Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan meglepő sokak...

Miért olyan meglepő sokak számára, hogy nem minden család nagy, szuper és összetartó? Szerintetek melyik a gyakoribb: nagy, hatalmas, összetartó család, vagy kevesebb tagú család, esetleg azok is csak lazán éldegélnek egymás mellett?

Figyelt kérdés
Kicsit meglepődtem ma, beszéltem egy ismerősömmel, aki szerint az esetek többségében igenis a család az, ami kitart az ember mellett, míg a barátok nem. Mondom neki, na azért ez nem így van minden esetben, majd a beszélgetés egy pontján megkérdezte, hogy mi, hogy mi nem tartunk össze? Mondom neki nem állunk egymáshoz olyan nagyon közel, csak 1-2 ember igazán. Erre, hogy ő mennyire sajnálja... Értetlenkedtem, mert szerintem sokan vagyunk így, meg ezen nincs is mit sajnálni. Vannak a szüleim, amíg éltek a nagyszüleim, meg néha a két nővéremmel találkozunk (2-3 laza alkalom az évben) és ennyi. Baráti körömben is kb. ez a helyzet, gondoltam megkérdem akkor már a GYK-s közösséget is, nálatok hogy van ez. Nem érzem, hogy bármiből kimaradtam volna, nem hiányoznak a kéretlen rokonok, akikhez esetleg jó képet kellett volna vágnom akkor is, ha nem is kedveltük volna egymást, és az se hiányzik, hogy még a szűk családdal is sülve-főve együtt kelljen lennem, mert hát család... A többiek is így vannak ezzel nálunk, mi nem vagyunk azok a nevetve és sírva összeboruló típusú emberek. Félreértés ne essék nem utáljuk egymást, egyszerűen ilyen a kapcsolatunk, ezek az igényeink. Környezetemen elnézve szerintem ez az ismerős is inkább csak a társadalmi rózsaszín sztereotípiának akart megfelelni, mert azért nem gondolom, hogy olyan nagyon meglepőt mondtam volna...

2021. jún. 5. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert a médiából, reklámokból ez árad, hogy hatalmas családi banzájok stb, ebből hiszik sokan hogy yilen.
2021. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is elég bonyolult a családi helyzetem (elvált szülők, sok dráma), de a 2 bátyámmal(lány vagyok) nekem mindig szoros és jó volt a kapcsolatom, viszont volt, hogy ők ketten egymáshoz sem szóltak hónapokig (mára szerencsére jóban vannak). Számíthatunk egymásra, plusz anyu, apu is ott van, ha baj van, csak egymást gyűlölik. Van egy nagymamám (többi nagyszülő kiskoromban elhúnytak már :( ), vele is szoros a kapcsolat. Viszont keresztapámmal, nagybátyáimmal évek óta semmi, van kb 11 unakotesóm, de utcán sem futunk össze kb soha, fel sem ismerném szerintem őket. De így nem is hiányoznak.

Van egy lány, aki anyum keresztlánya, kb egyidősek vagyunk, vér nincs közöttünk, de ő az én unokatesóm, és én is neki <3

Fura story: Egyszer volt 1 osztálytársam, aki nem hitte el, hogy engem bátyám szokott megölelni és puszit adni, és hogy milyen jól beszélgetünk... Igaz, neki mostohabátyjai vannak, de hitetlenkedett, szerintem mai napig azt hiszi, hogy hazudtam. Pedig igaz, bátyáim szeretnek ölelkezni, egymást is akár, ez amolyan medvés szeretet :).


Párom szülei voltak egyébként az első szülők, akiken látom, hogy tényleg szeretik egymást, jól megvannak, lassan 30 éve házasok és mintha mese lenne: az apa segít a háztartásban, együtt főznek, nevetnek, ha az apa hazajön melóból ölelés, puszi. Naaa ez. Ez nekem annyira különleges volt 16 éves léttemre. Pedig nem egy osztálytársamnál voltam és láttam szülőket...

Szerencsére párom hogy így nevelkedett, velem is ilyen, érezhető, hogy hatása volt a szülei kapcsolata a mi kapcsolatunkra. (10éve vagyunk már együtt és a szülei nem változtak, ahogy mi sem ^^.)

2021. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12-es ilyen nekem is van valóban, hogy bizonyos személy sokkal inkább családtagom (pedig nincs biológiai kapcsolat), mint olyan, akivel csak azt dobta a gép, hogy a dns-ünk egy bizonyos százaléka közös legyen. Jó olvasni viszont, hogy milyen szép kapcsolatod van a pároddal! :)
2021. jún. 6. 01:36
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk mindig addig jó a család, míg minden rendben. Amint beüt a gebasz, mindenki jópofizik tovább, segítségadás nulla, de legalább jól kibezsélik egymás közt, xy mit csinál szrul, meg persze kioktatás ezerrel.


Szóval inkább eljöttem 1000km-re, és évente 2-3x eltöltök velük pár órát, úgy kibírhatóak.

2021. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na igen, ilyen sztorikat hallva és látva vagyok én is úgy, hogy jobb az, ahogy mi élünk. Gyakorlatilag nincs is rokonságunk, kimondhatom ténylegesen. Egy nagybátyám van, anyám beszél vele néha telefonon, és ennyi, nekem még ennyi kapcsolatom sincs vele, és jól van ez így. A többiek meg szanaszét Európában, még a nevüket sem tudom.
2021. jún. 6. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!