Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem, nem...

Mit tegyek? Úgy érzem, nem bírom tovább ezt a sok fájdalmat már...

Figyelt kérdés
Jövőhéten fognak császározni, 38 hetes kismama vagyok. A férjem elvonókúrán 2 hónapja, az is nagyon megviselt, de legalább elment, mert mondtam neki, hogy ha nem teszi, elhagyom és nem fogja látni a babát. Viszont ez még nem volt elég fájdalom, ekkor nem tudtam, hogy rosszabb is jöhet... 2 hete meghalt apukám, váratlanul. Nem tudom elfogadni, hogy többet nem jön, nem járkál, nem létezik... Nagyon hiányzik. Azóta teljesen magamba zuhantam, nagyon depressziós vagyok. Hallgatom anyukám mennyire szenved, ordít utána. Kiabálja, hogy miért hagytál itt, mikor örömöt vártunk ,s bánatot kaptunk. Félek, hogy még neki is baja lesz. Teljesen összetörtem lelkileg. Nem tudom, mihez kezdjek. Nem tudom elfogadni, hogy elment apukám és nem élte meg az unokáját. Mindemellett köhögök is allergiás alapon, mintha mindent rám adott volna az Isten. Nagyon erős személyiség vagyok, mindent kibírtam idáig a baba érdekében, hálistennek ő egészséges. de most teljesen pesszimista lettem, nem tudok semmi jóra számítani, és már arra gondolok, hogyha meghalok a műtét közben, az sem lenne csoda. Nem tudom mitévő legyek. Nem vagyok képes ennyi fájdalmat feldolgozni. Teljesen depressziós lettem, eltávolodtam az emberektől, barátaimtól is, hiába keresnek, nem érdekel senki sem, rosszul vagyok, s halálfélelmem van.

2021. jún. 2. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
34.hétben vagyok, anya februárban halt meg, segítettem várandósan gondozni. Végig néztem, ahogy a betegség egy emberi roncsot csinál belőle. Azóta se éjjelem, se nappalom. De anya nagyon várta ezt a babát. Nem hagyhatom el magam sem a baba sem anya emléke miatt. Én elhiszem, hogy bele akarsz halni én is sokszor érzem, hogy bár utána mehetnék. De anya nem ezt akarná. Ahogy a te apud sem. Nem azt akarná, hogy utána menj, azt szeretné hogy rendesen felneveld az unokáját. Ha ez nagyon nem megy, kérj segítséget. De jelen állapotban csak ártasz a babának.
2021. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Ez most nehéz időszak, de túl leszel rajta! Tarts ki, ha megérkezik a pici,akkor a sok bánat után végre jut öröm is, miatta megéri kitartanod. Most ebben az állapotban nem jó, ha anyukáddal vagy összezárva, természetes a gyász, de neked most várandósan inkább erősítésre van szükséged, és együtt nem biztos most jó, lehet csak "lehúzzátok" egymást.

Kitartást kívánok és sok örömöt a picivel!♥

2021. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, most egyszerűen összejöttek a dolgok. Az ilyen időszakot túl kell élni. Kérdezd meg a védőnőt, hátha kaphatsz valahol segítséget, szerintem fontos lenne. Leszel még boldog. Most ki kell bírni, és ki fogod bírni. Már eddig is mennyi mindent kibírtál.
2021. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Szia ez most neked egy nagyon nehéz időszak . A baj csőcsstől jön szokták mondani ,de tényleg igaz. Kitartást kívánok és ne aggódj a babád majd mindent kápótolni fog (tudom közhelynek hangzik,de nem az) . Sok erőt kívánok neked ❤️
2021. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, nagyon sok családban történik ez - még ha nem is vagy rá tudatos -, az egyik jön, a másik megy...

Engedd el édesapádat szeretettel, és koncentráljál a kicsidre. Most őt kapod édesapád "helyett".

2021. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem beszélj az orvosoddal, ö biztos tud segíteni, hoyg eljuss olyan pszichológushoz, aki segíteni tud átjutni ezeken a megrázkódtatásokon. A mostani lelkiállapotod a babának is árt, már csak az ö érdekében is keress fel egy szakembert!
2021. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen kérj segítséget! Ezek komoly dolgok, amiket nem egyszerű feldolgozni. Le a kalappal, hogy még így bírod egyedül, támasz nélkül. ❤️ Viszont a barátaid elől ne zárkozz el!
2021. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a legjobb orvosság úgy is a gyermeked lesz, kitartás :)
2021. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát nehéz helyzetben vagy, kitartást kívánok, próbálj meg sokat aludni! A gyászhoz mindenképp kell kis idő, akár anyukáddal együtt is elmehetnétek pszichiáterhez, hogy segítsen.
2021. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sellolany válasza:
59%

Ha van lehetőséged, keress egy gyászcsoportot, ott nagy támogatást kapnál, szerintem csak szintén gyászolókkal lehet rendesen beszélgetni. Barátok, rokonok jó esetben meghallgatnak, de inkább olyanokat mondanak, amivel csak több fájdalmat okoznak. Ha anyagilag megteheted, kezdj el pszichológushoz járni, bár az keveset segít, s hosszú folyamat.

Szülés előtt nem tudom, mit lehet, de ha bírsz valamit mozogni, sportolj, sétálj egy erdőben, vagy apró mozdulatokat téve figyelj a testedre.

2021. dec. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!