Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a pénz boldogít?

Szerintetek a pénz boldogít?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy erre az a mondás van: "A pénz nem boldogít!"

Szerintem mégis. Annyi család megy tönkre pénzhiány miatt. Sok veszekedés itt kezdődik.

Dolgozunk, de egyszerűen amit keresünk az épphogy csak a fizetnivalóra és kajára megy el. Egyáltalán nem élünk nagy lábon, mindig volt munkánk. 35 éve ugyanott dolgozom, de nem hogy nőne a fizu, még csökkentették 10%-al. Nyaralni már nagyon régen voltunk. A gyerekeknek is egyre kevesebbet tudok adni. Sok házasságban szerintem a veszekedés a pénz miatt kezdődik. Nem akarok irigyelni senkit, de viszont rengetek olyan ember van, aki "naplopással" keresi a jó pénzt, nem ismeri a fizikai munkát.

49/N


2010. aug. 26. 22:29
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
82%
A pénz nem boldogít, de az igen amit veszel rajta...:D
2010. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
57%
És az miért baj, ha valaki nem ismeri a fizikai munkát? A szellemi munka is lehet nagyon fárasztó és nehéz!
2010. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
A szellemi dolgozókkal nincs bajom, olvasd el a kommentemet az első oldalon!!! Azokkal akik, lopnak, csalnak, hazudnak!!!
2010. aug. 26. 22:50
 14/45 anonim ***** válasza:
88%

A pénz nem boldogít, csak ha van:)


Amúgy meg, komolyra fordítva, szerintem nem boldogít, de nagyon elkeserít a hiánya sajnos.

2010. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
83%

Azt mondják az egészség az első, ami igaz is, nade azt is a pénzből kell rendbe hozni, ha nincs meg.

A lop-csal kategória meg pórul járhat bármelyik pillanatban a módszerei miatt, veszélyes úton keresi a pénzt. Nagyon kevés az olyan ember, aki becsületes módon gazdag lesz. manapság lehet valaki 3 diplomás de csóró. Aki kevesli a pénzét azt mondják csináljon olyan munkát, tanuljon olyan szakmát, amivel majd jól keres. Férjem öccse is szuper okos, mindig kitűnő volt, töri szakra ment az ELTE-re...na szerintetek gazdag lesz? Nem! Én a szülei helyében meg sem engedtem volna, hogy a mai világban egy okos gyerek ilyen szakra menjen, mert mi lesz belőle? Töritanár vagy múzeumban teremőr? Egyik sem fizet jól sajnos.

2010. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
79%

tökéletesen jól látod, kérdező, én is haragszom egy kicsit azokra, akik szinte semmittevésért kapják a nagy pénzt, de csak akkor, ha egyidejűleg még felvágósak is.


így van, szinte minden problémának ez az alapja, a pénzhiány.

ha van pénz, a pároknak, családoknak több idejük marad egymásra, a feleség dolgozhat részmunkaidőben, csak napi 4 órát, és jut ideje a háztartásra, önmagára, hobbikra, mindig mosolygósan, kipihenten, tiszta otthonnal fogadja a családtagokat.

egy csomó programra el tudna járni, üdülni, a sok közös boldog élmény pedig alap, hogy a kapcsolat ne hűljön ki.

persze lehet mondani, hogy közös élmény az is, ha mindig elmegyünk kirándulni, az ingyen van, de azért távolról sem ugyanaz.

2010. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
24%
Ki az a boldogtalan szerencsétlen, aki ezeket a válaszokat is lepontozza? Na hát az ilyet nagyon tudom sajnálni :(
2010. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező !


A pénz önmagában nem boldogít, bár azt elismerem, jó ha van...


Én 15 évvel ezelőtt fantasztikusan jól kerestem (évente 7-8 millió forintot), bár ezért éjjel-nappal iszonyú sokat dolgoztam...

Mindenem megvolt : 200nm-es ház, bp-i 150nm-es lakás, bármit megvehettem, mégsem voltam boldog!!!


Semmi értelmét nem láttam, mire gyűjtsek még, akár minden szobába 3 db TV-t vásárolhatok, akkor sem leszek boldogabb! Egyre kevésbé láttam értelmét a hajtásnak...


Aztán megszülettek a gyerekeim és rájöttem, hogy mi a boldogság, azóta egy csöppet sem érdekel a pénz (csak annyira, amennyire szükséges)!


Itthon maradtam a gyerekeimmel, a férjem fizetéséből élünk, jóval szerényebben, mint régen, de nagy-nagy boldogságban. :-D


A házastársaknak meg össze kellene fogni a bajban, nem egymásnak esni, hiszen egyikük sem tehet arról, ha kevés a pénz, attól nem lesz több, ha marják egymást...


Nagyon boldog lehet valaki gyertyafény mellett és hajában sült krumplival az asztalon is, és rémesen boldogtalan is lehet a legfényűzőbb palotában is, pompás lakomás asztalnál...


Hidd el nekem, én már tapasztaltam! :-))

2010. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
88%

NEm, nem boldogít. De a hiánya családokat rombolhat szét, ember életeket tehet tönkre. Édesanyámmal átlagon felül viszonyunk van, imádom, de mostanában csak veszekszünk... a pénz miatt. soha, semmi más miatt, csak a pénz. És nem mi vagyunk az egyedüliek.

Ez a mondás arra igaz, hoyg gazdagon is lehet valaki boldogtalan, persze. Mindazonáltal ez nem vigasztalja azt az embert, aki nem bírja megvenni a házastársának a daganatára a gyógyszert, emrt a tb csak az első három honapot támogatja, ezzel kvázi halálra ítéli élete szerelmét. Nem vigasztalja a családapát a szeretet, ha látja éhenhalni a gyermekeit, és senkit nem vigasztalnak az élet apró örömei amíg a fejük felett a bárd, hoyg vajon holnap mit fog enni a család?

Aki nyíltan állítja hogy neki nem kell pénz csak gondoljon bele bármelyik szituációba... Ugye hogy kell a boldogsághoz?

2010. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
68%

Asszem, így folytatódik a mondás: nem boldogít, de jó, ha van. És ezzel egyet is tudok érteni.


Soha nem voltak anyagi problémái a családomnak, örülök, hogy nem nélkülöztem soha. Az más tészta, hogy pl. magánéleti téren nem állok túl jól, de nem mondanám, hogy boldogtalan vagyok. Sokkal sz*rabb is lehetne a helyzetem, szóval nem panaszkodom.

2010. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!