Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elmész nyaralni vagy pl...

Ha elmész nyaralni vagy pl külföldön élsz szoktál vinni ajándékot a családodnak ha mész haza?

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekel!

Az is érdekel ha elmész 1-2 hétre nyaralni viszel-e a családból valakinek ajándékot és ha igen melyik rokonaidnak? Csak a nagyon közelieknek, esetleg csak a szüleidnek, vagy csak a gyerekeknek a családból?

Valamint ha esetleg messze / külföldön élsz és kevesebbet találkozol a családdal kinek és kb milyen értékű ajándékot viszel?


Ezt azért szeretném tudni mert kb fel szeretném mérni mi a normalis, mindenkinek “kell” vinni vagy nem?

Én legszívesebben mindenkinek vinnék valmit viszont annyi pénzem nincs általában ezért le kell mondanom róla és mindenkinek nem tudok vinni.

Mindenki azt mondja nem kell vinni semmit nekik de jól esik 😀



2021. aug. 10. 23:04
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

40-es!

Én sem azért hozok ajándékot, hogy ne sértődjenek meg😃

2021. aug. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg teljesen felesleges az egész rokonság minden tagjának mindenkit elárasztani mindenféle hülyeséggel a szokásos nyári nyaralás miatt.

Ha valami egzotikus, Európán kívüli helyre megy az illető az más,de minek hozni bármit is "olaszból" meg "horvátból".

2021. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
87%
#42, ki mondta, hogy az egész rokonság minden tagjának hoznak? Az lett leírva a legtöbb ember részéről, hogy a közeli családtagoknak/barátoknak hoznak egy-egy apróságot. Miért ne lehetne hozni? Hidd el, elég sokan vannak akik még nem jártak "olaszba" vagy "horvátba", főleg az idősebb korosztályból, és vannak, akik igenis örülnek az ilyen dolgoknak, akik meg nem, azok meg nyissák ki a szájukat és mondják el, hogy nem kérnek több dolgot, köszönik szépen. Ilyen egyszerű.
2021. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekemék utaznak, mindig hoznak valami helyi finomságot. Kínából organikus zöld teát kaptam, Csehországból karlsbadi ostyát és egy üveg finom sört. Tesóm, ha jön Angliából, finom teát hoz, dobozos teasüteményt, lemon curd-öt, valalmi különlegesebb indiai fűszert. Én is hasonlóan szoktam, gyerekeméknek, anyukámnak. Legjobb barátnőmnek is valami gasztroajándékot hozok. (Apró dísztárgyakat nem szoktam.)
2021. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 flora08 ***** válasza:
91%
Kövezzetek meg, de a hűtőmágnest ajándékba-dolgot sosem értettem. Múltkor volt nálunk egy barátunk, aki megjegyezte - a hűtőmágneseinket látva - hogy milyen sok helyen jártunk...mondtam, hogy a 90%-át ajándékba kaptuk. Na mindegy, természetesen a szándék a fontos. Általában akkor szoktunk ajándékot hozni, ha külföldön járunk, de vettem már belföldön is kézműves terméket, egy vásárban. Legutóbb Nürnbergben voltunk, édességet hoztam a családnak meg két barátnőmnek. A szüleim Gran Canarián voltak jópár éve, mintás törölközőket hoztak nekünk, használom a mai napig. Ha úgy érzed, hogy nem fér bele a keretbe az ajándékozás, ne vigyél senkinek. Tényleg jólesik másoknak ha gondolsz rájuk és megleped őket, de ha nem hozol sem fognak megsértődni. (Nekem legalábbis eszembe sem jutna.)
2021. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
82%
Nem, semmit.
2021. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 Metionin ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, eleve nem veszek szuveníreket magamnak sem, csak porfogók. Ha valami hasznosat találok esetleg, amit nálunk nem lehet kapni, azt veszek.
2021. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyszülőknek szoktunk venni anno, sőt még képeslapot is szoktunk küldeni onnan ahol vagyunk épp (mondjuk volt olyan hogy akkor ért oda amikor meglátogattuk őket nyaralás után😂).
2021. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Jelképes apróságot a legközelebbieknek igen, egyébként nem gondoljuk túl
2021. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szülőknek, testvéreknek hozunk, párom a nagyanyjának is, illetve én két barátnőmnek.

Általában valami helyi dolgot (bor, sör, édesség, cigi, fűszer, szóval olyan ami nem kapható Magyarországon).

Ha maradandóbbat akarok, akkor fel szoktam adni képeslapot (rendesen megírva, bélyegezve, aztán drukkolok, hogy a posta ne hagyja el :D), ékszert veszek (például Muranóból karkötőket hoztam), párom testvére bélyegeket gyűjt, neki például azt hozunk, anyukámnak veszek néha ruhát, de általában ez is kimerül egy kesztyűben, sálban.

Hűtőmágnest, kulcstartót, városos pólót, szóval ezt a klasszikus itt jártam szuvenírt sosem veszek.

2022. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!