Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha teherbe esel, esküvőd lesz...

Ha teherbe esel, esküvőd lesz vagy megszületett a baba, vagy valami történik vele, veletek. Ezeket az eseményeket, képeket esetleg minden egyes rokonnal külön megosztjátok? Vagy pl elmondjátok a szüleiteknek?*

Figyelt kérdés

*Ők meg tovább adják a többi rokonnak a jó híreket, képeket a babáról?

Hogyan működik ez a ti családotokban?


Normális, hogy személy szerint nálunk csak a főbb emberekkel vannak megosztva a dolgok és ők mondják tovább a többieknek? Hozzám közvetlenül se hír se kép a gyerekről nem szokott eljutni. Kicsit rosszul is esik. Azért kérdezem más családokban hogy szokás?

25n



2021. aug. 24. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk hál' istennek nem szokás a nyócadik unokatestvérnek is mindent szart elküldeni. Meg is hülyülnék. Akivel szoros a kapcsolat azokkal osztjuk meg az ilyen dolgokat. A többiekkel meg, ha találkozunk alkalomadtán legalább van miről beszélgetni.
2021. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
És akkor mi van? Nem kell mindenbe beleütni az orrod. Ha nem osztanak meg veled ilyesmit, akkor nem szoros a kapcsolat. Úgy meg minek álszenteskedni.
2021. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem osztunk meg mindent mindenkivel, és szerencsére a családtagjaim sem hívei ennek, hogy körbetelefonáljanak, kiposztoljanak mindent.

Ki neked ez a gyerek?

2021. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden családban más.

Nekem a legnagyobb dolog, ami történt az életemben eddig a diplomaszerzésem volt, amit kb 10 embernek mondtam el én a családban (szülők, tesók, nagyszülők, elsőfokú unokatesók). A többiek tőlük/facebookról tudják meg. Ha valakivel nem vagyok napi szinten beszélőviszonyban, akkor nem fogom csak emiatt felhívni, szerintem elég furán jönne ki. Babánál meg még kényesebb a dolog, ha ritkán beszéltek.

2021. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell, mert egy feltöltéssel mindenki látja, már nem kell körüzenetet küldeni.
2021. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tenshi98 ***** válasza:
100%
Mi csak a szűk családdal szoktuk megosztani a híreket. A távolibb rokonokkal, akikkel évek óta nem beszélünk, azokkal minek? Ők se keresnek és osztanak meg dolgokat velünk, csak a facen szoktuk látni vagy más rokontól később visszahallani, hogy mi van/volt. És ez fordítva is igaz. Számomra furcsa lenne, ha egy olyan rokon akivel életemben talán háromszor ha beszéltem felhívna, hogy "szia, hogy vagy? képzeld..."
2021. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsoda neked a gyerek? Ha érdekel, mi van vele, szerintem szólj a szüleinek. Lehet, hogy nem akarnak mindekit ezzel terhelni (igen, valakinek ez teher), de szívesen küldenek, ha érdeklődsz.
2021. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem osztom meg senkivel, nem vagyok a híve annak, hogy kiposztoljam a magánéletünket.
2021. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Annak mondom el, akihez közel állok.


Nekem ilyen viszonyban van a szüleim, testvérem, nagyszüleim, nagybátyók, unokatestvérek. Párom szülei, testvérei, stb (de nyilván ez már párom része..)


Másodunokatesónak, vagy szüleim unokatestvérének is elmondanám, ha olyan viszonyban lennénk. Pl 10 éve még félévente találkozgattunk több ilyen távolabbinak ható rokonnal is. Csináltunk programokat... de ezek aztán.elmaradoztak, és most már nincs olaan viszony, hogy ezekről beszélnem kelljen nekik.


De van olyan, aki szüleivel szakította meg a kapcsolatot, ő nekik sem fog elmondani még ilyet sem. Vannak, akiknek vannak közeli barátaik, ott lehet a barát előbb tudja meg, mint a szülő. Szóval ez akármilyen emberi kapcsolat lehet.


Aztán ha pl anyjm továbbadja az unokatesójának az infót,. Ert véletlen összefutnak városban, vagy valami, akkor mondja el, nem érdekel... de nyilván akik nekem fontosak, azoknak be fogom jelenteni.


Vagy van a másik hülye, aki meg mindenkinek mesél, kirakja facebookra, stb... ezekről szoktam automatikusan leiratkozni 😃

2021. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Én pont leszarom, hogy a random rokonok tudnak-e az esküvőmről vagy babámról. Mindenki, aki számít, tud róla. Aki meg nem, gondolod hogy érdekli őket? Én szerencsére nem traktálok másokat a magánéletemmel, se facebookon, se privát üzenetben. Van kb 20 ember az életemben, akik számítanak, és kölcsönösen mindent tudunk a másikról.
2021. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!