Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én gondolom rosszul?!

Tényleg én gondolom rosszul?!

Figyelt kérdés

Ferjemmel a honap végén leszünk 5 éve együtt.

Mikor megismerkedtünk, már akkor nem tartotta a kapcsolatot az anyjával, anyai nagyszüleivel pedig kb fél évente ha talalkozott/talalkoztunk.

2 éve voltunk együtt, mikor a mamája elkérte az en telefonszamomat, azóta ha valamit akar, engem hív nem a férjem.

Eddig nem is volt ezzel gond. Ők hívtak, ha szülinap/nevnap volt, semmi több. Mi, vagyis pontosabban a férjem, mert én nem hívtam őket sosem, csak együtt, kb havonta megkérdeztük hogy vannak.


Kb fél éve a mamája kicsapta a hisztit, mert mi az, hogy én nem.hívom fel őket sosem, mert én itthon vagyok a gyerekkel, semmi dolgom, ráérek azert hetente megkérdezhetném tölük, hogy nincs e valamire szükségük.

Elmondtam, hogy egy az, ők sem sűrűn keresnek minket, a másik, miert en hivogassam!? Férjem nagymamaja, nem az enyém. Ahogy férjem sem hivogatja anyukámat, mamámat, én miert hivogassam az övét?!

Ha beszéltünk, akkor is csak azt hallgattam, férjem annya ezt meg azt csinálta, ezzel meg azzal van együtt, ide meg oda költözött. Nem érdekel. Ezt elmindtam neki, megsértődött. Azóta nem is keresett minket. Ha ferjem hívja, fel sem veszi.


Erre most hallom vissza sógoréktól, meg mas rokonoktól, hogy a mama miket mond rolam. Hogy elvettem az unokája eszét, meg én nem engedem férjemnek, hogy felhívja őt, meg ilyen mocskolódó szövegek. Hogy egy büdös k..a vagyok, felcsináltattam meg eltartatom csak magam meg hasonlók.

És ezt azért, mert én elmondtam neki, hogy nem hiszem, hogy az én dolgom hivogatni őt.


Ferjem kiakadt, elküldte melegebb éghajlatra, mostmar ezert is en vagyok a hibás, mert ellene hangoltam teljesen.


Szerintetek is nekem kellett volna keresnem a kapcsolatot vele?! Én nem így gondolom. Az, hogy innen megannyira sem érdekel, az is tuti, de ne tömje már a rokonok fejet azzal, én milyen szar vagyok...


2021. aug. 12. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hagyd a vénasszonyt. Nem kötelességed hívní és ha ezen besértődik nyugodtan tegye.
2021. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el, azok is utálják, akiket a téged szidalmazó telefonjaival ugyanúgy zaklat.
2021. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Öregkorára megbolondult.

Nincs rá jobb kifejezés.


Tudod, ha a a férjed a saját anyjával nem tartja a kapcsolatot, akkor ott nagyon furcsa családi viszonyok vannak. A nagymama nyilván normálisabb volt, vele nagyon lazán, de tartotta, de azért ne feledd, hogy ez a nagymama nevelte föl azt az anyát, akivel a fia sem tartja a kapcsolatot.


A férjed pont azzal bizonyítja, hogy ő nem ilyen, hogy undorodik ettől a bagázstól és nem tartja velük a kapcsolatot.

2021. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdezted a férjedet, miért nem tartotta velük a kapcsolatot? Meg ez milyen már, hogy te meg igen, aztán balhé lett belőle. Eleve neked sem kellett volna barátkozni, csak férjed után. Talán férjed tudta előre, hogy bolondok.

Ezek után elkerülném őket én is.

2021. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen egyetértek, én őszintén olykor ezt az anyóssal és apóssal való szoros kapcsolattartást sem értem, mert oké hogy családtagok, de nem az én szüleim, hanem a páromé és nekem (jó esetben) vannak saját szüleim akikkel foglalkoznom kell és akikkel nyilván szívesebben töltöm az időmet. Viszont ez, hogy még a párom nagyszüleit is ápolgassam lelkileg, nekem eszembe sem jutna. A lényeg viszont szerintem az, hogy a párod melletted áll, innentől kezdve a család többi részével nem kell foglalkozni, akármilyen gonoszan is hangzik.
2021. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Férjem anyját tény hogy a "mama" nevelte fel. Az ő kapcsolatukról nem sokat tudok.

