Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha párommal egyformá...

Szeretném ha párommal egyformán részesülnénk a házimunkából, ez miért baj?

Figyelt kérdés
Nem értem tényleg. Megmondtam, leszögeztem előre, hogy én főzök rád édesem, de minden másban osztozunk. (takarítás, vásárlás stb.) És ő el is fogadta, mondta is, hogy ez csak természetes. Tudja , hogy nem vagyok az a nő aki tűri, hogy dirigáljanak, miért nem vasaltál nekem, miért nem csináltad ezt azt amazt... Tisztában van vele, hogy nálam csak akkor működnek a dolgok ha ő ugyanúgy kiveszi az otthoniból a részét. Ezen nincs mit vitázi, én is elfogadtam az ő dolgait, ő is az enyémeimet. Mégis a szülők teljesen ki vannak akadva. Mi az, hogy nem vasalod ki a cuccát mielőtt elmegy itthonról, én is kiszoktam apádnak, miaz, hogy nem csinálod ezt azt amazt. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy ez nem lustaság, csupán nem akarok olyan lenni, mit ők. A 2 anyukának még beleszólása sincs, hogy este mit nézzenek a tv-ben stb. A 2 apuka meg ki van akadva, hogy nem vagyok olyan mint az anyukák. Miért baj, ha én nem akarok ennyire szolgalelkű lenni?! Mondom, semmi bajom, ha 50-50%-ban döntünk és csinálunk mindent, de miért az a normális a szülők szemében ha mindent én csinálok?
2010. aug. 30. 13:10
 31/98 anonim ***** válasza:
100%

“ez a megszokott”

Az nem jelenti azt, hogy ez a jó, ez az igazságos!


Ha vendégek jönnek, és kosz van, mindkettőnknek egyformán szégyen! Engem is baromira idegesít néha a párom tisztasági igényszintje (pedig az anyukája végeztetett vele házimunkát), de nem lesz az, hogy akkor inkább én mindent megcsinálok! Nekem inkább jó, ha nem csillog-villog valami, mint hogy aztán ne csinálja!


“A gyereketekre is mostok, föztök, takaritatok még se vagytok a szolgái!”

A gyerek kicsi és nem tudja ellátni magát, míg a férj egy épkézláb felnőtt ember. A párom nem a gyerekem jó esetben – és most figyeljetek: nem is tudnék férfiként tekinteni rá, ha úgy viselkedne!!!!! Számomra – egyik előző szavaival élve – akkor “herélődne ki”, ha nem lenne képes elmosogatni, csak mert férfi! Egyből kiábrándulnék belőle! Egyből kihűlne a szexuális vágyam iránta, ha olyanokat kezdene mondani, hogy ez a “zassonydóga”… Volt lelkesen mosó-főző-takarító hagyományos barátnője is, de talán mégsem ez számít egy kapcsolatban egy intelligens férfinak!


Egy mosogató, porszívózó, főző férfi eszméletlenül FÉRFIAS és vonzó, mert látszik rajta, hogy törődik a párjával, szereti és tiszteli őt!!!!!!!!!!!!


“te is cserélj vezérműszíjat”

“én se megyek autót szerelni vagy hegeszteni”

Mosni-főzni takarítani sokkal gyakrabban kell, mint autót szerelni. Ez nem kompenzálja, ez csak szemfényvesztés akar lenni, hogy havi egy szerelés kiváltja azt, hogy a nőnek egy nap sincs szabadideje. El ne higgyétek… Ráadásul nem is tud minden férfi autót vagy bármi mast szerelni – és ez ugyanúgy NEM BAJ (legalábbis nekem nem a szerelési képességek teszik a férfit :P ) , mint ha egy nő nem végzi el alázattal a házimunka 100 százalékát… (a párom szemében nem a mosás-főzés-takarítás teszi a nőt...)


“mekkora drámát csinálnak manapság a nők ebből a kérdésből”

Édesem! Te mekkora drámát csinálnál abból, ha munka után még otthon a beled lógna, nem lenne szó szerint semmi szabadidőd, mindenről le kéne mondanod, és még ezek után a fejedre olvassák, amiért ezek után este már nincs erőd a külsőddel törődni, és nincs kedved dugni azzal, akinek az önzése miatt ilyen állapotba kerültél! Na?


Környezetünkben, baráti párok közt szintén az igazságos munkamegosztás az általános.

2010. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
18%

Ez szép fejmosás volt.

