Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmész nyaralni vagy pl...

Ha elmész nyaralni vagy pl külföldön élsz szoktál vinni ajándékot a családodnak ha mész haza?

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekel!

Az is érdekel ha elmész 1-2 hétre nyaralni viszel-e a családból valakinek ajándékot és ha igen melyik rokonaidnak? Csak a nagyon közelieknek, esetleg csak a szüleidnek, vagy csak a gyerekeknek a családból?

Valamint ha esetleg messze / külföldön élsz és kevesebbet találkozol a családdal kinek és kb milyen értékű ajándékot viszel?


Ezt azért szeretném tudni mert kb fel szeretném mérni mi a normalis, mindenkinek “kell” vinni vagy nem?

Én legszívesebben mindenkinek vinnék valmit viszont annyi pénzem nincs általában ezért le kell mondanom róla és mindenkinek nem tudok vinni.

Mindenki azt mondja nem kell vinni semmit nekik de jól esik 😀



2021. aug. 10. 23:04
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. aug. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak a legközelebbi családtagoknak, kB 3-4 személy, apróságot. Ha úgy utazom munka miatt, hogy a gyereket nem tudom vinni, neki valami nagyobbat. Persze nem elképesztőenn drága valamit, hanem mondjuk egy játékot, meg még valami apróságot is.
2021. aug. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek. Igen, viszek ajándékot anyámnak, a húgomnak, a barátnőmnek és az ő két gyerekének. Összeget nem igazan tudok mondani, sosem az határozta meg az ajándékomat. Anyámnak meg a húgomnak pl rengeteg kávét meg sütit szoktam vinni, amiről tudom hogy szeretik. Legutóbb vittem egy csomó hajápolási cuccot, amit itt nagyon olcsón vettem meg, Magyarorszagon meg nagyon drága. A barátnőmnek is sütit szoktam vinni, meg az első évben kapott az országomra jellemző kis disztargyat. A gyerekeinek játék, édesség. Amikor kezdték az iskolát, akkor iskolafelszerelesi dolgokat is vittem, amik itt különlegesebbnek számítottak.

Rajtuk kívül másom nincs, akinek ajándékot akarnek adni.

2021. aug. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
28%

Nem, mert senkinek nincs szüksége a 15. hűtőmágnesre, vagy porfogóra. Nehéz dolgot, vagy ami törékeny pedig természetesen nem vonatoztatunk haza.


Eleve x cuccal készülünk, nem mindenhová viszünk bőröndöt.

2021. aug. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Szuleimnek hozok csak magnest, azert, mert gyujtik oket :)
2021. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
84%
A hűtőmágnessel az a baj, hogy egy helyről van, ahol mi jártunk, nem ők, de azért tegyék ki. Hacsak nem családtagot ábrázol, pl. kalandparkban a gyerekekkel lehet ilyet csináltatni, nem látom értelmét. Kisebb ajándékot szoktunk, nagyon kicsit, mert azért eléggé megcsappan a nyaralás miatt a pénzünk.
2021. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Mindig valami helyi alkoholkülönlegességet hozunk a közeli barátoknak/rokonoknak.
2021. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
81%
Hetente járok külföldre, már megszoktattam a családomat, hogy soha nem hozok semmit. Jól is néznénk ki, ha az összes pénzemet kacatokra költeném csak azért, mert úgymond “külföldön voltam”. Vidékről se szoktam hozni semmit.
2021. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
94%

Szuvenyír!!!!


Igen, mindenképp.


Szűkebb családnak mindig vittem haza, de csak ha volt értelme. Tehàt csak azért nem vettem 17. poharalatetet, mert olyan cuki es jellegzetes volt, viszont ha apam gyujti a hutomagneseket, akkor minden nyaralasrol kap egyet.


Ha nincs penzed, meg nem is szereted a kacatgyartast, akkor ha szerencses vagy olyan helyen nyaralsz vagy elsz kulfoldon, ahonnan vihetsz haza kagylot, kavicsot, kis kovecsket a patakbol stb. Erre mondhatod, hogy x hegyrol vagy hires partrol, tavacskabol valo es raadasul te gyujtotted. (Pl kulonleges alakja van vagy szivalaku stb.).

Masik opcio, ha nincs penzed vagy mar tenyleg sokadjara csak ugyanazt vinnel vagy otleted sincs, akkor kepeslap: es vagy postazod is (akkor ehet egy jo kis kulfoldi belyeg is kerul ra) vagy csak hazaviszed, irsz ra par sort pl nagyszuloknek egy, nagybacsi csaladjanak egy es kesz is az ajandek.


Nalam kepeslap, melle valami kinti jellegzetes ott evett/ivott edesseg amit szoktak a rokonok kapni. Neha egy uveg sör. Probalok mindig olyat, ami kuloneges es itthon nem kapni vagy ha kapni is, de annak valami ritkabb valtozata.

Gyerekeknek boven megteszi egy madartoll, kovek, kulcstarto vagy valami kis fuzetszeru kiskonyv szinezo.

2021. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy csomag édességet szoktam vinni a családnak illetve munkahelyre. Olyat ami itthon nem kapható.
2021. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!