Ferjemet az anyja nem nevelte. 6 éves volt, mikor a szülei elváltak, az anyjával maradt. De az anyja szülei, vagyis a szóban forgo mama sosem szerette annyira férjemet, mint a 2 évvel idősebb bátyját, mert a bátyja tiszta anyja, a férjem meg tiszta apja. Kívül belül. És mindig, gyerekkorától ferjem volt a feketebárány, mert ő az apjával jobban kijött, mint az anyjával, hiába nem nála lakott.

Aztán mikor úgy 15-16 éves volt ferjem, az anyja kifobta otthonról, mert neki lett egy ferfi az életében, a férfinek meg nem tetszett, hogy van gyerek (bátyja akkor mar a mamájánal lakott) férjem onnan barátoknál, alberletben, stb lakott, az anyjára nem volt kíváncsi.

A mama viszont nagyjából tartotta vele a kapcsolatot, de nem vitte túlzásba.


Én egyáltalan nem barátkoztam az öreglánnyal, az egész családrol meg van a véleményem. Ő hivogatott engem, én meg csak mert nem vagyok bunkó, felvettem.

Sógoroméknál a feleség tartja szinten a mamával a kapcsolatot, ott a csaj hetente 2-3x hivogatja a mamát, szerinte nekem is ezt kellett volna.



Egyébként jómódu család, megyeszekhely kertvarosából, nem egy borsodi ciganyszappanoperárol van szó.

2021. aug. 12. 13:19
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Elég összevissza fogalmaztál, gondolom az idegtől, mindenesetre értettem a lényeget. Mama már nyolcvan meg a halál között csak a feszkót akarja generálni.


Jönnék egy személyes sztorival: nagymamám 12 éves korom óta rakta az én és a bátyám zsebébe a pénzt. Mivel én még 12 évesen nem tudtam mi lesz a következménye, elfogadtam tőle, azt gondoltam szívesen adja. Igazából szükségem is volt a pénzre és támogatásra, mert a ló nem tartotta el magát, a szüleim nem voltak anyagilag akkor a legjobb helyzetben, diákmelóra is járnom kellett. Ő ezt pontosan tudta, hogy nem utasítom vissza. Amikor mama öregebb lett, eltelt 6-7 év, folyamatosan generálta a veszekedést, a fejünkhöz lett vágva, hogy ő mindig adta a pár ezret és nincs kiny.lva a s.gge.


Ebből a történetből csak annyit szeretnék mondani, ha te nem tartozol neki semmivel, ne adj a véleményére. Ha egyszer rádtelepszik utána nagyon nehéz levakarni magadról, vagy netán oda is költözik hozzátok, meggyőzi a férjed. Na én ettől f.snák. Nem kell vele foglalkozni. Sajnos vannak ilyen rafkós öregek, akik mások nyakán akarnak maradni. Mindig egy lépéssel előtted járnak. Mama biztos azért gondolja, hogy neked kell keresni őt, mert elvégre te "mentél", léptél be abba a családba, neked kell alkalmazkodni.

2021. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni.
2021. aug. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom anyja kezdett "szépeket" mondani rólam a rokonoknak.. Én is haragudtam rá, mert mindenkivel találkoztam, mindenki kedvelt. De kiderült, hogy mindenki tudja milyen a kedves anyuka. Engem továbra is kedvelnek, fújhatja a magáét..

Tudom, sokaknál van ez a klános dolog. De basszus. Az ő családja, nem az enyém. Nem kötelességem megfelelni sem. Vagyok amilyen vagyok, vagy elfogadja, vagy nem. Nekem a párom szűk családom, és innen építjük fel a magunkét. Párom mehet, amikor akar, nekem ez nem kötelességem. Én meg látogatom a saját szüleimet.


Tojd le a mamit. Egye meg amit főzött. A rokonok, meg ha dnak a szavára, olyanok is....

2021. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!