Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
 71/98 anonim ***** válasza:
13%
Tévedsz, én nő vagyok és a saját dolgom végzem. Férfire van szükségem, nem pedig valaki olyanra, aki helyettem megcsinálja (mint a mosogatógép). Remélem így érthető.
2010. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
78%

Annyira gyenge a nemi identitásod, hogy mindenféle téves eszmékbe kapaszkodsz, hogyha azt csinálod akkor nőbb leszel?

Lehet pszichológus tudna segíteni.

2010. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
13%
Az én nemi identitásom tökéletesen a helyén van, az nincs rendjén, hogy gyakorlatilag már minden felborul. A férfiak is sminkelnek, lassan a lábukat is borotválják, ehhez képest a házimunka semmi. Ja és teljesen nőnek érzem magam, érdekes módon nem terhel le a házimunka és azon kevesek közé tartozom (legalábbis úgy látom kevesen vagyunk, akiknek örömet okoz az, hogy a férjem ingét kivasalom és én vagyok a nő a háznál. Ő csinálja a dolgát én csinálom az enyémet és érdekes, nincs is probléma és régen sem volt, manapság pedig majdnem mindenki válik. Nem tudom melyik elméletben lehet a hiba..
2010. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
75%
Travik mindig is voltak, és önmagukat festő pasik is, csak nem volt média aki ennyire mutatta a világot.
2010. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi egyáltalán nem volt és most nem az olyanokra gondolok, ahol a smink maga volt a kultúra egy része, mint például Egyiptomban, hanem a mai szemceruzás, meg szájfényes emberkék. Ez a menő és a médiában nem igen láttam hasonlót, ellenben az utcán...a travi akit láttam az konkrétan nőnek öltözött és meleg volt, nem pedig heteroszexuális.
2010. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
92%
Ne már, hogy ilyen nyomorékok vagytok, hogy azt hiszitek, attól vagytok nők, hogy mosogattok, egy férfi meg attól férfi, hogy nem... Ezt el sem hiszem...
2010. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
31%
Nem, nem ettől vagyunk nők, ez pusztán a dolgunk egyik része. Senki nem mondta, hogy a mosogatástól leszünk nők.
2010. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 A kérdező kommentje:

Dolgunk?! Mi vagy te a főnökünk, hogy itt oszd az észt?! Milyen jogon hordod le azt aki másképp szemléli?!

Még mindig nem arról van szó, hogy nem dolgozunk, mi akik más véleményen vannak, de látom ez nem jutott el a kis buksidba :) Az én nagymamám pl.: tyukot kopaszt, főzz, mos takarít. Papi a kertben KAPÁL (remélem ettől nem férfiatlan, mert ugye a kapálás is "női munka".. fát vág télre, füvet nyír. De amikor több a munka a kertben akkor mami kimegy és segít kapálni, leszedni a termést, gazolni, füvetnyírni. Amikor télen inkább benn van több tennivaló, akkor papi képes seprűt ragadni, mosogatni, és ilyesmik, egyformán segítik egymást. Nem ez lenne a normális? DE! A kérdés még mindig nem arra irányul, hogy bárki lusta lenne bármihez, hanem, hogy jó ha mindenki egyformán kiveszi a részét a munkából. Nincs olyan, hogy NŐ dolga, FÉRFI dolga :D Ki mondja, te majd megszabod mi a dolgunk, mert te így gondolod? Kész röhej! És azért mert mi nem így látjuk, mindjárt töketlen, férfiatlan emberekkel vagyunk?! Hogy jössz te ehez?! A másik, hogy például anyukám már nem ilyen, és párom anyukája sem. Mindkettő lesi párja minden szavát, de olyan szinten csinálják, hogy semmi beleszólásuk nincs már semmibe. Én épp ebből a példából okulva szögeztem le, hogy nálunk kicsim ilyen nem lesz, EGYENLŐ partnerek vagyunk mindenben, és azóta is működik a dolog, ő is rámszól ha kicsit már elvetem a dolgokat, de ez fordítva is igaz. Viszont működik, és nem érzem azt, hogy emiatt egy "meleg" lenne, mert néha elmosogat. Milen felfogás ez részedről?! Nem attól vagy értelmes mert másokat több kommenten keresztül szapulsz, és közlöd, hogy a komenntelők többsége hülye! Mert ugye aki nincs veled egy véleményen az már nem értelmes. Én az elején elfogadtam a véleményed, mondtam, izlések és pofonok. DE! Mostmár kicsit sok belőled, és abból, hogy mindenkit ennél a kérdésnél a magad képére akarod formálni azzal, hogy folyamatosan ugyanazt szajkózod! Kicsit magadba nézhetnél és elfogadhatnád, hogy nem te vagy a világ közepe, és nem te vagy a mintapélda akit követni kell. + felfoghatnád végre, hogy ahány ember annyi felfogás!

2010. szept. 4. 09:10
 79/98 anonim ***** válasza:
9%

Olyan jó, hogy ha már valaki leírja az igazságot lepontozzák.Fáj nők, hogy hülyék vagytok?:) Én írtam azt, hogy mi a különbség a rabszolgaság és a szolgaság között. Ja, az is fáj, hogy leírtam, hogy heti 230 perc (+-) lenne a házimunkát megcsinálni?!:DD

És nő vagyok énis, akinek nem szakad a keze a +230 perc munkától!:)

2010. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 A kérdező kommentje:
Én sosem pattogtam, más kérdéseknél ha lepontozták a véleményem :) Ahogy mindenki más, úgy mindenkinek a véleménye is más, és valaki nincs veled egy állásponton akkor nyilván nem a hasznosra fog szavazni, és fordítva. Amikor véleményt írsz egy kérdésre, akkor ezt a tényt el kéne, hogy fogadd. És nem másokat hülyézni, szapulni mert más állásponton vannak, és ezért ne adj isten lepontoznak! Moderáld magad egy kicsit, semmi értelme annak amit csinálsz :) Felfogtuk az álláspontod, elolvastuk. Az, hogy innentől ki, hogy értékeli a véleményed az mindenkinek a magánügye, és neked nincs jogod szídni itt a népet, mert ők máshogy gondolják!
2010. szept. 4. 10:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!