Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt Magyarországon ismertek...

Itt Magyarországon ismertek háztartásbelit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 15:33
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
59%
#30, úgy érted, hogy a 12 óra munka mellett? Ugyanolyan hatékonyan? Dehogy. Foggal-körömmel, amit már nagyon muszáj. Közben kiégnek, elfásulnak, és a kamaszodó (sok esetben lusta) kölykükkel veszekednek, hogy ők is mozduljanak már meg végre, aki kölykök idejönnek sivalkodni, hogy de miééért..?
2021. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
15%
31es ha valakit kitartanak az a minimum hogy minden csillogjon, naponta 3 fogásos friss meleg étel, este lepedőakrobatika mikor a férfi megkívánja stb...hiszen ezért fizet a nőnek.
2021. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
75%

Pont ez az, azért írtam, az ember alkotásra, teremtésre született, a hàzimunka szerintem olyan munka amit mindenkinek megkell csinálni, egy m rutintevékenység, mivel minden nap ismétlődik, így nem kreatív, úgymond szükséges, hogy emberi körülmények közt tudjunk élni.

Kell egy munkahely vagy vállalkozás vagy ha valaki nagyon gazdag egy karitatív, szociális tevékenyseg ami más mint az otthoni, hogy kiragadja a nőket az konyha, takarítás, gyereknevelés triumvirátusából, levegőváltozás, ha úgy tetszik, egy építő más közeg mint a biztos, megszokott.

Mellesleg mástól

függeni sem jó, hisz ha bizakodóak vagyunk, hogy sosem dob ki a párunk, akkor is történhet sajnos végzetes baleset, benne van a pakliban. Akkor legalább nem csúszik ki az ember alól a talaj.

2021. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
94%
MOndjuk más kérdés, hogy ez megint olyasmi amihez kívülállónak semmi köze, ha valaki az akkor az, rá és a férjére tartozik, senki másra a dolog.
2021. máj. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekünk egy ilyen rokonunk van és úgy tudom, amerikában sokkal gyakoribb ez, míg itthon nem igazán hallok ilyen családokról, szóval kíváncsi voltam, mennyire elterjedt ez Magyarországon.

A mi rokonunk fiatalon tanárként dolgozott kb. 1 évig, de amikor gyerekeik születtek a férjével, otthon maradt és végül sose ment vissza dolgozni. A férje 6 számjegyű fizetést visz haza havonta, szóval tényleg nem sok értelme lenne dolgoznia, de én furán érezném magam, ha azért tanulnék évekig, meg diplomáznék le, hogy végül ne is vegyem hasznát.

2021. máj. 24. 13:30
 36/47 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, vannak olyan emberek akiknek nem lényeg hogy bármi hasznosat tegyenek a társadalomnak.
2021. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Metionin ***** válasza:
81%
Igen, elég sokat. Ahol felnőttem, elég nagy a munkanélküliség, gyakori, hogy egy pár egyik tagja nem dolgozik, sajnos előfordul az is, hogy egyik sem. Bár nem tudom, hogy lehet-e háztartásbelinek nevezni azt aki segélyen van otthon és nem is keres munkát. Vannak akik elfogadják a közmunkát ha épp van, de gyakori, hogy ha egyik fél dolgozik, akkor a másik már nem megy el dolgozni "annyi pénzért". Ilyen helyzetben én úgy láttam, hogy arrafelé több a férfi. Nőknél 2 típus van, az egyik aki sosem dolgozott, gyerekek előtt sem, a másik aki dolgozott de aztán elkezdett szülni és vagy folyamatosan otthon van a gyerekekkel, vagy az utolsó gyerek után nem ment vissza munkába.
2021. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 flora08 ***** válasza:
90%
Megdöbbentő egy-két hozzászólás...miért kell kitartott k****-ként tekinteni minden nőre, aki nem dolgozik? Igen, vannak olyanok, akikről írtok, de közel sem mindenki! Van olyan kolléganőm, aki kb. 10 évig nem dolgozott, amíg kicsik voltak a gyerekei otthon volt, később újra munkába állt. A barátnőm azt mondta, neki nagyon jó visszagondolni arra, hogy az anyukája várta otthon, ahogy megérkezett az iskolából, mindig volt idejük beszélgetni. Később ő is visszament dolgozni. Nem látok ebben semmi borzasztó dolgot.
2021. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó kevered a szezont a fazonnal, gyeden, gyesen lenni az teljesen mást jelent mint háztartásbelinek lenni.

A gyed alatt csökkentett fizut kapsz, azért, hogy pici gyereket 0-24 ben felkészíts fizikailag és lelkileg a közösségi életre, akinek gyereke van mindenki eltölt két- három évet otthon a gyerekkel, de ha lejár mennek vissza dolgozni, a gyerekek meg bölcsi, oviba.

A háztartásbeli aki nem dolgozik munkahelyen, hanem otthon van ès a család hétköznapi dolgait csinálgatja.

2021. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 flora08 ***** válasza:
79%
39, ne haragudj, de nem keverek össze semmit. Nem úgy jött ki a 10 év, hogy jöttek sorban a gyerekek, és úgy hosszabbodott a gyed/gyes ideje, hanem amikor az letelt, önszántukból maradtak otthon, nem volt fizetésük. A barátnőm (akiről írtam) volt a legkisebb gyerek, nem gyesen volt az anyukája, nem kistesóval volt otthon.
2021. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!