Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e felnőtt embert gyámság...

Lehet-e felnőtt embert gyámság alá helyezni akarata ellenére?

Figyelt kérdés
Olyan emberről van szó, aki nem tudja beosztani, kezelni a nyugdíját, és számlatartozásai vannak, azon kívül 100ezer forintos telefonszámlákat gyárt. Helyette sajnos nem tudjuk kifizetni a tartozást, mert nekünk sincs miből, mi is máról holnapra élünk, támogatásunk nincs, és félünk, hogy a hitelre vásárolt lakásunkból is kitesznek, ha így folytatja. Sajnos a telefonszámla a mi nevünkre érkezik, ezért azt ki kell fizetnünk, de nem tudjuk miből. Ezért érdekelne, hogy akarata ellenére, gyámság alá lehet-e helyezni, hogy a pénze kezelve és beosztva legyen, mielőtt még az ő és a mi lakásunkat is elárverezik. Köszi előre is annak, aki válaszol. Esetleg még annyit, hogy mi a menete ennek az eljárásnak.
2010. aug. 26. 07:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Szomorúan olvastam a soraitokat, és teljes mértékben egyet tudok érteni veletek! Nálunk is hasonló a helyzet,annyi(pozitív) különbséggel, hogy EDDIG nincs kifizetetlen számlánk.Anyósnak mobilt adtunk,amit vagy feltölt magának vagy nem.A párommal nem vagyunk házasok,csak együtt élünk 3man.Anyósom idióta, kiutált engem minden nyilvánvaló ok nélkül.Az elején mondta h tegezzem,ma azzal kelt,hogy magázzam a továbbiakban.A postaládáról lekaparta a nevem, és kérdezgeti mikor költözöm végre el, mert ő a fiával akar élni.A fia természetesen mondta hogy ő jön velem,bárhova megyünk.Anyósom nem tudná kifizetni a teljes téli rezsit, és ha elköltöznénk eladósodna a lakás, mert így sincs nekünk sem sok pénzünk, alig tudnánk fenntartani egy albit is.Külön kaját veszünk,meg mindent(még mosogatószivacsot is)És anyós mindent kiönt, kidob a kukába ami a miénk, a mi fűszereinket használja(pedig sokkal több van neki)A mi akjánkat eszi.Állandóan kipakolja a cuccaimat a szekrényből azzal a célzással, hogy elmehetnék már.Ő parkinson kóros, de gondoltuk hogy gondnokság alá kéne vetetni,de ő is jól manipulál, és hazugságokat terjeszt mindenkinek. Lassan az őrület határán vagyok.. Bocsi hogy ilyen hosszura sikeredett..De higyjétek el, megértelek titeket!
2011. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 szella válasza:
100%

Sziasztok!

Hasonló cipőben járok anyámmal. Írjatok, hogy alakultak a dolgok? Sikerült-e a gondnokság és ha igen, hogy vált be?

2013. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk végül az otthon megoldás lett, bár ott is voltak gondok (anyósom meglopta a szobatársát), de ott jól érzi magát és a párom is nyugodt, hogy ott mindene megvan, az adósságokat apránként kifizettük. Mi túléltük remélem nektek is szerencsétek lesz többiek. (egy sorstárs)
2015. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 szella válasza:
Otthonba saját akaratból (vagy gondnok akaratából) mehet. Nálunk egyre rosszabb a helyzet. Én vagyok a megtestesült GONOSZ, neki meg már letiltották szinte a teljes nyugdíját. A maradékból cigit vesz meg vodkát. A rezsijét már nem tudom fizetni, a villanyból tudok kiszállni előrefizetős mérőórával
2015. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
szia, hát az otthont, amikor megemlítettem kitört a cirkusz, anyósom hetekig látni se akart. Végül a családsegítőhöz fordultunk, egy nő járt néha anyóshoz, és rájött mi a szitu. A családsegítős nő beszélte rá végül anyóst az otthonra, kitöltötte a papírokat és beadta.
2015. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 slay sylver válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz, amit tudni szeretnél

2016. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!