Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idős korodban vinnéd...

Mennyi idős korodban vinnéd el először a gyerekedet misére a templomba?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. júl. 13. 14:53
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
70%
Majd ha néger gyerekek potyognak az égbõl, akkor talán.
2021. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok vallásos. Ugyanakkor egy 80+os ismerősöm mondta nekem, hogy nagyon hálás, hogy katolikusnak nevelték. Amikor gáz volt a helyzet (karjaiban halt meg a gyermeke, 2. Világháború) , akkor tudott miben kapaszkodni, a sorstársai pedig szerencsétlenségükben és gyengeségükben hozzácsapódtak mindenféle valláshoz, úgy vonzották be őket a muszlimok, jehovák, akármicsodák mintha prédák lennének. Persze a katolikusoknál meg minden vallásosnál és atteistáknál rengetek az elvetemült őrült, de meg szerettem volna osztani. Nekem például nagyon nehéz most, mert sem a vallásban nem tudok kapaszkodni, sem a tudományban, egyszerűen csak derealizálok folyamatosan, nem vagyok biztos a világ létezésében, és ezt semmi sem tudja bizonyítani.

Ezért nem ítélem el, akik vallásosnak nevelik a gyereket. Ha később nem erőltetik rá a vallást, amikor a gyerek esetleg elhagyná azt, akkor akár még hasznos is lehet.

2021. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
49%
Engem 4-5 evesen vittek es orultem neki es a mai napig is orulok. Mostanaban ritkabban szoktam jarni,ha lesz gyerekem akkor meg lesz keresztelve igy par honapos koraban fog eloszor Isten szine eke jarulni :)
2021. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
78%

Nem vinném templomba, én is ott ábrándultam ki a vallásból. Később hívő lettem, de a magam módján.

Egyébként aki vallásos és jár templomba, nyugodtan viheti a gyerekét, ha elég érett ahhoz, hogy nyugiban végig tudjon ülni egy misét. Legalább 6-7 éves koráig nem árt várni sztem.

2021. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
48%

#14 milyen agymosasrol beszelsz te?

Ha pedig a torvenyre gondolsz, akkor sajat magadba gabalyodtal! Ha a szulo donti el, hogy pl. megkereszteli-e a gyermeket vagy sem, akkor nyilvan a szulonek joga van eldonteni, hogy milyen tartalmakat mutogatssanak a gyerekenek! Egy bizonyos korig ez a szulo felelossege, ha tetszik ha nem! Ez van!

Nyilvan a torveny ellenere sok szulot nem fog erdekelni, hogy mit nez a gyereke. Az en gyerekemrol en dontok, de donts a sajatodrol, de senki ne toljon semmit a kisgyerekem orra ele, mig en nem adtam ra az Amen-t!

Erdekes, hogy ha valaki azt urja, hogy templomba jar, akkor a sok hanzo szaju libsi egybol neki ugrik es vallasfanatikusnak titulalja.

2021. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
78%

Ha valoban a Krisztusi tanitasokat adnak at, nem dogmatikus hitteteleket, akkor mar 6-8 eves kora korul vihetned. Ertene is belole valamit.


De a jelenlegi agymosott, kritika mentes helyzetben, semmikepp.

2021. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%
Nem vinném. A gyerekkori-csecsemőkori keresztelésnek se vagyok a híve, hisz nem a gyerek választása-HA akarja a vallást gyakorolni nem akadályoznám, de akkor keresztelkedjen mikor érti is miről van szó. Nem egy állat hogy előre bejegyezzék a gazdi istállójába, és beidomítsák mikor még fel se fogja mibe megy bele.
2021. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
24%

Hozzánk a gyülekezetbe hat hetes kortól hozzák a gyermekeket. Mind szeret járni, mert a szülők otthon is megélik a hitüket Istennel a Megváltó Jézus Krisztussal. Gyönyörű okos gyerekek mind, türelemmel és következetességel nevelve szépen végig tudják ülni. Nem kell őket erőszakkal hozni, szeretnek jönni látszik rajtuk! Csupa öröm és boldogság van az arcukon! Szóval tapasztalatból beszélek.

Röviden válaszolva hat hetes kortól.

2021. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok vallásos, anyukám igen, eki fontos, hogy a szüleiért, testvéreiért, akik már meghaltak, minden évben mondat misét. Akkor azért el szoktunk menni, olyan 3 éves korától a lányunkat is vittük. Ő maga kérte, hogy szeretne hittanra járni alsóban. Végül elsőáldozó volt, de tovább nem akart járni (kicsit kiábrándult a jóistenből, mikor a hittantanára öngyilkos lett, hogy akkor hol volt Isten, mikor GAbi néninek kellett volna), úgyhogy ott abba is hagyta.
2021. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
84%
"Hozzánk a gyülekezetbe hat hetes kortól hozzák a gyermekeket" Éppen azért mert még igaznak hisznek mindent a kicsik- ezért szereti az egyház már gyerekkorban befogni őket. Ha akkor találkoznának a vallással, mikor képesek kritikus gondolkodásra, töredéke se lenne a vallásos közösségeknek. Ami ugye anyagilag nem lenne jó az egyháznak.
2021. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!