De én képes vagyok mindenre amire itt sokan nem.Dolgozom,gyerekem van,végzem a házi munkát,adok a külsőmre és hetente minimum 2* kielégítem a férjemet.

Ez a mi feladatunk és ezt fogadd el nekem nincs szükségem papucs férjre akit beállítotok házimunkázni kiváncsi lennék mi a pasik véleménye egy porszívózásról vagy mosogatásról.Tutira élvezik.Ja és a párom napi szinten szerel autót és nincs szüksége az én segítségemre inkább hív egy FÉRFIT mert az ő feladatuk és ha nekem kell segítség akkor hívok egy NŐT aki segít.Tiszta röhely tényleg hogy ekkora drámárt csináltok ebből a kérdésből.Anyáitok apáitok se csinálta szerintem tutira rosszul is lehetnek a látványtol amikor a fiúk köténnyel az oldalán porolgat,porszívózgat.Akkor te minek vagy,szegény dolgozó nő???????????Elmondanám lehet csinálni mindent együtt csak akarni kell és nem hisztizni.

2010. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 A kérdező kommentje:
Miért lenne attól papucs, hogy besegít a házi munkába? + nekem miért is kéne nála többet dolgoznom? Ez lenne a nő dolga? A háztartás volt amíg nem kellet dolgoznunk, onnantól viszont mindenki vegye ki a részét a munkából egyforma mértékben. Ez nem hiszti, ez egyszerűen így igazságos. Én látom, hogy egyes háztartásokban, a nőnek kuss van, semmibe sem szólhat bele, a napi meló után haza megy, és elvárják tőle, hogy ugyanannyit dolgozzon otthon is. Ez miért hiszti? Haggyuk már a hülyeséget. Ha te ilyen vagy oké, de nehogy már mi legyünk az abnormálisak mert bántja az igazságérzetünket, hogy felénk mindig nagyobb az elvárás a berögzül sztereotípia miatt miszerint minden házi teendőt nekünk kell megcsinálnunk, csak mert nők vagyunk!
2010. szept. 1. 17:39
 34/98 anonim ***** válasza:
90%

71%-os, neked valószínűleg azért megy minden egyszerre, mert szolgalelkű vagy, és téged az tesz boldoggá, ha körülugrálhatsz és kiszolgálhatsz mindenkit! Ez egészen addig volt elvárható, amíg a nők csak háztartásbeliek voltak! Ha téged ez az életforma kielégít, oké! De nem mindenkinek életcélja egy férfi csicskája lenni. Csak az a baj, hogy a férfiak pont a hozzád hasonló gondolkodásúak miatt általánosítanak, és hiszik azt, hogy ezt elvárhatják mindenkitől!

Amúgy nem tudom milyen kocsitok van, hogy minden nap szerelni kell, de többségében ez nem mindennapos feladat!

2010. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
83%

"De én képes vagyok mindenre amire itt sokan nem.Dolgozom,gyerekem van,végzem a házi munkát,adok a külsőmre és hetente minimum 2* kielégítem a férjemet."


Ez mind szép és jó csakhogy ne már úgy álísd be, hogy ez a boldogság maga, egyszerűen beválaltad és kész.



"Ez a mi feladatunk és ezt fogadd el nekem nincs szükségem papucs férjre akit beállítotok házimunkázni kiváncsi lennék mi a pasik véleménye egy porszívózásról vagy mosogatásról.Tutira élvezik."


Nem, ez nem a feladatunk. Amúgy tuti a többség szintén nem élvezi, hát akkor én vágjak hozzá jó pofát s ne a férjem ezt akarod mondani? Miben is különbözik, attól, hogy csicska a második nevem csak mert nő vagyok?


"Ja és a párom napi szinten szerel autót"

Ha már annyira férfi akkor keressen annyit, hogy ne egy roncs legyen amit mindennap szerelnie kell.


"Akkor te minek vagy,szegény dolgozó nő??????"

Nem bejárónőnek. Ha nem ezt teszem már ne is éljek talán? Régen amikor még nem volt fogamzásgátló a nők "szülőgyárak" voltak, így ők maradtak othon az épp aktuális baba miatt, hát akkor már a többi gyerekre is kelett vigyázni s azokra főzni, mosni takarítani. A férfi meg ment a maga útján pénzt/kaját keresni. Azonban ha már nem vagyok eltartott, van állásom, esetleg saját lakásom akkor minek is legyen minden ugyanúgy a nyakamon???

