Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség túladni az örökség...

Illetlenség túladni az örökségen, ha nekem semmi hasznom belőle jelenleg?

Figyelt kérdés

Örököltem egy telket, rajta egy régi parasztházzal. A ház nem érdekes, a konyhán és egy szobán kívül kb lakhatatlan állapotban van már. Viszont a telek maga értékes, 37 millióért kínáltak pár évvel ezelőtt abban az utcában egy fele akkora telket.

Én szeretném eladni az egészet, vagy tárgyalni kivitelezőkkel és a telekért cserébe kapni x lakást. (volt már korábban ilyen érdeklődő rá)

Apukám szerint ezzel elherdálnám az örökséget, és ilyet nem illik csinálni, "jó lesz még az valamire". Meg hogy építkezzek rá én...

Ezt nem akarom, nincsenek is tizenmillióim egy ház felépítésére, hitelt ezért nem szeretnék felvenni. Meg úgy egyáltalán, nem hiányzik egy építkezés nyűgje a nyakamba, az, hogy a megbeszélt árnak a többszörösét fizessem ki stb.


Van hol élnem szerencsére, így nem létszükséglet, hogy most rögtön túladjak a telken, de azért évekig sem akarok várni. Vagy ilyenkor illik várni azért?



2021. júl. 8. 12:41
1 2 3
 11/21 Lazy Lover ***** válasza:
90%
Add el míg van értéke sose tudni mit hozz a jövő lehet 3-4 év múlva semmit nem fog érni
2021. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

Árnyalhatja a képet, hogy milyen úton jutottál az örökséghez. Nyilván nem az apád után, mert ő él.

Esetleg az apai nagyszülők háza volt, amiről, mivel neki nincs rá szüksége, lemondott a javadra, bízva abban, hogy megtartod, felújítod, esetleg építkezel ugyanoda?

2021. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Mi az, hogy bízva abban? Örökölte. Pont. A halott már semmiben nem bízik, az élő örökös tulajdonának sorsát pedig nem döntheti el.
2021. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Ne hallgass apádra, add el nyugodtan!

Arról nem is beszélve, hogy építkezzen manapság a fene, egyrészt az árak (félév alatt felmentek több, mint a kétszeresére az építőanyagárak, és ez még csak az építőanyag), másrészt az állandó idegeskedés az esetlegesen link szakemberek, na meg az egymillió engedély beszerzése, és várakozása miatt.

2021. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha apud agyàval gondolkodna mindenki, tele lenne az ország lakatlan hàzakkal, gazos telkekkel. Mert ugye egyszer minden örökség lesz. Mások is eladjàk. Nem illetlensèg. Tudni fogod, hogy az örökségből van a lakàsod, vagy az ami. Sokkal jobb, mint hogy ott àlljon gondozatlan telekkènt.
2021. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

13. Sikerült értelmezned a kérdést, vagy híján vagy az ehhez szükséges szellemi képességeknek?

"Illetlenség-e?"

Nem jogszerű-e, mert nyilván az.

Ha viszont esetleg, véletlenül, az történt, amit én lehetőségként felvetettem, mármint hogy az apa lemond a saját örökségéről a fia javára, bízva abban, hogy az ingatlan a család tulajdona marad, akkor igen, illetlenség. Finoman szólva.

De nem tudjuk a részleteket.

2021. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
94%

Szerintem ne hallgass apukádra. Azt a telket te örökölted, felnőtt ember vagy, jogod van azt kezdeni vele, amit szeretnél. Ezt apudnak is meg kellene értenie.


Egyébként most rendesen felmentek a telek- és ingatlanárak, így én sokáig nem várnék a helyedben az eladással.

2021. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%
16-os mi az, hogy az apa lemondott az örökségről, ezért kapta a fia? Akkor örökségét odaajándékozta a fiának. De sokkal valószínűbb, hogy vagy anyai ágról örökölt, vagy a nagyszülők végrendeletet írtak, amiben a kérdezőt jelölték meg örökösnek. De akkor eszerint más örökség is volt, ui. az apának ez esetben járna a kötelesrész.
2021. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
21%

18. Lehet ezen rugózni, hogy ajándék vagy örökség, a kérdés még mindig az , illetlenség-e ezen túladni, ha az ajándékozó abban a hiszemben ajándékozza oda, hogy azt megtartja, rendbe rakja, használja, stb.

De a kérdező eltűnt, így sosem tudjuk meg ezeket a részleteket.

2021. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha abban a hiszemben ajándékozta oda, akkor

1. az ajándékozónak ezt mondania kell;

2. az ajándékozottnak meg le kell írnia a nyitó kérdésben, ha releváns válaszokat akar.

Jelenleg abból tudunk kiindulni, amit leírt: hogy ő örökölte. Az övé, és senkinek nem tartozik elszámolással, ha eladja. Még az sincs ott, hogy apai ági rokontól örökölte volna. Mivel édesanyjáról egy szót sem szól, én arra tippelek, hogy édesanyja már nem él, anyai nagyszüleié volt ez a ház, és ezért ő az örökös.

2021. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!