Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megőrizni a jó...

Hogy lehet megőrizni a jó kapcsolatot a szüleimmel annak ellenére, hogy ellenzik, hogy összeköltözzek a párommal házasság nélkülösszeköltözést?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok tapasztalata érdekelne, akiknek a szülei ellenzik az összeköltözést, hogy ezt hogy oldották meg. Felnőtt vagyok, szóval nem az engedélyük kell, csak nem szeretném, ha emiatt megromlana a kapcsolatunk.

A páromat nagyon szeretik, szinte fiuknak tekintik, de házasságpártiak, így az összeköltözést nehezen fogadják el, mi pedig erre készülünk. Össze fogunk házasodni, de kell egy kis idő hogy megpróbáljuk, hogy valóban menne-e együtt, mert ha házasság, akkor valamelyikünknek fel kell adni a városát, munkáját, mindent. Amíg "csak együttlakunk", addig hol itt, hol ott, kicsit ingázva, de mégis együtt.

Tudom, hogy ma már divat az együttélés és azt is, hogy felnőttként nem szólhatnak bele a szüleim, ezeket kár is írnotok, mert tisztában vagyok vele. De mivel eddig jó volt a kapcsolatunk, szeretném ha így is maradna, ezért keresem a megoldást.


2010. aug. 26. 15:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szeretem és házasság lesz, csak leírtam fenn, hogy mik az indokaim.
2010. aug. 26. 16:12
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Összeköltöztem vele a szüleim akarata ellenére. Aztán nem beszéltünk egymással vagy két évig, azt mondták, hogy nem is akarnak hallani rólam többet, aztán megkapták az esküvői meghívót és beletörődtek a dologba. :D Azóta megint jóban vagyunk, de nem tudom elfelejteni nekik.
2010. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Pont ezt szeretném elkerülni, hogy ne beszéljünk vagy haragudjanak rám. De közben meg az én életem és nem is arról van szó, hogy 15 évesen vagy 1 hónap ismeretség után akarnék valakivel együtt élni.
2010. aug. 29. 18:44
 14/15 anonim ***** válasza:
Az unokatesóm barátnőjének csak akkor engedték meg az összeköltözést, ha előtte eljegyzést tartottak, így lett egy eljegyzés még egy év se telt el ...kíváncsi leszek a végére. Ha ők nem is, a szülők legalább boldogok...
2010. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt, esetleg lehetne egy jó ötlet is. Eljegyzés összeköltözés előtt? Ezzel jelezhetnétek a szüleitek előtt, hogy ti is komolyan gondoljátok. És egy eljegyzés még nem házasság. Szükség esetén felbontható. (Persze, ne legyen rá szükség, és sok boldogságot neked, kérdező.) Egyébként nagyon egyet értek veled, hogy házasság előtt szeretnétek együtt lakni. Mégis lakva ismeri meg az ember a másikat.
2016. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!