Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a pénz boldogít?

Szerintetek a pénz boldogít?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy erre az a mondás van: "A pénz nem boldogít!"

Szerintem mégis. Annyi család megy tönkre pénzhiány miatt. Sok veszekedés itt kezdődik.

Dolgozunk, de egyszerűen amit keresünk az épphogy csak a fizetnivalóra és kajára megy el. Egyáltalán nem élünk nagy lábon, mindig volt munkánk. 35 éve ugyanott dolgozom, de nem hogy nőne a fizu, még csökkentették 10%-al. Nyaralni már nagyon régen voltunk. A gyerekeknek is egyre kevesebbet tudok adni. Sok házasságban szerintem a veszekedés a pénz miatt kezdődik. Nem akarok irigyelni senkit, de viszont rengetek olyan ember van, aki "naplopással" keresi a jó pénzt, nem ismeri a fizikai munkát.

49/N


2010. aug. 26. 22:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez is emberfüggő. Mindenkit nem boldogít. De van, akit igen.

Engem például boldogítana. Mióta láttam a Dagobert bácsit úszni a pénzben, azóta én is azt akarom.

23/L

2010. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
89%

23.40

Aranyos vagy :)

2010. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
36%
Egy darabig amíg szegény vagy boldogít, aztán mikor már csak pénzed van, de barátaid nem, akkor már igaz lesz... Valami fószer most Ausztriába eladományozta minden vagyonát (több milliárd) és felköltözött a hegyekbe egy viskóba, mert unta, hogy az emberek, csak a pénzéért vannak vele... Hát.
2010. aug. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen,egyértelmű!Sajnos mindennek az alapja és mozgatója...

Az,hogy ki hogy jut hozzá más kérdés!És igen,a pénz képes

barátságokat is tönkretenni..

2010. aug. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a fordítottja igaz 100%-ban. "A pénz hiánya boldogtalanná tesz."


Ha igaz lenne, hogy a pénz boldogít, egyetlen elkeseredett, lelki sérült, öngyilkos hajlamú gazdag ember se lenne, pedig van bőven.

2010. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Veled pont egykorú vagyok:)én is igy látom a dolgokat,viszont jelenleg épp nincs munkám, és előreláthatólag nem is lesz az idén.49 évesen sehova se kellek..

Visszatérve: igen,boldogít, mert minden róla szól...ha egészséget akarsz,pénz kell,ha érvényesülni,pénz kell,ha kaját venni,gyereknek cipőt,pénz kell,rezsit fizetni,hiteleket visszafizetni,dokinak hálapénzt adni:)pénz kell...

és még sorolhatnám.

Ha a világ nem az anyagiakról szólna, vagyis effektive a pénz elveszitené az eredeti jelentését és értékét,na akkor elmondhatnánk, h nem boldogit,mert nincs rá szükség.

De addig...minden ezen múlik sajnos:(és a legrosszabb,hogy az emberek megitélése is ezen mulik.

ha van énzed ,vagy vki, ha nincs,egy senki vagy...ilyen világban élünk.

2010. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Egyrészt úgy szokták manapság mondani, hogy a pénz nem boldogít, de jó, ha van. :)


Másrészt attól függ, hogy mire vágysz, mik a céljaid. Ha anyagi javakra vágysz, vagy tárgyakkal akarod körülvenni magad, netán luxuskörülmények közt akarsz élni, igen, a pénz boldogít, hiszen azon veszed meg mindezt.

Ha kevesebbel is beéred egy nagyszerű társ mellett, akkor nem boldogít, mert pénzen nem lehet társat venni, csak haszonlesőket (akiket a pénz boldogít, nem te).

2010. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:10


válaszolóval teljesen egyet értek.

Írták itt, hogy az egészséghez pénz kell, nem teljesen osztom. Nem rég halt meg apósom, és sok-sok mindenre rádöbben az ember egy haldokló mellett ücsörögve a kórházban. Lehettek volna neki milliói is... mégse ért volna vele sz@rt se. Viszont a nem pénzért megegkapott dolgok milliószor többet érnek, bárminél

2010. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
De egy igazsag azert megis van: semmi nelkul erkezeztel a vilagba es csak egy par szeggel es deckaval fogsz tavozni, legyel te szegeny vagy gazdag, nem szamit, akkor mindenki egyenlo!
2010. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

ma 11.06:

Az egészséghez pedig kell a pénz. Ha nem kéne, miért rendeznek gyűjtés annyi szerencsétlen családnak, ahol beteg a gyerek, de valahol tudnak rajta segíteni??

Ha jártál már kórházban, akkor igencsak jó helyen lehettél, ahol nem arról szólt a történet, hogy tömni a dokik zsebét lóvéval, hogy egyáltalán ránézzenek, foglalkozzanak a családtagommal aki épp beteg, tökmindegy mi baja. Az igaz, hogy pénzen nem lehet a halálos betegeket megmenteni, de a betegségeknek szerencsére más fokozatuk is van, és azokon sajnos legtöbb esetben a pénz kulcsfontosságú eszköz.

2010. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!