Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmész nyaralni vagy pl...

Ha elmész nyaralni vagy pl külföldön élsz szoktál vinni ajándékot a családodnak ha mész haza?

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekel!

Az is érdekel ha elmész 1-2 hétre nyaralni viszel-e a családból valakinek ajándékot és ha igen melyik rokonaidnak? Csak a nagyon közelieknek, esetleg csak a szüleidnek, vagy csak a gyerekeknek a családból?

Valamint ha esetleg messze / külföldön élsz és kevesebbet találkozol a családdal kinek és kb milyen értékű ajándékot viszel?


Ezt azért szeretném tudni mert kb fel szeretném mérni mi a normalis, mindenkinek “kell” vinni vagy nem?

Én legszívesebben mindenkinek vinnék valmit viszont annyi pénzem nincs általában ezért le kell mondanom róla és mindenkinek nem tudok vinni.

Mindenki azt mondja nem kell vinni semmit nekik de jól esik 😀



2021. aug. 10. 23:04
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
97%

nálunk aki messziről jön vissza, mindig hoz ajándékot, így alakult ki. a nagynéném amerikából ruhákat hoz nekünk kicsi korunk óta (borzasztóan jó ízlése van, és ha egy éve nem látott, akkor is tűpontosan eltalálja a méreteket, imádjuk). apa, ha dolgozni megy (afrika és az arab világ, legtöbbször), sivatagi állatfigurát hoz (kicsi kölyökkorunkban kezdtük, aztán hiába vagyunk egyetemisták, így maradt a szokás, gyűjtjük őket) azok a külföldi barátaink családtagok, akik nálunk szoktak megszállni, mindig hoznak édességeket és naptárat (anya nagyon szereti a naptárakat)

ha családostul megyünk nyaralni, a nagymamáéknak képeslapot küldünk, és általában hűtőmágnest és édességet hozunk. a nagynéniknek és családjuknak helyi italok, édességek, vagy jobbára ilyen "jé, nézd, ez tökre tetszene neki vegyük meg" alapon bármi. bár azokat legtöbbször decemberben adjuk oda, nagy a család, szétszóródva a világban, ezért december végén összegyűlünk mindannyian, és átadunk minden ajándékot és szuvenírt és megünneplünk egy évnyi születésnapot tömbösítve.

2021. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
94%

"és megünneplünk egy évnyi születésnapot tömbösítve."

Ez nagyon édes szokás :)

2021. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
84%
A hűtőmágnesekkel és egyéb dísztárgyakkal az a baj, hogy aki nem volt ott a nyaraláson, annak semmilyen élmény, érzelem nem jut eszébe ha ránéz, neki nem jelent semmilyen emléket, szóval nálunk ehető dolgokat szokás ajándékozni az itthonmaradottaknak.
2021. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam.

Tesomnak, apukammak, tesóm partnerének

2021. aug. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
83%

Igen, szüleimnek, tesomnak, baratomnak. Nem hutomagnest(sztem faszsag es drága is) hanem egy szep képeslapot meg kulonlegessegeket ami csak ott/itthon nem kapható. Pl Spanyolországban voltak ilyen füves boltok, es egy baratomnak aki gyűjti a gyujtokat neki onnan hoztam különleges mintasakat, amik itthon nincsenek. Sztem jobb az ilyen “személyes” ajándék, mint a 20. hutomagnes, nalunk amugyis azok mar lefolynak a hutorol.

19L

2021. aug. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
16%
Most mégis mire jó az, hogy a családból mindenki minden évben hazatér egy rakat hűtőmágnessel és egyéb bóvlival?
2021. aug. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Aproságokat mindig.
2021. aug. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Csokit küldtem ajándékba karácsonyra baráti családnak és anyukámnak +anyukámnak Kneipp termékeket ,most is ha lesz időm lindt csokit és még valamit veszek és viszek anyukámnak majd mert külföldön élünk.
2021. aug. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. aug. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!