Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Remélem nem veszitek tolakodás...

Remélem nem veszitek tolakodásnak ha megkérdezem a ti babátokhoz is üres kézzel jöttek a szüleitek, testvéreitek baba látogatóba? Mert az én kicsikém még egy cumit sem kapott tölük! Ez nagyon bánt engem!

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 11:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki hozott valami apróságot, de senkitől nem vártam el, és nem is zavart volna, ha üres kézzel jönnek. Viszont az a szeretet, amivel fogadták, az leírhatatlan, és az az, ami fontos volt nekem.
2016. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Anyai agon latta a legtobb rokon, ugy 20-an. Mindannyian ures kezzel jottek az elnult 2.5 evben.a fiam mar abban a korban van, h mar nem nekem, habem neki is jol esne, ha kapna egy 100 ft-os sport szeletet.
2016. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk pelenkát hoztak meg ennivalót.


Ruhát azért nem, mert nem akartak a mérettel mellélőni.

Játék, cumi még nem kel egy újszülöttnek.


Később főleg játékot hoztak, jó hangosakat persze :-)

2016. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
En azt a fene nagy szeretetet sen ereztem, csak a kioktatast, h mit hogyan csinalok, es miert nem maskepp, meg az osszehasonlitasat mas rokon gyerekekkel. No, ezt nem toleralom hosszu tavon, ugyhogy modt en vagyok a maganak valo anya, aki nem figad el jotanacsot...
2016. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Senki sem jött üres kézzel. Alap szabály a családunkban és az ismerettségi körünkben, hogy vendégségbe nem megyünk üres kézzel.
2016. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Ez kicsit fura, hozzánk mindig úgy jöttek a rokonok, hogy hoztak valamit. Pelenka, cumisüveg, törlőkendő, ruhák stb. És ha én mentem babalátogatóba, akkor sem érkeztem üres kézzel, valamit mindig vettem a babának és a mamának is.
2016. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Az én családomba, ismerősi körben, az a szokás, hogy pénzt adunk. Az anyuka tudja legjobban mi is kell.

Na meg valami jelképes ajándék.

2016. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Részemről soha, senkivel kapcsolatban nem volt ELVÁRÁS az ajándék, a szeretteim, családtagjaim, barátaim pedig olyan jószívű, kultúrált és illedelmes emberek, akikben fel sem merült, hogy üres kézzel jöjjenek.

Nem a kapott dolgok nagyságát és értékét néztük, mindenki jószívvel adta azt, amit. Ugyanolyan meghatott voltam az éppen kis diákösztöndíjából gazdálkodó testvéremtől kapott kis csörgőtől, mint a legkedvesebb barátnőmtől kapott soktízezres pihenőszéktől.

Idősebb, nyugdíjas rokontól házi sütit kaptunk és bizony nagyon jól esett :) Mindenki szívesen adta azt, amit, az anyagi lehetőségei függvényében.

Mi pedig mindennek igazán örültünk és őszintén hálásak voltunk.

kedves Kérdező: őszintén mondom, ha bárki ajándék nélkül, csak jószóval érkezett volna, az is ugyanígy rendben lett volna.

Miért is elvárás részedről bármi is?

A közösen töltött idő, a szívből jövő jókívánság értékesebb tud lenni, mint az X+1.-dik szirsz*r.

A szülők dolga a kicsi számára biztosítani még a cumit is, inkább elkeseredés helyett vedd meg és a látogatókat mosolyogva, szívesen fogadd.

Lehet, hogy a nagyszülők pl. nem is tudják, hogy mit lehetne egy babának venni- régen más szokások, más holmik voltak. Az is lehet, hogy később ajándékoz valaki, hogy már látta, milyen dolgaitok vannak, mire lenne még igény/szükség- esetleg a rokonok összefognak majd egy értékesebb dolog megvásárlására.


Buta dolog ezen bánkódni és nem is elegáns, nem is méltó senkihez, aki nem anyagiakban méri a kapcsolatai minőségét

:)

2016. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 4. 11:27
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Hozzánk sem jöttek üres kézzel.Mindenki hozott valamit.
2016. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!