Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e felnőtt embert gyámság...

Lehet-e felnőtt embert gyámság alá helyezni akarata ellenére?

Figyelt kérdés
Olyan emberről van szó, aki nem tudja beosztani, kezelni a nyugdíját, és számlatartozásai vannak, azon kívül 100ezer forintos telefonszámlákat gyárt. Helyette sajnos nem tudjuk kifizetni a tartozást, mert nekünk sincs miből, mi is máról holnapra élünk, támogatásunk nincs, és félünk, hogy a hitelre vásárolt lakásunkból is kitesznek, ha így folytatja. Sajnos a telefonszámla a mi nevünkre érkezik, ezért azt ki kell fizetnünk, de nem tudjuk miből. Ezért érdekelne, hogy akarata ellenére, gyámság alá lehet-e helyezni, hogy a pénze kezelve és beosztva legyen, mielőtt még az ő és a mi lakásunkat is elárverezik. Köszi előre is annak, aki válaszol. Esetleg még annyit, hogy mi a menete ennek az eljárásnak.
2010. aug. 26. 07:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a baj az, hogy hiába korlátozzuk le a telefonját, akkor majd nem fizeti be a rezsit és kikapcsolják az áramot, gázt. Azt pedig egy rendes ember nem tudja elnézni, hogy az anyja a saját hülyesége és költekezése miatt kerül ilyen helyzetbe. Nem marad más nekünk kell kifizetnünk, ha nem akarjuk, hogy áram nélkül maradjon. A másik baj, hogy akkor meg mi maradunk áram nélkül, mert akkor a sajátunkat nem tudjuk befizetni. Szerintem ez elég nyomós indok arra, hogy valaki segítséget kapjon egy gondnoktól a pénz beosztásához. Ezzel nem rosszat akarunk neki.
2010. aug. 26. 10:24
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 8:08 vagyok, nálunk is az anyósom az! Képzeld felvett egy rahedli hitelt és amióta beteg lett, dolgozni nem tud a nyugdíjja elmegy a hitelekre és már a számlákra sem elég kaját gyóygszert, mosószert plusz sztámlákat mindent a párom és a tesója fizetnek, még a 20000-et is az áram visszakötésére, mert még csak nem is szól, hogy kikapcsolási felszólítót kapott. A probléma csak az, hogy lassan tönkremegyünk ebben. Emiatt a villany ügy miatt két napon múlt, hogy nem maradtam két gyerekkel áram nélkül. Nálunk csak az a gond, hogy nem tudjuk mi legyen, mert a gondnok sem tud a semmiből gazdálkodni. Persze legalább, akkor nem venne le a nyugdíjából pénzt és akkor legalább több jutna a számlákra.

Most figyelj jön a poén! :

Anyós azt híreszteli amerre jár, hogy elvesszük a nyugdíját és ezért nincs pénzze. A sógornőm munkahelyén meg jó hangosan előadta, hogy sietnie kell, mert megy a hajléktalan szállóra ebédelni. Eközben mi 4-en (sogorom sogornő párom én) időt, pénzt nem kímélve elhalmozzuk mindennel (olyan szalámit visz neki a párom, amit a gyerekeknek nem tudok megvenni, amióta megy a cirkusz)

2010. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Úristen! Hát ez borzasztó. Gyakorlatilag ti és a gyerekek nélkülöztök, csóróskodtok azért, mert az anyós szórja a pénzt. És még ő van megsértődve. Hát nálunk ugyanez van, még ő mer ordibálni, hogy mit képzelünk mi ezzel a gondnoksággal, ő igen is el tudja tartani magát. Hogy kinek akar hazudni én nem tudom, talán önmagának.De ettől nem oldódik meg a probléma. A gondnokság alá helyezés azért lenne nektek is jó, mert legalább nem tudna újabb hiteleket felvenni. Hidd el eljön az idő, amikor kitesznek benneteket is a lakásból, ha nem állítja le magát. Már pedig, aki fel sem fogja, hogy milyen ártalmas a viselkedése, az újabb és újabb hülyeséget fog elkövetni, sajnos. Bár meg lehetne velük érteni, hogy az amit csinálnak, az komoly veszélyt jelent a környezetükre és önmagukra nézve.
2010. aug. 30. 10:27
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megint én vagyok! Azt reméljük nem tud újabb gondot csinálni, mert nálunk hagyta a személyi igazolványát és nekem nem sürgős visszavinni.

A gondnokságosdi nekünk nem jó, mert olyan jól manipulálja az embereket, hogy az ismerősei úgy tudják, hogy a gyerekeknek vette fel a hitelt és a nyugdíját is elvessztük. A végén még kitalálja a gondnok, hogy fizessük vissza a hitelt.

