Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik szerint fontos a házasság...

Akik szerint fontos a házasság ahhoz, hogy családja legyen valakinek, miért gondolják így?

Figyelt kérdés

2021. júl. 11. 09:15
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom még a régi szellemben elttek envelve.
2021. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
68%
Mert nekem fontos, hogy a férfi akinek gyereket szülök kinyilvánítsa, hogy elköteleződözt felém. Hogy egy család legyünk, hogy felvegyem a nevét, ezzel is kifejezzük az összetartozásunkat. Én ilyen régimódi vagyok. Úgy gondolom, hogy ha egy férfi igazán szeret valakit, akkor el akarja venni feleségül, és nem csak úgy összeáll vele. Fontos nekem maga az esküvő is és, hogy a gyerekeim ne zabigyerekek legyenek.
2021. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
88%
Én valahol a kettő között vagyok. Úgy vagyok vele, hogyha már van akkora anyagi biztonságom, hogy úgy döntsek, szeretnék gyereket, akkor már biztosan teli egy házasságra is, akkor meg már miért ne? Hisz ez tuti, hogy egy fontos esemény lesz az életemben. Emellett van olyan ismerős, akinek családja van, de mégcsak össze sem iratkoztak és tud belőle utólag macera lenni.
2021. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
85%
Mert egy csomó dolgot megkönnyít, -és lássuk be-biztonságot ad. Nem vállalnék gyereket azzal aki még csak el sem akar venni, hisz egyértelmű hogy neki az a helyzet kell ahol egyik pillanatról a másikra leléphet.Semmiféle elkötelezettségre nem hajlandó. Egy gyerekhez ez nem megfelelő háttér szerintem.
2021. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tartom magam egy maradi embernek, de nekem fontos, hogy elmondhassam a nőről akit szeretek, hogy Ő a feleségem!


Szerintem egész más perspektívába helyezi a kettőnk kapcsolatát, mintha csak úgy ellennénk egymás mellett.

2021. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
20%
A házasság elköteleződés, a nők már bármit megtesznek, hogy egy férfi velük maradjon, lemennek kutyába, mindent odaadnak úgy, hogy nem kapnak semmit. Házasság nélkül nincs özvegyi nyugdíj sem, aki nem házasodik, az bejelentett élettársi kapcsolatot sem csinál, úgy meg még ha a párja kórházba kerül, sem lesznek jogai. Jogilag idegen marad. Ez csak olyanoknak éri meg, akik el akarják kerülni, hogy a partnerük legyen az örökösük.
2021. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
62%
Én pont az ellentéte vagyok ennek, szerintem a házasság csak egy társadalmi elvárás, egy béklyó amibe belekényszeríti az embert a környezete. Úgy vagyok vele hogyha valaki ragaszkodik a házassághoz csakazért mert ez biztonságot ad akkor nem is bízik a párjában, hameg valaki le akar lépni akkor az az illető le fog lépni házasság-gyerek ide vagy oda, sajnos sok ilyet hallani manapság.
2021. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem köteleződik el, az megbízhatatlan.
2021. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
79%
Tipikusan olyan férfiak élnek házasság nélküli kapcsolatban, akik csak "jól megvannak" a nőjükkel, de nem ő az igazi nagy szerelem számukra. Aki szerelmes, az mindent megtesz, hogy magához fűzze a szerelmét. Ha csak szexre meg háztartást vezetni kell neki, akkor nyilván minek venné el.
2021. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
77%
mert onnan tudom hogy én vagyok az igazi számára, biztonsagot, bizalmat ad! ha már gyéreket akar, csak is házassággal!!!!!!
2021. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!