Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy azt a mintát, amiben elődeink éltek, példának állítani a ma emberének teljesen felesleges, mert már nem úgy élünk.

Dédnagyanyáink még padlót döngöltek, kemencében sütötték a kenyeret, sparhelten főzték az ebédet, teknőben mostak lúggal, stb. Dédapáink vályogból építették a házaikat, lóval, meg ökörrel szántottak, az állatokat gondozták, tüzelőt vágtak az erdőn, stb. Ebből adódóan egyértelmű, hogy elkülönült a férfi-női munka, hiszen bőven jutott belőle mindkét félnek. Azóta viszont teljesen megváltozott az emberek életvitele, még vidéken is a legtöbb ház összkomfortos, de a kényelmesebb otthonok mellé hozott a változás egy rakás új elvárást, feladatot.

Az a tapasztalatom, hogy azok a párok, családok, akik nem csinálnak elvi kérdést abból, hogy ki mit végezzen el a ház körül és az egészséges munkamegosztásra törekednek, ott mindenki sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb, mint ott, ahol akár a nő, akár a férfi a nemi identitása megsértésének érez bizonyos dolgok megcsinálását.

Egyik véglet sem jó, sőt kifejezetten káros. Az a nő, aki azért nem vasalja ki a párja ruháját, nem főz rá, nem mos rá, mert ő nem szolga, az épp olyan rossz felfogás, mint az a férfi hozzáállás, hogy ő meg azért nem mosogat, nem nem takarít, stb, mert ő férfinak született.


Egy 65 éves nő ismerősömmel találkoztam a minap, aki egész életében kiszolgálta a férjét, anyukája halála után pedig az apját is, mert őt úgy nevelték, hogy ennek így kell lenni. Mindkét férfi nyugdíjasként otthon heverészett, miközben a nő még dolgozott, de még a mosogatóig se volt képes a koszos bögréjét, tányérját elvinni, mert ők férfiak. Mára mindkettő elhunyt, a nő pedig fellélegzett és azt mondta, végre szabad vagyok!

Én tuti nem szeretnék ilyen életet, és szerencsére nem is kell így élnem.

2010. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim ***** válasza:
83%

"Olyan jó, hogy ha már valaki leírja az igazságot lepontozzák.Fáj nők, hogy hülyék vagytok?"


Ez csak a te igazságod! Milyen jogon hülyézel te le mást, aki másképp vélekedik mint te? Amíg mondjuk a férfi meg a nő külön él, mindkettő ellátja a szükséges teendőket a saját lakásában. Mindkettő pénzt keres, és rendben tartja a lakást, mos, főz magára. Mert egy igazi férfira nem az anyja mos külön lakás esetén... Ha a pár összeöltözik, akkor miért is kéne mindent a nőnek magára vállalnia, amit amúgy a férfi is elvégzett mikor nem volt nő? Logikus, hogy megosztják a munkát, és így több idejük marad egymásra. Nálunk pl. a porszívózás egy óra, és mivel van macskánk, nem árt ha nem hetente egyszer csináljuk... És egyébként meg, bocs már, hogy nem minden nap én porszívózok, hanem inkább elmegyek a segítséggel nyert időben edzőterembe, vagy csinálunk valamit közösen, minthogy belefásuljak a mindennapos otthoni teendőkbe, csak azért mert minden létező munka a nő dolga! Azt azért még megkérdezném, hogy szerintetek akkor mi a férfimunka? Nem veszitek észre, hogy a legtöbb férfi a pénzt sem kemény fizikai munkával, hanem irodai melóval keresi? Már elve más minden mint régen volt, és az általatok helyesnek tartott modell egyszerűen nem működik a MAI világban! Ha nektek sikerül, gratulálok! De nekem nem hiányzik az, hogy mártír legyek, és húzzam az igát egész nap!

2010. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
83%

"Fáj nők, hogy hülyék vagytok"

ha a nők hülyék, akkor a férfiak is azok.


egyébként a legtöbb bukott osztálytársam fiú volt.

2010. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
93%
Régebben a férfiak is többet dolgoztak, nem csak a nők. Az meg tahóság, ha az egyik valamilyen hülye elméletet gyárt arra, hogy miért nem kell olyan dolgokat csinálnia, amiket utál.
2010. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
91%

"Mi az, hogy ő leülhet tévézni én meg nem?"


szerinted ez miért nem jogos kérés?


Én is ezt kérdezem!

2010. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azok akik dédanyáinkkal példálóznak:

Ti 5évesen mentetek markot szedni, vagy a homokozóban játszottatok? Azért nem mindegy, hogy mibe nevelkedik az ember... Ti mehettetek külön órára, vagy hatalmas verést kaptatok, ha a tanító bezárt az iskolába mert nem tudtátok a leckét, elkésve a lábasjószág etetését, mindezt étlen szomjan.

Ugye, hogy nem... Akkor.


Én úgy nevelkedtem, hogy ovi iskola, játszótér, 13éves koromig kinyalták a seggem, utána elköltöztünk a nagyszüleimtől seperc alatt megtanultam főzni, takarítani, nem nyavajgok érte, hasznomra vált, de ugyanakkor ettől még suliba jártam/járok, istenien főzök, szépen rendben tudom tartani az otthonom, ugyan szellemi foglalkozású vagyok, azt is bírom...