2010. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Igazad van. Mi is attól tartunk, hogy a végén mi járunk rosszul, ő is jól manipulál nagyon. Mestere a manipulációnak. Érdekes módon, mindig akkor gondolkodik betegesen, ha a mi bőrünket viszi vásárra. A saját sorsáról van szó, akkor elég jól vág az esze.
2010. szept. 6. 09:46
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia Sorstárs! Mi újság veletek? Képzeld én a héten épp a gyermekem iskolájában jártam, mert a tanító néni üzent a gyerekkel, hogy ne hanyagoljuk el anyóst. Hát bementem és szépen próbáltam jelezni a tanárnőnek, hogy a gyerekemet, azért kell iskolapszihológushoz hordanom, mert anyós olyanokat mond neki, hogy folyton miatta sír, meg a füle hallatára nekünk olyat, hogy nekimegy a Dunának. Próbáltam megértetni a pedagógussal, hogy szeretném ettől a dologtól a gyereket olyan távol tudni, ahogy csak lehet. Erre közölte, hogy a gyereket ne akarjam kivonni a családból, meg, hogy Ő nem akar beleavatkozni családi dolgokba, de ha a gyerek azt látja, hogy mi nem gondoskodunk anyósról, akkor majd Ő se fog rólunk. Gondolom anyós találkozott a nővel és előadott egy jó kis sztorit. Csak az a gond, hogy a gyerek még csak alsós és az öccsét is szeretném(?) (vagy csak szerettem volna?) ebbe az iskolába iratni.
2010. okt. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Látod milyen jól manipulálja a környezetét az anyósod? Gyakorlatilag a tanár is mellé áll. Persze neki fogalma nincs semmiről, de azért mondja az okosságokat, amiket persze mi is tudunk és mi is így vélekedünk, ha olyan emberről van szó, aki szeret, becsül minket. De olyan embert én sem szívesen támogatok, és én is messziről elkerülök, aki folyton szart kever. Teljesen igazad van, te nem az anyósodhoz mentél hozzá, sok gyereknek nincs nagymamája, mégis megvannak. Ilyen emberrel nem szabad, hogy tartsa a kapcsolatot, mert egy gyereket könnyű befolyásolni, és az anyósod meg is teszi, csak, hogy maga mellé állítsa.Az meg kinek jó? Csak neki.


Én már ott tartok, hogy nem érdekel, amíg nem hallok róla. Persze a gondnokság nem jött össze, mert a család azt mondta, hogy a nyakukra ne vigyük a gyámot, mert megbánjuk. Most nekünk kell eltartanunk a nőt, az meg jót röhög a markába, és ha beszélni szeretnénk vele, hogy kérjen segélyt, lecsapja a telefont. Egyszerűen nem akar változtatni az életén, csak másokon élősködni.És ez olyan jól megy neki. A baj, hogy még a fia is elnéz neki mindent, így pedig az életben nem fog változni semmi. Azt megmondtam, hogy ha gyerekünk lesz, nem fogom tőle elvenni a pénzt és az anyósomnak adni, így sincs sok, úgyhogy tanuljon meg 50 évesen a saját lábán megállni, ahogy minden ember teszi. Ő sem kivétel. Na mindegy nem is idegesítem magam.

2010. okt. 8. 14:14
 18/26 A kérdező kommentje:
Ja és sok sikert és valami jó megoldást is nektek.
2010. okt. 8. 14:16
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek én már megint szemezek a nyugtatómmal, különösen amióta újabb ismerőst "látogatott meg a drága anyósom". Pénzt ment kérni előadta a nagyjelenetet, hogy mi nem gondozzuk, meg, hogy azért haragszunk rá, mert el akarjuk adni a feje fölül a lakást Ő meg nem megy bele! Istenem... Még ilyen képtelenségeket...

Ők talán nekünk hisznek, csak tudod... néha az is elég ha a kétség ott motoszkál az emberek fejében.


Ha a párom nem állna ki mellettem, én már összepakoltam volna a 2 gyereket, eladtam volna mindent (már úgy értem mindent ami csak és kizárólag a miénk!!!) és nekiindulnék a két gyerekkel a világnak. (Angliában vannak barátaink, akik a kezdeti nehézségeknél segítenének.)

A gond az, ami nálatok, bármerre indulunk falakba ütközünk. Nincs segítség, csak bírálat, hogy amit évek óta a pénzünkön és az időnkön felül még és még adunk az semmi.

Kitartást nektek és írj néha, ha épp úgy érzed nem bírod és kell valaki, aki megért.

2010. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szia! Megint a sorstárs mi újság nálatok?

Remélem nálunk lasssan megoldódik a helyzet, anyóst fel tudtuk vetetni egy szoc.otthonba és már majdnem egy hete benn van. :)

Nagyon jó hely, de amilyen hülyék vagyunk elkezdtünk anyósnál pakolni és szépen kerülnek elő a ki nem fizetett számlák a fizetési felszólítók és a hitel felmondó levelek. Most ott tartunk, hogy bár a lakáson "csak" haszonélvezete van, vagy az otthont fizetjük vagy a lakást eladjuk és elmegy az egész a hitelekre, mi meg fizethetjük az adót.

2011. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!