Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
 11/98 anonim ***** válasza:
26%

Kicsit máshogy látom/csináljuk a dolgokat, mint ti, 6 éve élünk együtt.

Mindig is alapelvem volt, hogy nem fogom a páromat "kiherélni" azzal, hogy főzzön, mosson, takarítson. Ezek az én feladataim. Mindig nagyon hálás vagyok neki, ha pl. felsöpör, összepakol, de nem várom el tőle. Megvannak mindkettőnk feladatai, a "fiús dolgokat" ő végzi (ház körüli teendők - fűnyírás, kert rendbentartása, lovak etetése, rendben tartása - bár ez utóbbiban osztozunk).

Ez nem szolgalelkűség, hanem van időm és energiám megcsinálni munka mellett is, míg ő többet dolgozik mint én (másodállása is van). De ha nem is lenne, nem macerálnám ilyenekkel :)

Szerintem az én szégyenem lenne, ha vasalatlan cuccban menne el itthonról, vagy épp kosz lenne itthon, ha vendégeink jönnek.

2010. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
100%

Párom szülei detto, mint nálatok. A férj nem is dolgozik, már 5 éve munkanélküli legalább, de SEMMIT nem hajlandó házimunkával törődni! A feleség reggeltől késő délutánig dolgozik és a mosatlanra megy haza, ő indítja el a mosást, szedi le a záraz ruhát előző napról, mosogat el, rakja el a maradékot!

Én kikötöttem páromnak: velünk ilyen nem lesz, én nem leszek rabszolga, egyenrangú félként kezeljük majd egymást, segítünk egymásnak!

2010. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
94%
Mi mindketten ugyanannyit dolgozunk "házon kívül", időben is, meg megeröltetés szempontjából is. Az otthoni munkán is fele-fele osztozunk, együtt is főzünk, ez közös program. Miért kellene az egyik félnek otthon lehúzni még egy műszakot, míg a másik egyedül unatkozik? Ha együtt csináljuk, előbb végzünk, több időnk marad egymásra. Ennyi. Nem cseléd vagyok, hanem feleség, társ.
2010. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
100%

Aha, én is így kezdtem. Aztán rájöttem, hogy egyszerűen nem bírom és különben is idegesített, hogy ő hazajön, leül a gép vagy a tévé elé, én meg hazajövök, még gyorsan főzök valamit vacsorára, és mosok vagy takarítok, eszünk, elmosogatok, aztán leülök tanulni. Egyszer végiggondoltam és úgy felbosszantottam magam, hogy kiosztottam a párom munkáit, nagyon ijesztő lehettem, mert elkezdte csinálni.

Nyilván nem egy tányér elmosogatásáról van szó, ha összeköltöztök, megérted. Ma csak egy kicsit raktam rendet, négy órám elment vele, pedig csak ketten vagyunk.

Ezt az utolsónak írtam.

Kérdező: ereszd el a füled mellett, amit mondanak. Nekem is időnként jön az anyós, hogy "de hát értsd meg, ő ilyen, el kell neki nézni, meg kell neki csinálni, blabla", mániákusan imádja a fiát. Persze neki az a dolga. Nekem meg az, hogy szépen finoman helyretegyem, én nem az anyja vagyok, nem feladatom mindent helyette megcsinálni. Inkább megnevelem. Majd ha nekem is fiam lesz, akkor neki persze úgyis meg fogom csinálni, mert sajnos ezt látom mindenhol, de ha egy mód van rá, akkor inkább őt is megnevelem. Nem szabad hagyni, hogy a nagyon okos szülők befolyásoljanak. Költözzetek el tőlük!

2010. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem mákom van anyósommal! Ő úgy nevelte a férjemet, hogy mindent meg tud csinálni otthon. Ha kell elmosogat, kitereget, még vasalni is szokott. Meg szoktuk osztani. Bár a nagyobb takarítást mindig én csinálom. Azt nem is szeretem rábízni, amióta vizkőoldó helyett ablaktisztívól fújta be a fürdőszobát!:) De van annyira intelligens, hogy tudja,én is sokat dolgozom, és pusztán egyedül nem tudom rendberakni a 120 nm-es házat. Apuméknál viszont máshogy van. Otthon anyu a háziasszony, apu meg vezeti a céget. Ezzel nincs is gond. Igazából anyunak a ház a "munkahelye"! De attól még, hogy így szokták meg, sohasem szóltak abba bele, hogy mi hogy csináljuk!
2010. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim válasza:
100%
Az más, ha családi házban lakik valaki. De ahogy kivettem a kérdező szavaiból, sima lakás lehet, ahol nem kell füvet nyírni, lovakat etetni, szerelni se annyit. Tegyétek, ahogy jól esik és ne törődjetek a szülőkkel. Aki azt írta, hogy nem teher már rá is kitakarítani, ha már saját magára is kitakarít, azon látszik, hogy nem él még együtt férjjel. Nálunk Ő mindent letesz valahova véletlenszerűen, és fél óra alatt tele van a lakás mindenféle dolgaival, amik nem oda valók. Lemorzsázik minden evéskor, és több is a mosatlan, mert annyit eszik, hogy állandóan főzni kellene, és az több mosatlannal is jár. Mi papuccsal járunk, mert fázik a lábunk. A papucs széthord minden koszt, ez is több, ha ketten éltek. A fürdő is gyorsabban koszolódik a borotválkozás, fogmosás, fürdés után, mintha csak én egyedül használnám. Alig bírom kiszedni a foltokat a ruháiból. És ez csak egy pár példa. Na ha ő is összeköltözik egy férfival, megtudja, mennyire más az, mint csak odajárni és elpakolgatni pár cuccot. Egyedül nem lennék hajlandó mindent utána csinálni (kivéve amikor nincs munkám), de szerencsére rendes és besegít mindenbe.
2010. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire baj ez...Nálunk is úgy megy hogy ha én érek előbb haza a munkából ak én főzök ha a párom akkor meg ő összedob valamit,a házimunka meg nem olyan nálunk hogy neked ezt kell megcsinálnod nekem meg azt,én minden héten 1x komplett takaritást végzek hétköznap meg amihez jutok,de a páromnak nem esik nehezére besgitenie bármiben emellet még kintimunkát is végez és persze én is segitek neki forditva,igy van rendjén ez a modern világ,elmúltak már azok az idök amikor az asszony otthon,a férj meg munkán van,hazajön eszik-iszik és alszik...
2010. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem az én szégyenem lenne, ha vasalatlan cuccban menne el itthonról, vagy épp kosz lenne itthon, ha vendégeink jönnek."


Erről van szó, hogy nem kell vasalatlan ruhában elmennie otthonról, nem halna bele, ha ő vasalna ki magának... vagy ha vendégek jönnek, ő is kitakaríthatna...

2010. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
14%
1reszben igazad van h vegye ki a reszet tehat 50-50% ban,masdolog h kidolgozik,de viszont én gondolom h nem kér meg ara h segicsel neki a ferfi munkaba pl asni kertet vagy valmit osze barkacsolni mert hat azis akk fele fele aranyba mondhato végülis ara is meg kérhetne de gondolom nem teszi és a ferfiak utaljak a női munkat nekik egy fajta le kezelo erzes
2010. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
18%

Semmi gond, csak akkor te is cserélj vezérműszíjat a kocsiban. De gondolom ott már megáll a tudományod...

Nem arról van szó, hogy egy férfit ki kell szolgálni meg ő az atyaisten otthon, de egy kis vasalásba meg főzésbe nem halnál bele.

2010. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!