Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt Magyarországon ismertek...

Itt Magyarországon ismertek háztartásbelit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 15:33
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon sok van. Főleg az iskolázatlanabb rétegben szinte úgy nevelik a mai napig a lányokat, hogy nincs is perspektívájuk másra, mert nekik ez a "dolguk".
2021. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
35%

Nővérem csak addig volt otthon a gyerekkel, míg be tudta adni bölcsibe(2 éves koráig), utána ment vissza a vendéglátásba!

Vagy ő, vagy a gyerek apja vitte a bölcsibe (aki épp ráért), utána meg az oviba. Délután is ugyanez volt a helyzet.

8 éves korától meg gyakran volt otthon egyedül a gyerek késő délutánig, mivel a szülei dolgoztak. Megtanulta, hogyan zárja be az ajtót, hogyan menjen haza gyalog egyedül.

Mégis már 12 éves, és nem elkényeztett puha senkiházi, mint a mai gyerekek nagy része!

Ugye, mikor 1 buszmegállóra laknak az iskolától, de apuciék autóval viszik iskolába a fiacskájukat/lányocskájukat, és csodálkoznak, hogy olyan lesz a gyerek, amilyen, mert mindig ki van nyalva a hátsója...

Ismerek más vendéglátós nőt is, aki egyedül neveli a lányát, és sokszor nincs otthon, a gyerek meg 10 évesen már "minifelnőtt": tud főzni is, ha kell!

Úgyhogy, nem mindenkinek jut Hajdú Péter meg Andx Vajna vagy valamilyen másik gazdag pasas!

2021. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
12%

16 - os vagyok: Lepontoztak az érintett hölgyemények, mert fáj az igazság, hogy ezt művelitek, mi...?😅😂

Nincs ezzel baj, mert én is ezt csinálnám, ha jó bulának születtem volna! Minek szenvednék egy Hipermarketben 150 ezerért, ha lenne, aki eltartana?

Na jó, igaz... Nem árt szépnek is lenni hozzá, hogy egy gazdag pasast be tudjon hálózni egy nő! Elnézést!😂

2021. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
91%
Ismerek htb-t, nagyon gazdag gyermektelent is, átlagnál kissé jobb anyagi körülmények között élő anyukát is. Annyi, hogy egyiküket sem gyűlölöm csak azért, mert merészelnek úgy élni, ahogy nekem nem telne rá. Sőt, azért sem fogom rájuk okádva fröcsögni a szennyet, mert nekik kevésbé fontos a karrier.
2021. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
90%

Na a nőgyűlölet azért kézzel fogható...miközben HERÉK országa vagyunk.

Nekem nincsen gyerekem, de amit én látok: anyuka dolgozzon, mellette gyerekkel ő foglalkozzon, meló után főzzön-takarítson, jól nézzen ki a férj akármilyen kövér, és igen a legtöbb nő sokat dolgozik és szar fizetésért itthon. Ez az ÁTLAG.

És most a kérdésre:

Én addig néztem le picit a gyerekkel otthon maradó nőket, amíg rám nem bízták rokonok a két kisgyereküket pár napra...na b---zmeg.


Elegem van abból, hogy a htb-k vannak folyamatosan szidva, meg a nők bármiért lek-rvázva-aranyásózva miközben a legtöbb nőismerősöm és én is, jó ha két évente egyszer eljutunk a Balatonra, 10 órát dolgozunk, és igen én is utaztam napi 3 órákat oda-vissza melóba, de utána vacsora-másnapra ebéd "illet".


Arról miért nincsen szó, hogy mennyi férfi b-szik bármit segíteni, vagy mondjuk hogy a feleségre hárul a legtöbb esetben a férj szüleinek ápolása is?

És ez csak két példa.

2021. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
64%

Ismerek, de nem irigylem őket, bár úgy tűnik fenékig tejfel az életük, de hosszú távon egy egészséges ember nem elégedhet meg ennyivel.


Ő is pszihologushoz jàr, akit ismerek, mert érzi, hogy csak ennyi lenne, ezért születtem meg, hogy csak pangjak, idő előtt kiégjek, céltalanná, depresszióssá, életunttá, függővé váljak?

Az emberek valamilyen szinten megvetik a semmirekellőket, nem lehet rájuk felnézni, nem lehetnek soha pozitív minta, hiába perfekt, csillogó az életük.


Az ember fejlődőképes, teremtő, alkotó lény, én úgy gondolom, igenis mindenkinek szükséges a lelki egészségének megőrzéséhez, hogy valahol a világban fontos, igény van rá, a személyiségére, a munkájára, kreativitására, segítőkészségére.


Úgy gondolom, hosszútávon nem lehet kiegyensúlyozott egy ember, ha nem csinál semmit, mert az csak passzív vegetálás, hisz nem szobanövénynek születtünk, nem igaz?

2021. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
17%
"Na jó, igaz... Nem árt szépnek is lenni hozzá, hogy egy gazdag pasast be tudjon hálózni egy nő! Elnézést!😂" És, Hajdú Péterkét szidod? Vagy mindig csak a nők vannak elővéve?
2021. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
70%

"Az ember fejlődőképes, teremtő, alkotó lény, én úgy gondolom, igenis mindenkinek szükséges a lelki egészségének megőrzéséhez, hogy valahol a világban fontos, igény van rá, a személyiségére, a munkájára, kreativitására, segítőkészségére."


Na és ez egészen pontosan hogy függ össze a háztartásbeliséggel? Hja, a sztereotípiák, ugye. A HTB vagy iskolázatlan aranyásó, vagy minimum 5 gyereket nevel, miközben apu halálra dolgozza magát....Tévedés. Nem Magyarorszagon elek, de amig ott eltem se ez volt a jellemzo a kornyezetemben és most sem. Az ismerettsegi körömben a htb-k többségének normális végzettsége van, amiben annak idején dolgozott is. A személyiségét kamatoztatja az ismerősei, barátai között, a munkája gyümölcsét a családja, barátai elvezik, a kreativitását kb bárki, ahogy a segítőkészségét is. Attól, hogy nem dolgozik napi 8 órában egy munkahelyen, még hasznos tagja a társadalomnak anélkül, hohy átlag juli tudna róla.

2021. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk eléggé érdekes hogy olyanra aki tisztességgel elvéhez minden házimunkát neveli a gyermeket rendezi a kertet is ez miért kevesebb munka mint ha valaki a gyárban a szalag mellett nyomja a piros gombot ??! Biztosan az nagyobb munka mint az előzőek ?!! Nem kellene álszentnej lenni
2021. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
20%
29es ezt a nők többsége is megcsinálja munka MELLETT, úgy hogy nem kell eltartani.
2021. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!