Nem az az életcélja mindenkinek, hogy beskatujázzák s úgy éljen mint te. Ha meg megcsalna a férjed az is lassan joga lenne? Mert férfi hát nézzük el neki, örök karandor de te őrizd csak a tűzhelyet?



"Elmondanám lehet csinálni mindent együtt csak akarni kell és nem hisztizni."

Ha mindent lehet együtt csinálni akkor főzni, teregetni s füvetnyírni is.

2010. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha mind a ketten dolgoztok akkor úgy igazságos, hogy egyformá vegyétek ki a részeteket a házimunkából, ez teljesen rendben van, nálunk is ez a helyzet.

Persze ha te mondjuk otthon lennél pl. kisgyerekkel vagy ilyesmi akkor meg evidens hogy te csinálsz mindent. Ugyanígy ha neked vagy a férjednek többet kell dolgoznia a munkahelyén a másik válaljon több házimunkát. Nem élünk a kőkorszakban. Nyílván jobb ha te főzöl és ő javítja meg a kerítést, de ha éppen fordítva van kedvetek ahhoz sincsen senkinek semmi köze.

2010. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
84%

Van pár nő, aki szolgalelkű és azt élvezi, ha kiszolgálat, meg másodrendű lehet, az okoz neki örömet, de valamiért mégis önigazolni akar, mert minden nőtöl ezt elvárná, közben hirdetve, hogy ennek kéne a megfelelőnek lennie.


Azt nem értem, ha tényleg boldog az ilyen ember, miért fontos erőszakosan és leereszkedően kiosztani azokat a nőket akiket pl. a természettudomány vagy ilyesmi tesz boldoggá, és nem szeretne cseléd lenni.

2010. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
100%

Párom épp múltkor akadt ki valami ilyesmin otthon (náluk). Hogy az öccse, ha otthon van, csak fekszik, mindekinek őt kell körbeugrálnia.


Most fogunk összeköltözni, de már kikötötte, hogy MINDEN munkát közösen fogunk csinálni. Ha autót kell szerelni, megyek ki vele, segítek én is (vezérműszíjat még nem cseréltem, de pl. szelepfedéltömítést már igen :P), és ha én pl. főzni fogok, akkor majd ő mosogat, meg törölget, vagy segít a zöldségeket megpucolni stb. Nagytakarítani is együtt fogunk, stb.


Hát kérdező, Neked azt tudom javasolni, hogy "egyik füleden be, a másikon ki"!

2010. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a mi feladatunk és ezt fogadd el nekem nincs szükségem papucs férjre akit beállítotok házimunkázni kiváncsi lennék mi a pasik véleménye egy porszívózásról vagy mosogatásról.Tutira élvezik."


a nők nagyrésze sem élvezi, attól még, hogy neked ez az örömforrásod.

2010. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy erről a témáról kinek mi a véleménye nagyon megszokás-nevelés-ígyláttamotthon függő. Aki azt szokta meg, illetve azt látta otthon, hogy a nő egyedüli dolga férje igényeinek kielégítése MINDEN szempontból, függetlenül attól, hogy a férjnek ugyanennyire fontos-e az, hogy feleségét is legalább ennyire boldoggá tegye, vagy segítse, annak sosem fogjuk tudni megmagyarázni, hogy ezzel a felemás gondolkodásmóddal mi a gond. De ez nem is baj, hiszen, azt aki így gondolkodik, ez teszi boldoggá.

Az azonban probléma, ha a környezeted beleszól a magánéletetekbe. Ha a férjed hálazégnek elfogadta, sőt gond nélkül kiveszi a részét a házimunkából, akkor senkinek semmi köze ahhoz, ahogyan ti éltek. A szülőknek valószínűleg azért ennyire furcsa, mert ők nem ezt szokták meg. Régen más volt a világ, más volt a nők helyzete, más volt az élet. Nem is szabadna összehasonlítani a mai dolgokat a régivel, mert nem érdemes. A ti helyzetetek szerencsés, a párod egy felvilágosult ember, akire büszke lehetsz, hogy munka után nem leül a tv elé és még azért is könyörögni kelljen, hogy a tányért vigye ki a konyhába. Szerintem nem jó az, ha egy férfinak mindent elnézünk csak azért mert férfi. Sokszor hallom ezt a kifogást, hogy "jaj hát a férfiak már csak ilyenek", ha nem képes mosogatni, vagy maga után rendet rakni. A férfi nem attól férfi, mert gáz neki, ha porszívózik. Sőt, nincs is annál kiábrándítóbb, mint ha egy férfi ennyire korlátoltan gondolkodik.

2010. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!