Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
 61/98 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:20


Te felfogásod.

Csak ne rinyálj majd itt mondjuk egy év múlva, hogy "elhagyott a pasim, de mééééér?"

Közben meg elfelejted h meg akartad változtatni mert te lusta voltál...


Nem érzem magam rabszolgának mert ezek a dolgok nem jelentenek fáradtságot :) És nem egy lusta számítógépfüggő faxt választottam magam mellé :)

2010. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
0%
A 07:57-esnek igaza van, teljes mértékben, én sem töketleníteném el a párom, nekem férfi kell, nem pedig takarítógép, ha ezt csinálná nem is kellene.
2010. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
5%

Napi szinten szerel autót mert AUTÓSZERELŐ ez egy szakma ami jól fizet.

Nem lényeg itt sokan nagyon szánalmasak megmutattam a családnak a válaszotokat és mindenki el volt hülve milyen férjeket akartok az enyém kiröhögte azokat a nőket.Szégyen az édesapám szerint.Nem lényeg a mamám,anyám és én is RABSZOLGÁK vagyunk és boldogok.Ti pedig harcoljatok és keressetek igazi férfit.

2010. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 A kérdező kommentje:
Szerintem nem attól lesz valaki "igazi férfi" mert jól kereső állása van, és nem segít semmit otthon. Még mindig nem az a kérdés, h mi nők ne csináljunk semmit, és munka után házimunkázzon még a párunk helyettünk. Hanem, hogy senki nem hal bele ha kicsit segít. Nálunk (ezt azért lekopogom, mert nemrég vagyunk közös háztartásban) még párom kérdezi meg ha hazaért, megtömte bendőjét, elmeséli napját, ÉS MEGKÉRDEZI MIBEN SEGÍTHET!!! Én nem érzem, hogy ezért ő kevésbé férfias lenne, sőőőt, csak nő a szememben minden egyes alkalommal. Amikor látom, hogy ő a kimerültebb, akkor hiába ajánlja fel, mondom neki, hogy pihenj csak és adok egy puszit neki. De ha én vagyok épp kifacsarva akkor ő kiveszi a házimunkát a kezemből és nem enged dolgozni, megcsinálja amit meg kell, és nem szól egy rossz szót sem. Szerintem ez lenne a normális. Mindketten tekintettel vagyunk a másikra és segítjük egymást otthon is. Ezért én nem érzem magam lusta nőnek, vagy kevesebbnek másoknál, és ő sem érzi magát se papucsnak, se töketlennek. Persze izlések és pofonok, valaki így szeret élni, valaki úgy. Én is mutogatom a kérdést másoknak :) Pk veletek nem értenek egyet (drága autószerelős kommentelő pl.) De mondom izlések és pofonok. Ennyi.
2010. szept. 3. 20:10
 65/98 anonim ***** válasza:
69%

" Napi szinten szerel autót mert AUTÓSZERELŐ ez egy szakma ami jól fizet.

Nem lényeg itt sokan nagyon szánalmasak megmutattam a családnak a válaszotokat és mindenki el volt hülve milyen férjeket akartok az enyém kiröhögte azokat a nőket.Szégyen az édesapám szerint.Nem lényeg a mamám,anyám és én is RABSZOLGÁK vagyunk és boldogok.Ti pedig harcoljatok és keressetek igazi férfit."


olyan helyről keresel önigazolást ahol olyanná neveltek téged amilyen lettél, nagyon okos dolog és ilyenekkel még érvelsz is.

2010. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
85%
Az a férfi, férfiatlan, aki nem egy életképtelen mócsing akit el kell tartani, és ki kell almozni, ellenben az a nő aki kb. ugyanannyit szeretne dolgozni mint a párja az meg lusta.
2010. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
83%

„Napi szinten szerel autót mert AUTÓSZERELŐ ez egy szakma ami jól fizet.”

Pff,lehet hihetetlen, de nem minden férfi hivatásos autószerelő...ők szerinted milyen gyakran szerelnek kocsit?


„…megmutattam a családnak a válaszotokat és mindenki el volt hülve milyen férjeket akartok az enyém kiröhögte azokat a nőket.Szégyen az édesapám szerint.”

Az én párom annyit mondott erre, hogy neki nem csicska kell, hanem társ. Amúgy kíváncsi lennék a férjeitek hogy boldogulnának egyedül, ha nem nyalnátok ki a seggüket!


„Drága dédnagymamám a lelkét is kidolgozta a földeken a férje mellett…”

Ez vicc! Példálóztok itt a kapáló dédnagymamákkal, de kérdem én, ha a porszívózás női munka, akkor a kapálás nem férfimunka? Egy nő végezhet férfimunkát, de ha egy férfi porszívózik az már férfiatlan? Ugyanúgy ahogy a nők annak idején besegítettek a férfiaknak a földeken, besegíthetnek a férfiak ma a nőknek a háztartásban. És senkinek nem fog leszáradni ettől a farka!

2010. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
8%
Ti komolyan nem jártatok töriórára? Rabszolga=alig kap enni, közbe egésznap/éjjel dolgozik, alig alszik, sokszor ütik is. Ellenben egy szolga kap fizetést, kaját és szállást és nem verik. Kb ez a különbség. A kapálás igen is női munka, mert míg a nők kapálták a répa, krumpli, stb. közül a gazt a férfiak vágták kaszával a búzát és látták el az állatokat! És ezt se én találtam ki, hanem a mamám mondta el. És az egyik mamám felnevelt 11 gyereket, közbe mindennap a dolgozott és még a férjére is volt idő, mert a NŐI MUNKÁT a nő csinálta. Érdekes, nem? Itt meg egy gyerek(vagy egyse) mellett már szegény nőknek leszakad a keze, ha a 8 óra munka után vagy az egésznapos babázás után takarittani kell, mert ők meghalnak ha felvesznek egy seprűt! Könyörgöm, míg elmosogatsz az 20 perc, másnap is eltudod rakni a mosott edényeket, nem kell aznap, heti egyszer felmosol, vagy 2x, az 20 perc, vasalás 1 óra, de gondolom kettőtökre nem mosol annyi ruhát, hogy egésznap ezt csináld. Elrakni a ruhákat meg 5 perc. Főzni egy könnyű kaját (pörkölt krumplival) kb. 40 perc. Ez heti átlagba 230 perc. Ez egyáltalán nem sok, akárki akármit mond. :| nem hiszem, hogy erre fáradt sok ember! :S Mind1, én is élek a szolgasorsommal meg a többi (értelmes) egyetértő ember aztán ennyi, ti meg csináljatok kis töketlen a pasitokból/férjetekből, csak a köténykét el ne felejtsétek ráadni! :D Anélkül nem poén!
2010. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
92%
Vannak női munkák, ilyen a szülés és a szoptatás, vannak férfi munkák, mikor nehéz dolgokkal kell emberi erővel dolgozni, a többi dologhoz nem számít, kinek milyen nemiszerve van.
2010. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
100%

"A 07:57-esnek igaza van, teljes mértékben, én sem töketleníteném el a párom, nekem férfi kell, nem pedig takarítógép, ha ezt csinálná nem is kellene."



ezek szerint te nem nő vagy, hanem takarítógép?

2010. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!