Mégis, rossz kifejezés rá, de jobb enm jut eszembe, elvárom a páromtól, hogy néha elmossa a tányérunkat(2tányér, két villa/kanál), kiszedje a tiszta ruhát a gépből, behozza a kvt reggel, vagy épp reggelit csinál... 98%ban ha hazajön kiengedheti a gőzt, de azért néha nekem sem árt.

Amit neki kell tennie minden nap: felkelni, bemenni dolgozni, irodista, hazajönni enni, aludni.

Képzeld ha kiég az izzó ki tudom cserélni, ha zárat kell cserélni meg tudom csinálni, nem kell kocsit bütykölni, mert nincs, nem kell kapálni mert nincs mit, nem kell lábasjószágot etetni mert nincs.... Ennyi, ahol bőven van ffi-női munka ott nem vonnám be a nőibe a párom, így pedig hogy neki elég létezni...


Kedves nagymamám elég gyakran meséli, hogy bizony öt évesen ő már profin szedte a markot, ment a krumplit dobni a gödörbe... hajtotta a libákta, sokszor az iskola rovására ment a háztályi munka, amikor meg elég nagy lett elcsapták cselédnek. És bizony 82évesen gyakran sírdogál, hogy az egész élete egy rabszolga sor volt, mindig csak ugráltatták, egy szép napja sem volt... Pedig Ő aztán csendben tűrte a sorsát, és megcsinálta egy hang nélkül, mégis elfacsarodik a szíve, ha belegondol, hogy mennyivel másabban is élhetet volna. Sose utazott, sose volt szerelmes, azt sem tudja mi fán terem az orgazmus, cseléd volt, és nem nő, életében úgy igazán kétszer kapott szülinapi ajándékot a nagypapától, ő annál többször adott...


És akkor azok a "szolgalelküek" akik egyszercsak időnek eleőtte a ffiért kidolgozzák magukat, nagyon meglepődnek, hogy az eddig kiszolgált férj 10-15év házasság után egy fiatal 20évessel lelép, mert neki egy Nő kell. Sajnos a lábaimat is be kell vonnom, hogy megszámoljam, hány 40éves ilyen nőt ismerek, akit egyszercsak ott hagyott a férj, pedig az asszony mindent mosolyogva megtett neki éveken át hang nélkül, tűrt, csak közben beleöregedett...


Nem most kell pampogni, hogy dehát a ffi, hanem majd ha az unokádnak meséled, akkor mit mesélsz, és milyen könnyekkel az életed. Szegény jó dédanyám ugyan ez, 8gyermekkel áldotta meg az ég, neki segített a férje, de keméynen kellett neki is hajtani, örült ha a saját nevét tudta, mikor már nem csak totyogtak a gyerekei örült ha lepasszolta a munkája egy részét, lábas jószág etetése, seprés... És ő is ott és akkor sírt mikor senki sem látta...

2010. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsó egy oltári nagy hülyeséget írt le nehogy példának vegyétek.

Mert ugye aki megtesz mindent mint nő az 40 évesen csak rosszul nézhet ki és a férje megcsalja.Ez röhelyes mert nem így van és nem is kell így lennie.Gondolom személyes tapasztalat hát nagyon sajnálom szegényt de nem mindenkinek ilyen sz@r az élete.

Éljenek a férfiszerető,szolgáló,boldog anyukák mert vagyunk jó sokan a többi pukkadjon meg:::::)))))

2010. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
91%

Az utolsó vagyok. Egy olyan 24éves vagyok, AKIT egy 40éves kolléga kezdett kerülgetni a 39éves asszonykája mellett, aki csak azért mert jó legyen az urának minden téren kidolgozta a belét, csak egy embernek ennyi sok, szépen belefásult, és ez kívülről is meglátszott rajta. Persze az apuka hazament volna a meleg fészekbe a seggnyalásért, csak kellett volna neki egy Nő is:S 3.kolléganéni voltam, akinél próbálkozott, mindannyian 30alatti, a pasinak szabályokat állítók vagyunk, és mind a 3jól elhajtottuk a pibe, de azért a karácsonyi vacsorán sz@r volt a feleség szemébe nézni, függetlenül attól, hogy közünk sem lett a férjéhez. És qvára sajnáltuk, mert ha időben úgy kezelteti magát mint egyenlő partner akkor most labdába sem rúghatnánk mellette mi kis üde lánykák, csak ugye...

Sokat ismerek a közelemben, "barátnők", akik így jártak, ugyan próbálnak, de nem megy már.

És nem azt mondtam, hogy minden háztartásbelinek ez a sorsa, hogy 40éves és le lehet írni, de sajnos ez is van, és lehet jönni akkor panaszra, hogy a férjem így meg úgy.

Ott van az anyám is, hogy ne menjek nagyon messze... Most azért mert a sokadik pasi is csak kihasználja, ugráltatja masszívan az alkoholhoz menekül, és nincs 50de a nagyanyámnak nézed, pedig Ő is NŐ lehetne...


Szóval lehet itt házimunkázni, nem kell a kötényt letenni, de aki csak ezt akarja, és mellette még megszakadni, az Úrnak meg csak segget elég vakarni, azt várjuk majd az irodánkban, válóperekre szakosodott a főnök...

2010. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!