobb dolog a világontól, mint innen Kína.


"De szomorú hogy ilyen sokan írjátok, h nem szeretnétek"


Már miért lenne szomorú??? Nem is értem. Szerintem egyáltalán nem szomorú, sőt! Én örülök, hogy egyre több ember vállalja fel, hogy biza a háta közepére se kéne gyerek és nem társadalmi elvárás miatt szaporodik, miközben ő maga alkalmatlan a szülő szerepre. Így is vagyunk bőven elegen a Földön, már most is túlnépesedési problémák vannak, semmi gond nincs azzal, ha valaki ezt nem tetőzi. És egy dolog, hogy jelenleg nem itt van túlnépesedés, de idővel minket vagy azokat, akik most születnek, is el fog érni a hatása, naiv és tudatlan, aki azt hiszi, hogy nem!

2021. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
92%

#41

Köszönöm hogy ilyen szépen kifejtetted.

Nekem is alapvető korai téma, hogy a partnerem akar-e gyereket. Ha igen, akkor kár egymás idejét rabolnunk. Ha a párom közölné hogy babát szeretne, akkor vége lenne a kapcsolatunknak. Szerencsére nem úgy néz ki, hogy ez a veszély fenyeget. :)

Ez a "beadtam a derekam" borzalmasan hangzik, ilyet mondjuk akkor használnék ha autót vásárolunk, vagy háztartási gépet - nekem más tetszene, de beadom a derekam és vesszük azt amit a párom mond.

A gyerekvállalásnak csak akkor van értelme, ha mindkét szülő őszintén szeretné és vágyik rá. Nem noszogatás miatt, hanem belülről jövő vágyból.

2021. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
82%

"Ez a "beadtam a derekam" borzalmasan hangzik, ilyet mondjuk akkor használnék ha autót vásárolunk, vagy háztartási gépet - nekem más tetszene, de beadom a derekam és vesszük azt amit a párom mond."


Pontosan, tök ugyanez jutott eszembe. Vagy mikor festenénk a szobát és nem jutunk közös nevezőre, én meg azt mondom, hogy jó beadom a derekam, legyen a kék, amit akarsz. Na de b*asszus, ezt eljátszani a gyerekvállalásnál?! Jó ég, valami egészen döbbenetes. Ez nem egy fal, ami ha mégsem tetszik átfestesz vagy egy autó, ami ha mégsem jó eladod és veszel másikat! Felelősségteljes, értelmes felnőtt ember semmiképp nem "adja be a derekát" a gyerekvállalásnak, ha amúgy egyáltalán nem is akart és idegesítette is őt minden, ami egy gyerekkel jár. Szerintem inkább EZ a szomorú, hogy emberek úgy házasodnak, hogy meg sem beszélnek ilyen alapvető dolgot, mint gyerekvállalás és menet közben jönnek elő a problémák, amit a másik megold azzal, hogy jó bár nem akarok szülni, de legyen, aztán vagy pokol lesz az életünk vagy nem....

2021. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
6%

Ti vagytok a mintapéldányai azoknak akiknek nem való gyerek, de legalább ezzel tisztában vagytok, és elég önzőek vagytok ahhoz hogy ne is akarjatok :)

Azért majd 20 év múlva is elolvasnám a véleményeket :) persze most úgyis hudetudjatok azt IS mi lesz 20 év múlva :)

2021. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
74%
Szülni még mindig nagyobb önzőség mint nem szülni de hat mindegy, gondolom te vagy az az ostoba ember aki azt szajkózza hogy kell a gyerek mert “mi lesz ha megorekszek”
2021. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
Megöregedek*
2021. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
79%

Te meg a mintapéldánya vagy azoknak az egybites embereknek, akik a legalapvetőbb dolog tisztázása nélkül jönnek össze/házasodnak, aztán akaratuk ellenére "beadják a derekukat", mintha csak valami plüss maciról lenne szó, amiről ha időközben mégis beigazolódik, hogy nem véletlen nem akartam, akkor lazán megválok tőle. Hát ez baromira nem így működik! Ja meg az anyák mintapéldánya vagy, remélem majd a gyerekednek is elmeséled, hogy amúgy én nem akartalak, csak apádnak beadtam a derekam. :)


"elég önzőek vagytok"


Ha-ha-ha. Mondja ezt, aki a férje/párja kedvéért szül egy gyereket úgy, hogy ő maga nem is akart, berizikózva ezzel azt, hogy a gyereknek meg lesz nyomorítva az élete, mert ha olyan helyre szület, ahol nem is igazán akarta egyik vagy mindkét szülő, akkor ez vastagon benne van a pakliban. Na meg hagyjuk már ezt az önzőség blablát, miközben az egész gyerekvállalás ÖNZŐSÉGEN alapul. Mert ÉN akarok, mert NEKEM kell valaki, akit babusgathatok, legyen valaki aki gondoz majd ENGEM, ha idős leszek és lehetne még sorolni, szóval ne add elő magad, mert egy fokkal nem vagy jobb attól, aki tudatosan nem szül.


"Azért majd 20 év múlva is elolvasnám a véleményeket"


Én is a tied. :) Azt hiszed a gyerekvállalást nem lehet megbánni, főleg ha nem is voltál benne biztos? ) Ohh, majd koppansz te még.


"persze most úgyis hudetudjatok azt IS mi lesz 20 év múlva :)"


Igen képzeld tudjuk azt, hogy mit akarunk az életben és mit nem akarunk, lévén hogy felnőtt emberek vagyunk és képesek vagyunk önállóan eldönteni mi a jó nekünk. Vagy ezt csak az tudhatja, aki gyereket szül? :D

De ugyanilyen alapon ezt mi is mondhatnánk neked, elvégre te honnan is tudod, hogy 20 év múlva ,de akár csak 5-10 év múlva nem bánod meg pl, hogy külső kényszer hatására szültél, hmm? Ja, hogy sehonnan, de azért oktatnál másokat. Szánalom.

2021. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
91%

#44

Szóval aki úgy gondolja, hogy a gyereknek az a jó ha mindkét szülő vágyik rá, annak nem való gyerek?

Ezt kifejtenéd, megindokolnád bővebben? Nem teljesen értelek...

2021. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
16%

Nem, én egyáltalán nem bántam meg és nem fogom megbánni, mert ahogy írtam is, a legcsodálatosabb dolog ami nővel történhet. A “beadtam a derekam” megfogalmazás látom nagyon bejött nektek, így legalább van min lovagolni :D én nagyon örülök hogy “beadtam a derekam”, mert mikor már a pocakomban volt és jött az ösztön, az anyai ösztön, az csodálatos! és nem zavar hogy ezt nyalasnak tartjátok és ti most ezzel nyugtatjatok magatokat, h fuuuj de csúnyán hangzik :)

Valamiert mégis utáltok minden gyerekvallalót, lehet mélyen irigység van a dologban? Nálatok mi az ok? Rossz volt a gyerekkor? Vertek kiskorodban? Egyéb traumák? Vagy lehet a pár nem stimmel?!

2021. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

#49

Ja, könnyebb így, hogy "biztos irigyek vagytok".

Engem továbbra is érdekelne, hogy miért nem való gyerek annak, aki szerint az a jó ha mindkét szülő vágyik a gyerekre....

2021. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!