Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves koromban elköltözhetné...

16 éves koromban elköltözhetnék otthonról?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 11:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha szüleid nem engedik, akkor nem. Ugyanis ha elmész, visszahozathatnak. Ha ők is beleegyeznek, anyagilag tudnak segíteni (hiszen dolgozni nem tudsz, mert tanköteles vagy, iskolába kell járnod, érettségid valószínűleg nincs, az albit fizetni kell), akkor természetesen. Amíg nem töltöd be a 18-at addig azt teheted, amit a szüleid engednek. Minden másnál ne csodálkozz, ha kérdőre vonnának!
2010. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg nem, mert kiskorú vagy, tehát jogilag nincs döntéshozatali képességed. Bármikor hazavitethetnek a szüleid a rendőrökkel, ill. berakathatnak nevelőintézetbe. A családi pótlékot saját jogon nem kérheted, arra ne számíts.
2010. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nem. Még ha a szüleid nem is vitetnének vissza, és valahonnan tele is vagy pénzzel, 18 éves korod előtt lakásbérleti szerződést sem köthetsz.
2010. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem kiskorú...
2010. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Fiatalkorú, de ebben az esetben ez tök mindegy. Szülői engedéllyel költözhet.

De honnan vennél havi több mint 70000 Ft-ot, ennyi ugyanis a létminimum. (Ha belegebedsz, akkor sem jössz ki kevesebből.) Ha "rosszak" a körülmények otthon, gondolom, nem fognak hozzádvágni havi 70 rongyot.

2010. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

12:01

talán nem tankötelest akartál írni, mert az 16-ig van, de 18-ig még kiskorú (14-ig pedig gyermekkorú)

2010. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Még mindig nem az a kérdés, hogy honnan lenne rá pénz, hanem hogy elköltözhetnék- e, vagy 18 éves koromig nem.. Mellesleg meg nem a pénz miatt rosszak otthon a körülmények, hanem dúrva veszekedések, verekedések, stb...
2010. aug. 27. 12:07
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem 16 évesen el KELLETT költöznöm otthonról, konkrétan felszólítottak rá, hogy ezt tegyem, és akkor éppen nem voltak részegek, tehát komolyan gondolták. Megtettem, korom ellenére azonnal tudtam munkát is szerezni, így sikerült egyedül gondoskodni magamról, viszont én elbuktam az iskolát, napi 10-12 órát dolgoztam, nem tudtam emellett befejezni a gimnáziumot. Erre készülj fel, hogy vagy tanulsz, vagy dolgozol, mert a diákmunkáért kapott "zsebpénz" nem lenne elég ahhoz, hogy egyedül megélj. Később aztán esélyed sem lesz továbblépni, ha most félbehagyod a tanulmányaidat. Mérlegelj, mielőtt döntesz. Ha lány vagy és a fizikai/szexuális bántalmazások elől menekülnél, akkor nézd meg a nane.hu-t, ott rengeteg segítséget kaphatsz.
2010. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Neeem olyan gondjaim vannak.. csak a szüleim veszekednek, stb. De azért köszi a linket! :)
2010. aug. 27. 12:14
 20/22 anonim ***** válasza:
90%
Kamaszhiszti, sok embernek veszekednek sajnos a szülei. Nem megildás ha lelécelsz, mert soha nem lesz belőled ember, nem lesz érettségid, stb. :/
2010. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!