Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik szerint fontos a házasság...

Akik szerint fontos a házasság ahhoz, hogy családja legyen valakinek, miért gondolják így?

Figyelt kérdés

2021. júl. 11. 09:15
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
53%
20, az, hogy ismerőst beviszel meg az élettársadat, te se gondolod, hogy egy kategória.
2021. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az a férfi, aki nem akarja megkérni x év után a barátnője kezét, az csak kihasználja, várja miss tökéletest, de azért kb. jó az "ingyen cseléd", mert anyucival ellentétben más szolgáltatást is nyújt. Aki azzal jön, hogy az csak egy papír, attól kérdem én: miért olyan nehéz akkor aláírni? Ja, mert esküvő nélkül van kiskapu. Én eddig mindig úgy voltam így 25 felett, hogy ha 1 éve együtt vagyok valakivel, utána 1 évig együtt laktunk, már azért elvárnám, hogy hogyan tovább. Nekem senki se rabolja feleslegesen az időmet, ha semmi komolyat nem akar. Nem leszek az ingyen cselédje, ágybetétje senkinek sem. Az a férfi, aki meg eleve nem is akar házasságot,az igen is csak eszközként tekint a nőkre, nem akar felelősséget vállalni stb.
2021. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
86%
Házasság nélkül az nyitott kapcsolat, ha ő nem köteleződik el, mert mellettem még mindig várja nagy őt, az "igazit", én sem leszek hűséges. Minek.
2021. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
80%
Nekem meg a kérdező hozzáállása idegen *feltételezem, hogy ő ebben nem hisz*, mégsem írok ki kérdést róla.
2021. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom. Engem soha nem érdekelt a házasság, sosem volt célom egy kapcsolatban sem. Az én szememben az tényleg csak egy papír. (Mondom ezt nőként.)
2021. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
84%
21-es, ezzel a lakcímkártyás erősködéseddel csak annyi a baj, hogy az önmagában pont nem bizonyít az égvilágon semmiféle élettársi kapcsolatot. Ennyi erővel a lakótárs vagy az albérlő/tulaj is bemehet érdeklődni, elvégre a hivatalos lakcíme szólhat ugyanoda, ahová a tied, mellé meg bebüfögi, hogy élettársak vagytok. Nyilván ez nem életszerű, viszont pont ettől függetlenül pont emiatt nem kötelesek egy azonos lakcím miatt bármilyen információt is kiadni.
2021. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, szerintem iszonyú idétlen, komolytalan, mikor 40-50+-os embereknek csaja meg pasija van. (Most nem arról van szó, ha valaki egy válás után épp új kapcsolatban van, és/vagy nem vágyik semmi komolyra, hanem akik már sok éve együtt élnek.) Szomszédasszonyom 52 éves, a csávója nem hajlandó elvenni. A nő mindenhol férjeként hivatkozik a pasira, közben mindenki tudja, hogy nem a férje, nagyon gáz.
2021. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
80%

A házasság nem egy papír, hanem egy jogi lépés.

Én szeretnék majd két gyereket. Most jól fizető munkám van, de nyilván kiesek a karrierből évekre a gyerekek miatt. Nem szeretnék emiatt nagyon szívni, ha netán válásra kerül a sor, mivel ott szerzés arányában megy az osztozás, és nem fogják figyelembe venni az elmaradt jövedelmem. És senki ne jöjjön azzal, hogy akkor nem kell szülni. Miért a nőnek kéne csak hátrányos helyzetbe kerülni a közös gyerek miatt?


És még hosszú a lista. A házastárs közeli rokon, a sima élettárs nem számít jogilag közeli hozzátartozónak. (A bejegyzett már igen).


#27: Miért idétlen? Mert te úgy gondolod, hogy x évesen igy vagy úgy kéne viselkedni az embereknek?

2021. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
87%
25# Érdekelni fog, ha abban a korban leszel és esetleg szeretnél gyereket, akkor végkép. Sajnos házasság nélkül semmi biztonságérzet nincs. Jó az, hogy pl. csak évekig fizetitek az albit, vagy egyet gondol a pali, és lelép, te meg ott maradsz 35 v több évesen minden nélkül? Hogy évekig kihasznál a semmiért, majd az új nőt meg 1 év után megkéri? Lehetne regényt írni esetekről, de sajnos rengeteg ilyen van. Egy nőnek sem szabad hagynia, hogy egy férfi lopja az idejét és tulajdonképpen kihasználja a semmiért. Ha hallani sem akar házasságról v x idő után sem kéri meg a kezed lépni kell és keresni olyat, aki hajlandó rá, mert szeret. Persze a házasság sem garancia mindenre, de jogilag véd.
2021. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
58%
Én az exem óta pl. úgy vagyok, hogy igazából összebútorozni sem vagyok hajlandó jegygyűrű és kitűzött esküvői időpont nélkül. Főleg nem ilyen albérlet árak mellett. Inkább félrerakom azt sajátra, és ha majd lesz egy normális, aki komolyan gondolja, akkor házasság után inkább veszünk egy házat és nem ablakon dobálom ki feleslegesen a pénzt albira a semmiért. Amúgy ez a mindenképpen lakjunk együtt dologgal nem értek egyet. Együtt töltött hétvégék meg minden egyéb után, ha megismered jobban a párodat, azért lehet következtetni, hogy milyen lesz vele együtt lakni.
2021. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!